folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Hadi hayrolsun. Bam güm dal acıma.

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Tinyhouse işini yapanlar çok ama burda o2 sertifikalı yapan firma sayısı az.Trafik yönetmeliğinde belli bir en, boy ve kilo oranları var.İmar kanununa değilde trafik yönetmeliğine bağlı olduğu için arsana koyabiliyon.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ben instagramdan yada programlardan takip ediyorum merakım var.  gerek satış gerek yapım olarak. 

teknik kısmı birşey diyemem ama  ama bu tip kanalları takip etmen senin göz aşinalığı kazanmana ve vizyon sahibi olmanı sağlayacak.

instagramda zaten ne takip ediyorsan sana o tip kanallar öneriyor. yani bilgi kucağına düşüyor.

son zamanlarda kafayı emlakla bozduğumdan dünyanın 4 yanından emlak kanallarını takip eder buluyorum

bugün sabah milyon dolarlık malikaneleri gezdim durdum.

tiny house aratırsan aynısı sanada olacak. 

benim tavsiyem sadece tasarımla ilgili.

öğrende belki bir gün arsamız olur yabancıyla yaptırmayalım :)

hayatım boyunca yaptığım en komik ve saçma olay abd den emlak fiyatlarına bakmaktı doların 1.50 olduğu zamanlardan bahsediyoruz alalım bir dandik ev fikrine girdik öğrenci olarak yerleşip vatandaşlık alan en büyük kuzenime konuyu açtık yaav ne gerek var dan başladı sonra tamam tamam alalım benim üstüme dedi ev 154 yıllık ev. aldık bunun üzerine öylece duruyordu başladı usd artmaya evi bu arada 80.000 usd ye aldık her neyse aradan zaman geçtikçe evin usd cinsi fiyatı da artmaya başladı mı :D bunu idris denen bir manyağa yenilesin diye verdik toplamda 35.000 usd ye anlaşıldı ve idris bize 47.000 usd geçirdi her neyse evde de buradan gitme türkolar kalıyor fayans işi yapıyorlar çevreye bir yandan da kaldıkları bu bizim evi düzeltiyorlar bahçe falan fıstık gibi oldu. üzerinden geçti yıllar ve yıllar şimdi eve talip var fiyat olmuş 1.200.000 usd. hani bu ev almayın arsa almayın diyenler var ya... bırak abd yi hindistanda bile boş arsa buluyorsan al. şimdi bu tinyhouse işi de böyle tr nüfusu abd tarafından 200.000.000 olarak tasarlandı tüm afrika ve ortadoğu balkanlar içimizden geçecek dolayısıyla arazi işleri ve geçici konut işleri fena halde hızlanacak türkolar batıya göçecekler tamamı çanakkale balıkesir gibi illerde toplanacaklar anadolu artık araplara ait biz de işimizi gücümüzü buna göre planlayacağız durum budur. tekrar işe dönelim ben buradan ne kadar bilgi edineceğim ve pratik yapacağım:

-rutil ve bazik elektrot kaynağı

-mig tig kaynağı

-tüm vida grupları için yatak açma ve vidalama

-makaslı ve spiralle sac kesimi ve ölçülendirmeleri

-izolasyon

-freecad, autocad profil çizim ve projeye uygulamaları

-ürün reçetelendirmeleri

bunları üzerine para versem öğretmezler ben üzerine bir de maaş alacağım bu bilgi benim ömür boyu kullanabileceğim bilgi ve aktif olarak her yerde de kullanırım kârlı görünüyor.

Bu usta şu ünlü idris usta mı :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hocam konuyu favorilere aldım. Fayda sağlayabilecek bir kaynağım yok ancak zamanla edindiğiniz tecrrübeleri paylaşabilirseniz keyifle okurum.

Bir de edineceğiniz AutoCAD arşivini paylaşırsanız bizler de feyzalırız :)

Kolaylıklar dilerim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ben instagramdan yada programlardan takip ediyorum merakım var.  gerek satış gerek yapım olarak. 

teknik kısmı birşey diyemem ama  ama bu tip kanalları takip etmen senin göz aşinalığı kazanmana ve vizyon sahibi olmanı sağlayacak.

instagramda zaten ne takip ediyorsan sana o tip kanallar öneriyor. yani bilgi kucağına düşüyor.

son zamanlarda kafayı emlakla bozduğumdan dünyanın 4 yanından emlak kanallarını takip eder buluyorum

hayatım boyunca yaptığım en komik ve saçma olay abd den emlak fiyatlarına bakmaktı doların 1.50 olduğu zamanlardan bahsediyoruz alalım bir dandik ev fikrine girdik öğrenci olarak yerleşip vatandaşlık alan en büyük kuzenime konuyu açtık yaav ne gerek var dan başladı sonra tamam tamam alalım benim üstüme dedi ev 154 yıllık ev. aldık bunun üzerine öylece duruyordu başladı usd artmaya evi bu arada 80.000 usd ye aldık her neyse aradan zaman geçtikçe evin usd cinsi fiyatı da artmaya başladı mı :D bunu idris denen bir manyağa yenilesin diye verdik toplamda 35.000 usd ye anlaşıldı ve idris bize 47.000 usd geçirdi her neyse evde de buradan gitme türkolar kalıyor fayans işi yapıyorlar çevreye bir yandan da kaldıkları bu bizim evi düzeltiyorlar bahçe falan fıstık gibi oldu. üzerinden geçti yıllar ve yıllar şimdi eve talip var fiyat olmuş 1.200.000 usd. hani bu ev almayın arsa almayın diyenler var ya... bırak abd yi hindistanda bile boş arsa buluyorsan al. şimdi bu tinyhouse işi de böyle tr nüfusu abd tarafından 200.000.000 olarak tasarlandı tüm afrika ve ortadoğu balkanlar içimizden geçecek dolayısıyla arazi işleri ve geçici konut işleri fena halde hızlanacak türkolar batıya göçecekler tamamı çanakkale balıkesir gibi illerde toplanacaklar anadolu artık araplara ait biz de işimizi gücümüzü buna göre planlayacağız durum budur. tekrar işe dönelim ben buradan ne kadar bilgi edineceğim ve pratik yapacağım:

-rutil ve bazik elektrot kaynağı

-mig tig kaynağı

-tüm vida grupları için yatak açma ve vidalama

-makaslı ve spiralle sac kesimi ve ölçülendirmeleri

-izolasyon

-freecad, autocad profil çizim ve projeye uygulamaları

-ürün reçetelendirmeleri

bunları üzerine para versem öğretmezler ben üzerine bir de maaş alacağım bu bilgi benim ömür boyu kullanabileceğim bilgi ve aktif olarak her yerde de kullanırım kârlı görünüyor.

siktiret kaynak maynak, tinyhouse falan.

hikaye yaz sen

https://youtu.be/m-LQffsS6bs

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

instagram kötü bu konuda bence, 1 dk sınırı falan var galiba. bi de herkes çığlık atarak başlıyo videolara.

tiktok 100x daha güzel ve sürekli aynı şeyin kopyasını önermiyor bana.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Bu işin statik, mukavemet, matematiği ne olacak?:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam başarılar dilerim öncelikle

1 aydır bende konteyner işini el attım şimdilik sadece yapılanı alıp satıyorum ileride ne olur bilemiyorum

Tinyhouse hayalim olan bir iş bakalım önümüzde ne olur bilinmez bir denklem

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Yeni hedefin olarak da bir tbt şizofreninin maceraları isimli biyografi kitabını yaz  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı

Yeni hedefin olarak da bir tbt şizofreninin maceraları isimli biyografi kitabını yaz  

Minik hedefler koyuyorum ki kişisel tatminim yarıda kalmasın. Kendi arazim için zaten tiny house ihtiyacım var, burada işe hakim olup sadece şasileri alıp kendi arazimde kendi th lerimi yapacağım, amacım zaten bu. Bakalım yarın 8 30 da işbaşı yapıyoruz. Çelik burunlu iş ayakkabısı eldiven tulum ve taşlama gözlüğü aldım, sanıyorum ilk olarak montajdan başlayacağız. Resimler ekleyecem konuya; eminim ileride birlikte çalışacak müridler çıkacak bu konudan.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.