folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Kablosuz Ağ Güvenliği Parolası Hatası

Kablosuz Ağ Güvenliği Parolası Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

Artık bilgisayarı atıcam camdan aşağı. 1 ay önce başladı internetle ilgili sorunlar, önce sınırlı bağlantı hatası veriyordu. 2-3 gün internete girmiyodu, sonra kendi kafasına göre geliyordu internet falan filan.

4-5 gündür ''Kablosuz ağ güvenliği parolası doğru değil'' diye hata alıyorum. İnternete hiç girmiyor. Bazen giriyo, onda da google 4 dakikada falan açılıyo, bir daha atıyor. Bilgisayar yeniden başladığında yine girmez oluyor falan filan.

Format attım düzelmedi yine aynı hata. Şuna yardımcı olabilecek biri var mıdır. Kıyacam canına bilgisayarın. Delirtti artık.

Bu arada yan odada bulunan masaüstü bilgisayar takır takır giriyor. İnternet sitenin interneti, dolayısıyla evde modem falan yok. İki bilgisayar da kablosuz giriyor.

Biri yardımcı olsun lütfen.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Aynen öyle bir sorunum vardı. ben yokken babamlar interneti yeniletince gelip yeni modem takmışlar. O tt netin dağıttığı dandik huwei modem yüzünden 2 gün çıldırdım. Sonra gidip eski modemimi bi taktım mis gibi mis

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

Yalnız sorun modemden olsa masaüstü pc bağlanmaz. 

Masaüstünde hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Lap diye giriyo bilgisayarı açınca.

Yalnız laptop girmiyor, kafayı yedirtti bana. ne yapmam gerekli

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam birkaç fikir sunabilirim.

-Hocam aslında direk format atsanız daha rahat olur.

-Bilgisayarınızın wireless driverını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

-Kablosuz bağlantı ayarlarını sıfırlayıp kablosuz bağlantıyı sıfırdan tanımlamayı ve otomatik dns alacak şekilde ayarlamayı deneyebilirsiniz.

-Bilgisayarınızı ethernet kablosu ile kablolu olarak internete sokmayı deneyiniz. Kablolu halde iken bir sorun ile karşılaşmıyorsanız ya modemin kablosuz ayarlarında sorun vardır ya da sizin bilgisayarınızın wireless alıcısında veya modemin anteninde sorun vardır diye düşünüyorum.

Aklıma başka bir yol gelirse yardımcı olmaya çalışırım.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Hocam boyle durumla bende karsilastim. Sifir Kutusundan cikardigimiz bilgisayarla iki uc gun internete giremedik. 15 kadar bilgisayar sorunsuz giriyordu bu alet girmiyordu. Sonrasinda nasil oldu bilmiyorum girmeye basladi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam birkaç fikir sunabilirim.

-Hocam aslında direk format atsanız daha rahat olur.

-Bilgisayarınızın wireless driverını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

-Kablosuz bağlantı ayarlarını sıfırlayıp kablosuz bağlantıyı sıfırdan tanımlamayı ve otomatik dns alacak şekilde ayarlamayı deneyebilirsiniz.

-Bilgisayarınızı ethernet kablosu ile kablolu olarak internete sokmayı deneyiniz. Kablolu halde iken bir sorun ile karşılaşmıyorsanız ya modemin kablosuz ayarlarında sorun vardır ya da sizin bilgisayarınızın wireless alıcısında veya modemin anteninde sorun vardır diye düşünüyorum.

Aklıma başka bir yol gelirse yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam, format attım aynı sorun devam ediyor.

Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcılarını güncellemeye çalıştım hepsi güncel diye hata veriyor.

Kablosuz bağlantı ayarları da sıfırlandı, format atılınca.

Ethernet kablosu ile giremiyorum. Modem evde değil çünkü. Site ortak interneti kullanıyoruz, moden nerede, markası ne, modeli ne, bilmiyorum hiç.

Hala girmiyor 

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam yan odadaki masaüstü bilgisayarın bağlantı kablosunu çıkarıp deneme yapabilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam yan odadaki masaüstü bilgisayarın bağlantı kablosunu çıkarıp deneme yapabilirsiniz.

Dostum modem yok evde, kablo falan da yok yani. Her iki makine de kablosuz giriyor.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam o zaman farklı bir yerde internet denemesi yapmanızı öneririm.

Toplam Hit: 1582 Toplam Mesaj: 9