folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Tinyhouse işini yapanlar çok ama burda o2 sertifikalı yapan firma sayısı az.Trafik yönetmeliğinde belli bir en, boy ve kilo oranları var.İmar kanununa değilde trafik yönetmeliğine bağlı olduğu için arsana koyabiliyon.

Hocam çok yeniyim bir şey bilmediğim için yorum yapamayacağım, fakat tinyhouse imalatını gördüm belgeli şekilde yapıldığı izlenimi doğdu bende.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

1. aşama (köşeleri birleştirme olmayan kaliteli prefabriklerde kullanılan sistem)

kaynağı ben yapmadım burada gazaltı kaynak kullanılıyor. neden bazik kullanmadıklarını da açıkçası anlayamadım belki de malzemenin inceliğindendir diyeceğim fakat malzeme de ince değil ileride öğrenirim nedenini...

ulan diğer yapım fotolarını bulamadım 2. aşamayı gösteremiyorum anlatayım en azından... çerçevenin içine sandviç panelleri takarak diziyoruz, önlerine uzun le profil koyup yerdeki gridlere kaynatıyoruz aynı şeyi yukarısı için de aşağısı için de tekrarlıyoruz böylece paneller sabitlenmiş oluyor, panel 2 profilin arasında kalmış oluyor yani... içeriden alt kısımdan 1. profili paneli ve 2. profili geçecek şekilde vida atıyoruz her panele 2 vida (akıllı vida) paneller taş gibi sabitleniyor. daha sonra betopanları kesip yerdeki gridlere akıllı vida ile monte ediyoruz. daha sonra mineflo döşüyoruz tuhaf bir yapıştırıcısı var yerden ayrılması mümkün olmuyor. daha sonra süpürgelikler ekleniyor, köşelikler ekleniyor bitiyor. elektrik olayı sigortadan ve kablo kanalından ibaret (konteynerde)... tinyhouse da olay farklı oraya şimdi hiç girmeyeceğim. sıfırdan bir konteynerin montajını çekicem bir kaç güne kadar bugün ısınma turuydu.

kapıyı oturtana kadar anamız sikildi en zor kısım kapı sanırım...  bugün montaja giriş yapmama izin vermelerine bile şaşırdım malzeme zaiyatı denen bir şey var hiç tereddüt yaşamadı adam gir montajla bakarak dedi dediğini yaptım. çatı kısmında hassas davranmak gerekiyor paneller ile profil arasında kesinlikle boşluk kalmaması gerekiyor 8 tüp (büyük) silikon bitirdim tüm kontenyerde. işin sırrı hiç ışık girmemesi, bol bol silikon bol bol vida ve her şeyi üşenmeden ölçmekten geçiyor.

neyse benim hedefim şu alttaki bebito :D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

her gün mesai sonunda 2 saat kadar atölyeleri kullanmam serbest, benim için sanırım en büyük kazanç bu olacak. aklınıza şunu da yap bunu da yap şeklinde çılbır fikirler geliyorsa yazın değerlendirelim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

çok deli adamsın hocam,

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

çok deli adamsın hocam,

niye?

moruk bana bundan hibe etsene :D:D üstüne ev yapam denize paralel arsama çekem, arada gelir tatil yaparsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Kolay gelsin çok mantıklı bir is seçimi olmuş.  Zor bir imalati da yok gibi. İnşallah bir gün kendi atölyenden de fotoları aliriz hocam