Kıyaslayalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atillla
    Atillla's avatar
    Erkek

hacı ya ne güzel içiyordum konuya tıkladım iştahım kactı..

alkol mü esrarmı derseniz bana göre esrar daha zararlı ama ben alkol olarak bira kullanıyorum yanındada sigararız olmaz.ama esrarda kullandım hatta cok kücük yasta cektim gercekten bağımlılığı var sonucta alkol alanda esrar olmaz ama esrar cekende ersey olur mantık bu.

Bilgi güctür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    Ayakta işemek de zararlı ama onu da yapıyorum, mutluyum

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    5 Kilo Esrar Kimde yakalanırsa 5 Sene 8 Ay Kesin yatarı var. Ama 5 Kilo Alkol Yakalanan Satıcıya Kaçak dahi olsa pek ceza yok. Yaman bir çelişki.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Yav sigara ve alkol dev bi sektör yasaklanamaz .bundan sağlıya yarralı zararlı kimse düşünmez zaten.Devletin düşündüğü arkadaşlarında dediği gibi uyuşturucucnun istihdam alanı sağlamaması ve devletin vergi alamayacak olması

Konumu silenlere inat kürdüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yav sigara ve alkol dev bi sektör yasaklanamaz .bundan sağlıya yarralı zararlı kimse düşünmez zaten.Devletin düşündüğü arkadaşlarında dediği gibi uyuşturucucnun istihdam alanı sağlamaması ve devletin vergi alamayacak olması

bakkalda satılsa kimse onu yetiştirmeye uğraşmaz 8 -12 ay arası :D 

bağımlılık konusuna gelince keyif ve zevk veren her şey bağımlılık yapar tartışmasız bunu kaçar yol olarak göstermesin birinden biri diye 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek

Davos bunu yazdı:
    Bnce yanlış çünkü uyuşturucuyu direk verdiğinde beyne gider alkol ise belli bir miktardan sonra gider ve alkol bağımlılık yapmaz...

Alkolizmi açıkla o zaman  !

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek

alkolü savunan arkadaşlar benzin mazot kolanya ispirto fln içsin onlarda kafa yapar bu maddelerin hepsi kanı zehirleyerek kafa yapıyo 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atillla
    Atillla's avatar
    Erkek

HoRbY bunu yazdı:
    5 sene 8 ay degil 4/2 yer + Alkolün bagımlılık yapma oranı esrarın %50 olarak üstünde. Kimyasalmı sanıyosunuz bu boku :D İcmeyen adam kulakdan duyma bilgiler yazıyor digerleride beyninin bi köşesinde öyle yer edindiriyor. Esrar bagımlılık yapmaz ESRAR BEYEFENDİ İCKİSİDİR KEYİF İCİN İCİLİR. Aşırısı müptezelliktir :D Esrarın zararı kadarda yararı var bunlarıda unutmayalım :P + Esrar tek kişi içilen bi içki degildir muhabbet ickisidir. Ama alkolü tek alıp icebilirsin. oo devam etsem sayfalara sıgmaz o yüzden NO ALKOL YES ESRAR :P:D Askerdeyim fena halde harmanım serap 2 :D ( Yasakda ne kadar yasak ? Memur gelir yakalar icicisin bi bok yapmaz alır elindekini belki almaz bile yol verir. İcmeyen memurmu kaldı :P Örnegin: Yedikule ) Güzeli bizde :P + ayran icersin ayılırsın, kusarsın ayılırsın :P Nöbetten kactım geri gidim yakalanmadan :D

hacı yazdığını üstüme alınmadım sunu bilirtmek isterim sadece 4-5 yılldır esrar içmedim ama orda burda küşe basında esrarın kokusunu dahi duymam yetiyor kendimde bazı seyler harekete geciyor sanki kanım kaynıyor .alkol le arasında cok fark var belki benim iradem zayıf onu bilemem ama kesinlikle BAĞIMLILIK yapıyor hele birde eğlence mekanlarına takıldınmı ardından hap sonrası geliyor zaten.

Bilgi güctür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

keske bu resimlerim, sigarasinida yapsaymislar...

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

Alkol serbest, sigara serbest ama esrar yasak ÇÜNKÜ : devlet esrarın üretiminden tüketiminden VERGİ alamaz para kazanamaz , esrar kimseye istihdam sağlamaz (şu anda bi tek torbacılara ve rüşvetini verdikleri polislere sağlamakta ama ben normal işçiler ve işletmelerden vergi ödeyecek insanlardan bahsediyorum ) Bu yüzden devlet esrarı serbest bırakmaz. Ama sigarayı bırakır ... 

hepsinden en beteri sigara içmektir çünkü her an her dakika içebilir herşekilde ve en ucuza anında bulabilirsin hatta bulamazsan çevreden otlanır yine içersin. Hiç tanımadığın bi adamdan hoca bi dal sigara ver dersin verir, münakaşa etmez toplamda bakıldığında sigara eroinden bile zararlıdır.

Ayrıca bağımlılık konusunda sigaradan daha beteri de yoktur. Sigara içen asla bırakamaz, sigara verdiği ağır tahribata rağmen ve kemire kemire bütçelerde açtığı deliğe rağmen de en az zararlı en makul görülen "uyuşturucudur" etkisinin eser miktarda olması sigaranın "uyuşturmadığı" anlamına gelmez .

Bunun yanında esrar ve alkol bağımlılık yapmaz, bağımlılık dediği şey fiziksel / fizyolojik değil sadece psikolojiktir. Oysa sigaranın bağımlılığı "fiziksel ağrı "  şeklindedir ve bırakması en zor olanda sigaradır. Ne esrarı ne alkolü aklına estikçe alamazsın zaten bu yüzden bağımlılık yapması zordur. 

alkolün içinde bi miktar kimyasal olabilir ama sigaranın içindeki kimyasal atık kadar kimyasal almak için pet şişe fln yemelisin belki. esrarın içinde de başka bişeyler karıştırmadıkları sürece sadece bitkinin yaprakları vardır ya da çiçekleri yakıp içmesen mesela salata gibi yesen yemeğe katsan , çay gibi demlesen gene etkisini hissedersin. eski zamanlarda etkili bir ağrı kesicidir kendisi. 

Hepsi zararlıdır sonuçta,  bunun yanında hepsinin en masumu esrardır , hepsini yeterince içmiş  ve içenleri çok iyi tanımış biri olarak söylüyorum bunu, esrar içmekten dolayı sefil olan yada ölen yada başına bişey gelene rastlamadım , alkollü şahıs sağa sola saldırır+ içtikçe içesi gelir, esrar içen kıçının üstüne oturur bütün gün düşünür alaka kurmaya çalışır olaylar arasında. 

Değerli müritler en sinsi düşman sigaradır, hoşgörmeyin hoşgördürmeyin , sigara sizi kemirerek öldürecektir. Bir amacıda yoktur ayrıca , bunun dışında fırsatını bulursanız herbi boku deneyin , her içkiyi için - birilerine bişey yapmaya kalkmadıkça bişey olmaz , bağımlılık fln zaten olmaz - tadına bakın kafasını yaşayın nasılsa birdaha aynı şeyi bulamazsın bulsanda içemezsin ... 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 4883 Toplam Mesaj: 31