folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İran Yapıştırıcısı (İkiz Tüp Yapıştırıcı)

İran Yapıştırıcısı (İkiz Tüp Yapıştırıcı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Lavabo musluğu yerinden oynuyordu. Açıp kapatırken sabit durmuyordu ve evdekiler, farklı bir iş için gelen ustaya bu problemi göstermiş. Usta ise bataryanın komple değişmesi gerektiğini ve 300 ila 500 tl arasında tutacağını söylemiş..  Nalburdan 10 liraya aldığım yapıştırıcı ile bu sorunu çözdüm ve gayet güzel oldu. Aslında nalburlarda musluk sabitlemek için kullanılan vidalı bir aparat takımı satılıyor ama montaj işi biraz zahmetli.. Ben ise direk yapıştırıcı kullanmak istedim.
    Ustaya kalsak seve seve 300 ü verecez... :S

Bu tür şeyler yer yer lazım oluyor ve konu açıp paylaşmak istedim. Acayip sağlam bir yapıştırıcı. Yapışması için bir hayli zaman gerekiyor ama çok sağlam yapışıyor. 
    Tam olarak böyle bir şey:
    https://www.youtube.com/watch?v=4tzj48h5bjY

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Evet ıyıdır kankam

Aynı şekılde japon yapıştırıcı ve karbonat karışımı da ıyıdır. Deprem olsa düşmez aq

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

notebook tamirinde cok kullanıyorum saglam yapıstırıcıdır,, elinize bulastırmayın yapıstırmayın kurumasın yeter :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

İranı görünce aklıma direkt kocam tır şoförü İran'a gitti 10 gün yok paylaşımı geliyor aq 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://productimages.hepsiburada.net/s/22/550/9956226367538.jpg/format:webp

tuttuğu yer yağsız kuru olsun yeter. iyi yapıştırıcıdır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Olayı tam anlamadım ama 2 gün sonra musluk arıza landığında çıkabilecek bir çözüm üret 

Lavabo falan kırma:)

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Evet ıyıdır kankam

Aynı şekılde japon yapıştırıcı ve karbonat karışımı da ıyıdır. Deprem olsa düşmez aq

japon + sigara külü en sağlamıdır.

japon patex olursa hele

not: yapıştırma sırasında dibinde durmayın solumayın

DJ_Alper tarafından 30/Eyl/21 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Peki musluk arizalandiginda degistirmek zorunda kaldiginda nasil sökeceksin onu?

Mermeri kirmak zorunda kalmayasin :S

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Peki musluk arizalandiginda degistirmek zorunda kaldiginda nasil sökeceksin onu?

laa onuda ozaman düşünürüz :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Yapışkanın sürüldüğü kısımlara tiner dökmek veya ana vanayı kapatıp, musluğa alt kısımdan 1 - 2 çekiç vurmak yeterli olacaktır. Sağlam yapıştırıcı ama mermeri kırmak zorunda bırakacak kadar da sağlam değildir herhalde ? Sökülür bir şekilde.. (Ustaya 500 tl kaptırmaktansa mermeri kırmayı tercih ederim)

Eve gelen usta eğer bataryayı sıfır takarsak 500 tl olur. Temiz durumda olan kullanılmış batarya da takabiliriz ve o da size 300 tl olur demiş.. N11 den baktım ve bizdeki bataryanın sıfır fiyatı (2 yıl garantili) kargo dahil 90 tl.. :S Hadi 100 tl diyelim ama usta 500 tl istemiş.. Yahu bir musluk değişimi için 400 tl işçilik ücreti mi olur? Zaten bu musluğu değiştirmeye bile gerek yok. Musluğun tek sorunu, sabit olmaması, açıp kapatırken yerinden oynamasıydı.. Bu usta, musluğu sabitlemek için 100 - 150 tl istese, bu fiyat bile çok yüksek ama yine de bizimkiler işi yaptırırdı ve usta da para kazanmış olurdu.. Fakat 300 - 500 tl arası fiyat vermek haramın da ötesinde birşey ve bizden söktüğü bataryayı da başka bir enayiye takacak. Acayip bir tezgah... Biraz da bu sahtekarlığa sinirlendiğim için konu açtım. Küçücük bir problemin üzerinden böylesi büyük bir sahtekarlık üretmek de olmaz yahu.. Yuh :D

LhaNeT tarafından 30/Eyl/21 17:46 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Yapışkanın sürüldüğü kısımlara tiner dökmek veya ana vanayı kapatıp, musluğa alt kısımdan 1 - 2 çekiç vurmak yeterli olacaktır. Sağlam yapıştırıcı ama mermeri kırmak zorunda bırakacak kadar da sağlam değildir herhalde ? Sökülür bir şekilde.. (Ustaya 500 tl kaptırmaktansa mermeri kırmayı tercih ederim)

Eve gelen usta eğer bataryayı sıfır takarsak 500 tl olur. Temiz durumda olan kullanılmış batarya da takabiliriz ve o da size 300 tl olur demiş.. N11 den baktım ve bizdeki bataryanın sıfır fiyatı (2 yıl garantili) kargo dahil 90 tl.. :S Hadi 100 tl diyelim ama usta 500 tl istemiş.. Yahu bir musluk değişimi için 400 tl işçilik ücreti mi olur? Zaten bu musluğu değiştirmeye bile gerek yok. Musluğun tek sorunu, sabit olmaması, açıp kapatırken yerinden oynamasıydı.. Bu usta, musluğu sabitlemek için 100 - 150 tl istese, bu fiyat bile çok yüksek ama yine de bizimkiler işi yaptırırdı ve usta da para kazanmış olurdu.. Fakat 300 - 500 tl arası fiyat vermek haramın da ötesinde birşey ve bizden söktüğü bataryayı da başka bir enayiye takacak. Acayip bir tezgah... Biraz da bu sahtekarlığa sinirlendiğim için konu açtım. Küçücük bir problemin üzerinden böylesi büyük bir sahtekarlık üretmek de olmaz yahu.. Yuh :D

Ya hacı. Usta direk hızlı s.kiciyim demiş sen anlamamışsın.

Yanlış adres ayrı konu tabii...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 2623 Toplam Mesaj: 26
yapıştırıcı