folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Çekecekler - Katılım Bankalarına Bulaşmayın

Kredi Çekecekler - Katılım Bankalarına Bulaşmayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Bu arada islamda vadeli satış helal diye biliyorum. Yani bi malın peşin değeri 10 lirayla sen bunu 5 taksitle almak istiyorsan satıcı bunu sana 12 liradan 5 taksitle satabilir.

Diğer bankalardan kredi çekip katılım bankasındaki bakiyeyi kapatabilirsiniz, ancak herhangi bir faiz indirimi gibi bi durum yapacaklarını sanmıyorum. Toplamda kalan ödemenin hepsini yatırmanız gerekebilir.

LynXMaSTeR tarafından 22/Haz/20 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Bu arada islamda vadeli satış helal diye biliyorum. Yani bi malın peşin değeri 10 lirayla sen bunu 5 taksitle almak istiyorsan satıcı bunu sana 12 liradan 5 taksitle satabilir.

Diğer bankalardan kredi çekip katılım bankasındaki bakiyeyi kapatabilirsiniz, ancak herhangi bir faiz indirimi gibi bi durum yapacaklarını sanmıyorum. Toplamda kalan ödemenin hepsini yatırmanız gerekebilir.

Nasıl yani hocam. Örn 200bin ana param ve 140bin faiz varken. Ben anapara 200bin verdiğimde bana 140 kalan faizide mi ver dicekler? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

"1) manava gidiyorum. manava elma almak istedigimi soyluyorum. manav da bana kirmizi yuvarlak meyveler veriyor. bu haramdir!!

2) zutturist manava gidiyorum. manava elma almak istedigimi soyluyorum. manav bana elmanin haram oldugunu ama armut satabilecegini soyluyor. tamam diyorum. manav bana kirmizi yuvarlak meyveler veriyor ve bunlarin adinin armut oldugunu soyluyor.

benim icin degisen bir sey var mi? yok. her iki halde de kirmizi yuvarlak meyveler yiyorum. manav icin degisen bir sey var mi? her iki halde de kirmizi yuvarlak meyveler satarak ayni parayi kazaniyor."

!!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Nasıl yani hocam. Örn 200bin ana param ve 140bin faiz varken. Ben anapara 200bin verdiğimde bana 140 kalan faizide mi ver dicekler? 

emin değilim, ama diyebilirler. daha önce katılım bankasından kredi çekmedim.

belki hepsini istemese bile erken ödemeye ilişkin ekstra bi para isteyebilirler.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kont239
    kont239's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

emin değilim, ama diyebilirler. daha önce katılım bankasından kredi çekmedim.

belki hepsini istemese bile erken ödemeye ilişkin ekstra bi para isteyebilirler.

Yok öyle birşey tamamını kapatmak istersen her bankada olduğu gibi bir erken kapama cezası var %2 sanırım onu ödemek lazım. Başka ödeme yok.

4641544948---53415249544153
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Katılım bankaları da sakat. Faize bulaşmamak için katılım bankalarına giden arkadaşlar çok şeetmeyin. Malı alıp size sattıkları filan yok. Direkt mal üzerinden kredi veriyorlar. Bu da miss gibi faizdir.

İslamın kaideleri belli. Katılım bankaları çok sallamıyor ama. Ben daha önce yaşadım gördüm. Bir daha hiçbir bankanın bırak krediyi önünden bile geçmeyi düşünmüyorum.

Kolay gelsin

JOE tarafından 23/Haz/20 09:11 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@patates bankacı. Sorun ona

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    HanDSomE bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bunu merak ettim. Normal bankalar aslında para satıyorlar. bu yuzden evet belli bir kısmını bana odeyeceksin o faizin diyor. ben merkez bankasında ki parami senin ile olan sözleşmem için bir başkasına daha iyi oran ile sata bilir iken satmadım diye. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Hazır konusu varken buraya ekleyeyim.

kredi çektiğiniz zaman ödediğiniz sigorta ücretini geri almanız için yardımcı olurum

10bin tl lik kredinin sigorta ücretinden bahsetmiyorum. Minimum 50bin tl

Not : İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİNDİR

Not2 : Kredi çektiğiniz günden 15 gün geçmemesi gerekir

Toplam Hit: 2166 Toplam Mesaj: 20
banka katılım hepsiaynı faiz