folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ogrenim kurumlarina ciplak sekilde giremezsin almazlar,

kara carsaf icinde de giremezsin almazlar,

yuksek ogrenim kurumuna mini etekle girebilirsin,

yuksek ogrenim kurumlarina bas ortunu boyun altindan baglayarak da girebilirsin,

-

kamuya acik alanlarda turbanli da gezersin kara carsafla da gezersin kimse karismaz.

kamuya acik alanlarda ciplak gezemezsin.

boyle olunca hangi kimin soyunma ozgurlugu varmis kimin ortunme ozgurlugu varmis tekrar dusunun derim.

ha sunu demek istemiyorum ciplak gezme ozgurlugu olsun. illa uc olmasin ikisinin ortasi olsun.

orasini burasini acmanin cagdaslik oldugunu dusunen insanlar icin tek soyleyecegim "yobazsin"

sacinin ucu gozuktu diye dinsiz imansiz oldugunu dusunen soyleyen insanlar icinde tek soyleyecegim "yobazsin"

iman insanin icindedir, giyimde kusamda sacta degildir. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

underzero bunu yazdı:
    -----------------------------
    ortunme ozgurlugunun kisitlandigi yer neresi ?

Hangi ülkede yaşıyosun da bu soruyu soruyosun hocam. :)

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

Ünivetsite devlet daireleri.

peki universite ve devlet dairelerinde soyunma ozgurlugu varmi ?

yok

aksine devlet dairelerinde turbanli calisanlar yok diyemezsiniz cunku var

bi onceki mesajimi oku 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Lübnanda siyasi olarak kullanılan şeyi bu ülkeye getiriceksiniz sonrada diyeceksinizki Kuran'da öyle diyor hadi ordan ! yaptığınız ne Müslümanlığa yakışır nede bizim toplumumuza anadoluda kadınlarımız başörtü bağlarlardı bir kişininde türban taktığını gördünüzmü ? ! siyasi amaçlarınızı bir dinmiş gibi gösterip karşı tarafıda dinsizlikle suçluyorsunuz hem kitaba şirk koşuyorsunuz hemde insanlara iftiralar atıyorsunuz.İranda bile kimse türban takmazken başörtü bağlarken bizim ülkemizde nedense bazı şeyler marjinalleşmeyi çok sever nitelikte.İsrail'in Amerikanın işte empoze ettiği son nesil ılımlaştırılmış islam projesinin birer oyunudur bu.Ayrıca özgürlük kafadadır diyenlerede sormak istiyorum hangi türban takan toplumların kadınları özgür ? birde işin komik tarafı en katı müslüman ülkelerinde bile böyle birşey yokken neden bizim toplumumuzda var onlar yoksa müslüman değilmi ? bizmiyiz tek müslüman ? Türbanın size ne olduğunu söylim Türban bazı çevrelere yağ çekmek cemaatçi tarikatçi oycu şuycu buycuların içine girmek için takılan günümüzdede moda haline gelmiş hesapta müslüman inancı barındıran fakat müslümanı katleden amerikanın ayakkabı markası converse giymek sizin müslümanlığınız çıkıpta bir bakın türban takanlara gerçekçi olun hangimiz müslüman acaba ? sözde açık giyinen edep yerleri kapalı kafir dediğiniz o insanlarmı ? yoksa türban takan altına tanga giyen sıkı pantolonlar giyen orasını burasını belli eden ayağına converse giyen o hesapta inananlarmı ? bir kişide bana çıksın desinki kuran-ı kerimde türban vardır desin gelsinde bi desin nerde var bir göstersin ? gerçekçi olun Kuran'ı kendi oyunlarınız için kullanmayın hadisleri sureleri kendiniz icat etmeyin şirk koşmayın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

underzero bunu yazdı:

trabs0n bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

Ünivetsite devlet daireleri.

peki universite ve devlet dairelerinde soyunma ozgurlugu varmi ?

yok

aksine devlet dairelerinde turbanli calisanlar yok diyemezsiniz cunku var

bi onceki mesajimi oku 

1) soyunmaktan kastımız üstten sütyen alttan mini etek vb vb şeyler bunu sende biliyorsun hocam anlamamazlıktan gelme.Kapalı demekten kastımız ise ufacık bir baş örtüsü bunuda biliyorsun.

Şöyle bir tez soyunan insanların açtıgı yerleri o minik başörtüsü kapamaya yetmez cümlesinden yola çıkarak.

Ünivesitelerde (şu an okuduğum dahil) açıklara o kadar izin veriliyorki transparan giyen bile var.Bunların aksine rejimden dolayı kuytu köşelerde başörtülerini çıkarıp içeri girmeye çalışan insanlarda var.(bazen gıcık oluyrum üniversiten bittikten sonra kapan ne kaybedersin diye ama inanç meselesi karışamıyorsun.)

Sırf bu laiklik anlayış yüzünden başörtüsünün üzerine peruk takalarak gelen kızlar var.

şimdi soruyorum.Ya önümde sağımda solumda arkamda oturan kızın saçı açık kapalı olmuş banane.Hadi bunu yapanlar benim açımdan düşünmüyor kendileri açısından düşünüyor sanane diyelim LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım. Sence bu adilmi ?

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Çağdaşlık yada medeniyet, Giyim ile Ölçülecek değerler değildir, Kafada Başlar kafada biter. Ben Kirli Sakal Bırakmayı seviyorum, Kirli Sakalı sevmeyen birisinin Sakalımla ilgili Güzel Şeyler demesi Örneğin Çağdaşlıktır, Hatta Medeniyettir. Çağdaş olmak Yada Medeni olmak Hoş Görü ile alakalı bir Vaziyettir. Aaaaa Kadın Başını Örtmüş, Diyen biri Medeni Bir Anguttur. Hatta Medeni bir Magandadır. Daha Doğrusu Medeniyetten nasibini alamamış kendini Medeni Sanan Anguttur. :) Kısacası Memleketimde İsteyen İstediğini Giyer, İster Emo olur ister, Nataşa, İsterde Hz. Rabia Gibi Kapanır. Özgürlükler le Oynayanların Medeni Olduğunu Söyleyemem.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.
    usta örtünmek kuranda gecer... kadınlar sadece eller , yüz ve ayaklar acık kalacak şekilde vücut hatları belli olmayacak şekilde örtünmelidirler. bu örtünme illaki çarsafla türbanla olmayabilir. bi kadın saclarını göstermemk için şapka ve benzeri şey kullanabilir. bi kadın bol pantolon giyebilir. Bunu halkımıza anlatmak gerekir...

Erkeklerde ise diz kapakları ve göbeği görünmeyecek şekilde giyinmelidirler. Bunları bana Alt komsumuz müftü söyledi. Kuranda gecer istersen araştır dedi. banada mantıklı geldi. İlla turban veya carsaf olmak zorundamı. şapkayla ört. perukla ört.  

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

@ShockMan

Ben istanbulda oturuyorum ben adalarda sırf başı açık diye jop yiyen kadın gördüm siyah çarşaf ve türban özgür insanların taktığı beyinleri ufukları geniş insanların taktığı birşey değildir madem medeniyet kafa içinde bitiyo neden bu tür toplumlar hep geride hep karanlık içerisinde ? bu tür şeyler bir baskı aracı bir rejim tehlikesidir örneğin bir avrupa ülkesi bu tür şeylere yasak getirmedi sonra ne oldu oldu zor yasakladılar tehlikeyi anladılar ülke tekrar düzene kavuştu burda yapılan ne biliyormusun benim kafamda türban var karşıdakide takmak zorunda takmazsa jopu yer olay budur.Ayrıca özgürlüklerinde bittiği yerler vardır ülkenin rejimi değiştirilmeye çalışılıp baskıcı bir rejim getirilmek isteniyorsa bilmem anlatabildimmi gelipte yani amerikancı arapçı toplumların getirdikleri bazı şeyleri savunmanız abes..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    begendik bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.
    usta örtünmek kuranda gecer... kadınlar sadece eller , yüz ve ayaklar acık kalacak şekilde vücut hatları belli olmayacak şekilde örtünmelidirler. bu örtünme illaki çarsafla türbanla olmayabilir. bi kadın saclarını göstermemk için şapka ve benzeri şey kullanabilir. bi kadın bol pantolon giyebilir. Bunu halkımıza anlatmak gerekir...

Erkeklerde ise diz kapakları ve göbeği görünmeyecek şekilde giyinmelidirler. Bunları bana Alt komsumuz müftü söyledi. Kuranda gecer istersen araştır dedi. banada mantıklı geldi. İlla turban veya carsaf olmak zorundamı. şapkayla ört. perukla ört.  

kadını kapatmak kadar çağ dışı bir uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalıyor biliyomusun gözüm? kadını açmak kadar çağdışı davrananlara sessiz kaldıkları gibi. formul veriyorum ;  KADINI KAPATMAK = KADINI AÇMAK <<< :)

VE yukarda biyerde kuranda geçmiyor diyordu birileri. ayet de var bak haly vermiş. sizin bişeyi görmemeniz  o şeyin orada olmadığını göstermez.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

İlahiyat Profesörü diyor ki: "Bağırıyorum, Kuran kadına vücudunuzu örtün demiyor "

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz imam, vaiz ve müftü olarak çalıştı. Sosyoloji dalında yüksek lisans ve doktora yaptı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı. Bir laf etti, ortalık birbirine girdi. Hem TV ekranında hem de Islam Ve Giyim Kuşam - Başörtüsü Sorununa Dini Çözüm adlı kitabında, Kuran'da örtünmeyle ilgili hüküm olmadığını söyledi. Beyaz, Nur Suresi'ni ve bu surenin inişine neden olan zina iftirası hikayesini anlattı.

Prof.Dr. Zekeriya Beyaz, kitabında, giyimle ilgili şöyle diyor: ‘‘İslam giyim-kuşamı güzel ahlaklı olmak ile birlikte düşünülmüştür. Kuran-ı Kerim'den önce hıristiyanlarda bir ruhbanlık inancı vardı. Buna göre dünya zevklerinden, dünya güzelliklerinden uzak olmak esastı. İslamiyet bunu kaldırdı. Kuran-ı Kerim diyor ki,‘‘Allah'ın ziynetlerini, süsleri kim haram kıldı. Süsler ziynetler, güzel giyinme haram değil' Yüce Allah hadislerinde, kullarına vermiş olduğu nimeti, onların üzerinde görmekten hoşnut olduğunu gösteriyor. Müslüman erkek ve kadınlar güzel, temiz ve lüks giyinmek durumunda. Dünyadaki bütün ziynetler, nimetler öncelikle müslümanlaradır. Hanımlar dişiliğini değil, kişiliğini öne çıkarmalıdır. Güzel, asil ve müzeyyen, süslü alımlı olmalıdır.’’

Hicretin 6'ncı yılında beni Mustalık kabilesine karşı bir sefer düzenlendi. Hz. Peygamber eşi Hz. Ayşe'yi de beraberinde götürmüştü. Seferden dönüşte, Medine'ye yakın bir yerde konaklandı. Hz. Ayşe, tabii ihtiyacını gidermek üzere birlikten uzaklaştı. Geri dönüşünde boynundaki ziynetini, gerdanlığını düşürdüğünü farketti. İhtiyacını giderdiği yere gitti. Aramaya başladı. Orada oyalandı. Geri döndüğünde kafilenin gittiğini gördü. Orada oturdu bekledi. Çünkü, o zaman kaybolanlar oturduğu yerde beklerdi. Derken, uyudu kaldı.

Bir süre sonra ordunun artçısı Safvan bin Muattıl geldi. Hz. Ayşe'yi gördü, kendi devesine bindirdi. Orduya ancak sabahleyin ortalık aydınlanıca ulaşabildiler. Kötü niyetli münafıklar, ‘‘Safvan ile Ayşe geceyi birlikte geçirdiler’’ diye iftira ettiler.

Hz. Peygamber, üzüntüsünden günlerce dışarı çıkmadı. Hz. Ayşe hastalandı ve baba evine gitti, orada kalmaya başladı. Safvan bir şiir ile kendisini suçlayan şair Hassan'ı kılıç ile vurup, yaraladı. Hazrec ve Evs kabileleleri az kalsın savaşa giriyorlardı. Hz.Peygamber yatıştırdı.Hz. Peygamber, sahabelerin ileri gelenlerine konu hakkında görüşlerini sordu. Hepsi konunun bir iftira olduğunu söylediler. Yalnız Hz. Ali, Hz.Peygamber'e Hz.
    Ayşe'yi boşamasını ima eden tavsiyede bulundu. 

Kitaba kelime soktular 

30 gün sonra Nur Suresi indi. Nur Suresi, iddiaların bir iftira olduğunu anlatıyor. Ayrıca, ziyneti, gerdanlığı yitirme konusu da dahil olmak üzere birçok meseleyi açıklığa kavuşturuyor. 30 ve 31'inci ayetler önceki ayetlerle birlikte bir bütünlük içinde sorunlara çözüm getiriyor.

Ayet diyor ki, ‘Örtünüzü veya böşrütünüzü - iki anlama da gelir- göğüs değil, bu yakaların üzerine örtün’, ziynetinizi kapatsın, gerdanlığı kapatsın, kimse görmesin. Ancak bu ziynetlerinizden görünenler müstesna yüzük gibi küpe gibi. Bunun dışında ziynetlerinizi göstermeyin.

Nur Suresi 30 ve 31'inci ayetlerin tesettürle ilgisi olmadığı halde, daha önceki ayetlerden ve iftira olayından bağımsız gibi ele alınıyor ve kelimelerin anlamları kaydırılarak yanlış yorum yapılıyor. ‘Ziynetinizi, yani gerdanlığınızı örtün’ anlamı yanına 'yerleri' kelimesini ilave ettiler. 

Allah'ın kitabına bir parantez içinde soktular. Sokunca da 'ziynet yeri' oldu. Böylece de 'ziynet yerini örtün' dendi. O zaman da ziynet yeri, ne oldu? Başı, bedeni oldu. Halbuki kastedilen tamamen ziynet, gerdanlık, takılar, altın ve gümüştü. Bu ayette baş kelimesi hiç yok. Örtünün ziyneti örtmesi söz konusu. (Not: Bu açıklama ile bir ilahiyat profesörü bile Kuran'ın değiştirildiğini kabul etmiş oluyor.)

Göğüsleri açık müslüman kadınlar

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın, Haziran ayında yayınlanan 'İslam ve giyim kuşam' adlı kitabındaki çizimler büyük gürültü kopardı. Göğüsleri açık, mini etekli, iki ‘müslüman kadın cariye’ çiziminin altında 'Müslüman cariye hanım, toplum içinde bu kıyafetle gezer ve namazını bu halde kılabilir' yazısı tepkilere neden oldu. Prof. Beyaz bu konuda şöyle dedi:

"Hanefi, Şafii ve Hanbeli mezheplerine mensup müslüman cariyeler, diz ile göbek arasını örterlerdi. Bu kıyafetlerle namaz kılar, çarşıda pazarda dolaşırlardı. Maliki mezhebine göre ise sadece ön ve arka edep yerleri örter, yani bir mayo giyerek namaz kılar, dolaşırlardı. Eğer Kuran'da kadınların baş, kol ve şura buraları şöyle örtünmeli, böyle örtünmeli diye bir hüküm olsaydı, bu tip mezhepler böyle hüküm verir miydi?

Bugün normal müslüman hanım böyle namaz kılamaz. Kadınların namaz kıyafetlerinde aynı zamanda ritüellik vardır. Bugünkü hanımlar da zaten cariye değildir. Bu kıyafetle namaz kılmayı tavsiye etmem söz konusu değil

İslamiyetin ilk dönemlerinde savaş esirleri cariye kabul edilirdi. Bunlar müslüman oldukları halde o vasıfları devam ederdi. Kuran'da kadınların saçı başı örtülecek diye kesin ayet varsa, mezhep imamları, müslüman olan bu cariyelere neden o ayetleri uygulamadılar. Hür hanımların başının baskı altına alınmasının sebebi ise çok evlilik ve cariyelerle nikahsız yaşamadır. Evin beyi cariyelerle nikahsız yaşarken, hanımının, başkasına giderek kendisinden cinsel intikam alacağı korkusu ile başını örttürerek cinsel intikam almaktadır. Burada ısrarla altını çizdiğimiz şey, örfe bağlılık, halkın kabulüne bağlı olmanın esas olduğudur. Arap örf ve adeti öyleydi.

Müslüman bayanlar evlerde tuvalet olmadığı için bu ihtiyaçlarını şehrin dışında hurmalıkta geceleyin giderirlerdi. Cinsel tacize uğrarlardı. Hz. Peygamberimiz bu cinsel tacizi yapan saldırganları buldu. Onlar da, ‘‘Biz bunları cariye sanıyorduk’’ dedi. Onun üzerine, Ahzab Suresi'nin 59'nci ayeti geldi. Ayette; ‘‘Müslüman hanımlar def-i hacet için dışarı çıkınca bir çarşaf yani cilbas gibi baştan aşağı örtsünler ki, tanınsınlar. Cariye olmadığı anlaşılsın. Tacize uğramasınlar‘‘ deniyor. Şimdi, ne cariye, ne de böyle taciz var. Kimsenin örtünmeye ihtiyacı yok.

Kuran'da böyle örtüneceğine dair açık, kesin bir ayet yoktur. Bağırıyorum. Bunun yokluğunun en açık belgesi cariyelerin kıyafetidir. Ben bunu 35 sene önce öğrendim. Oysa, vaazlarda, ' bir kadının saçının bir teli gözükürse 1000 sene cehennemde yanar' deniliyordu. Bunu görünce anama çok acıdım. 60 yaşındaydı, cehennemde yanacaktı. Ancak, islam hukuku kitaplarını okuyunca böyle olmadığını gördüm. İsyan ettim. Bu kitaplarda tarif edilen cariye kıyafetini günü gelecek, islam kitaplarında yayınlayacağım dedim."
Toplam Hit: 15324 Toplam Mesaj: 105