İşte Samsung Galaxy Note 7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Kamera Galaxy S7 ile aynı

-6 GB LPDDR4 Ram

-2K Amoled Ekran

-3.600 mah batarya

- Hafıza kartı desteği

-USB-C şarj ve data girişi (Sonunda. 2 sene içinde herkes kullanıyor olacak bu girişi. Hızlı şarj ve bilgisayardan hızlı dosya atmak için süper teknoloji)

-Göz bebeği tarayıcı. (Microsoft'un reklamını yapamadığı şeyi gelir böyle çalarlar. Ya Microsoft efendi reklam önemli : https://www.youtube.com/watch?v=zdK96IAax3c )

-Mercan mavisi, siyah ve gümüş grisi renk seçenekleri. Yıllardır beyaz çıkartan Samsung artık buna son vermiş. Kaldı ki mantıklı bir seçim. İnsanlar yıllardır siyah, beyaz ve altın sarısından bıktılar. Apple bile bunun farkındaki iPhone 7'de deniz mavisi renk kullanacak. Samsung ise S7'den beri gümüş grisi ve zümrüt yeşili renk kullanıyor. Keşke zümrüt yeşiline devam etselerdi. Özellikle cam tasarımda çok güzel bir uyum sağlıyordu.

Şahsi düşüncem Note 5'ten iki artısı var. Göz taraması ve ram. Note 5'in hafızası problem değilse Note 5 alın geçin. Zaten yakında fiyatı iyice düşer.

mkyb tarafından 02/Tem/16 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kenarlari edge değil mi? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Kenarlari edge değil mi? 

Evet ancak S7 gibi hem Edge hem düz versiyonu çıkacak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Note 5 ve s7 varken buna para verilmez pek bi farklılık yaratamamışlar bence

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Bu ne amk s7nin büyüğü.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung bu ram işinde giderek yükseltiyor fakat batarya cücük kadar hep aynı kalıyor bakalım işin sonu nasıl olacak. 6 GB ram yahu ! 512 MB ramde Windows XP çalıştıracak makine topladığımda çocuk gibi sevinmiştim. Hayır Samsung'un ram yönetimi başarılı olsa gam yemem. 3 GB ramli Galaxy S6 bile bazen saçmalayıp ramde yer olmasına rağmen uygulamayı kapatıp açarken tekrar işlemciden çağırıyor. Buda 1-2 saniyelik duraklama yapıyor kullanımda.

E aynı boku 2 GB ramli standart orta seviye telefonlarda yapıyor ? 3 bin lira para vereyim uğraştığım şeylere bak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

İşte çöp kutusu;

Ehl-i Byte
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Samsung bu ram işinde giderek yükseltiyor fakat batarya cücük kadar hep aynı kalıyor bakalım işin sonu nasıl olacak. 6 GB ram yahu ! 512 MB ramde Windows XP çalıştıracak makine topladığımda çocuk gibi sevinmiştim. Hayır Samsung'un ram yönetimi başarılı olsa gam yemem. 3 GB ramli Galaxy S6 bile bazen saçmalayıp ramde yer olmasına rağmen uygulamayı kapatıp açarken tekrar işlemciden çağırıyor. Buda 1-2 saniyelik duraklama yapıyor kullanımda.

E aynı boku 2 GB ramli standart orta seviye telefonlarda yapıyor ? 3 bin lira para vereyim uğraştığım şeylere bak.

Eee ben demiştim. Bu gidişle telefona değil RAM e para verilecek Android telefonlarda diye.

Hadi Allah aşkına biri çıkıp bana bi söylesin;

2 GB RAM olan iPhone ya da xPhone her neyse; yapamayıp da şu 6GBli RAM li telefonun yaptığı şey nedir?

Diğer telefonlar hangi uygulamaları, oyunları  RAM az olduğundan çalıştıramıyor da bu çalıştırıyor?

6GB RAM hangi işlerde köküne kadar kullanılacak?

Telefon lan bu, 3DS Max dan render almayacaz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Note3'den s6 edge plus'a geçtim. Kalemin eksikliğini gerçekten hissediyorum. 

S6 edge,  s7 edge'e göre çok daha şık bir tasarima sahip,  performans farki da göremedim. Note7'nin tasarımı s6edgeplus kadar iyiyse alırım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

samsung kullanılmaz plastik.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    JahR bunu yazdı

samsung kullanılmaz plastik.

:D

Bizim köydeki bakkal da aynısını söylüyo

Toplam Hit: 5037 Toplam Mesaj: 54
galaxy note 7