Lenovo G570 Servis Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 3 hafta önce ttnetin kampanyasından laptop aldım lenovo konusunda tedirgindim ama stoklardaki en iyi model buydu acer'in düşük bi modeli vardi.Ve laptop'un ekranı internette gezerken kendi kendine içeriden çatladı mürekkebi,sıvısı aktı.Servisi 3 gün boyunca aradım ve bu sabah anca telefonuma cevap verdiler durumu anlattım çağrı merkezindeki adam kullanıcı hatasına giriyor dedi.Laptop ta tek bi çizik yok ekranın camında leke bile yok sadece içerde sorun.Kargonun 2-3 gün içinde gelip alcağını servise gitceğini söyledi daha sonra ttneti arayıp bu konuda yardımcı olup olamıcaklarını sordum ttnetteki bayan bilgisayardan laptopun durumuna baktı ve kullanıcı hatası olarak bildirilmiş dedi laptop daha evde kutusunda kargoyu beklerken kullanıcı hatası diye işleme almış böyle bi saçmalık görmedim tekrar arardım lenovo nun çağrı merkezi 30 dk boyunca bekledim cevap gelmedi.
    Bu konu hakkında fikri olan napmam gerektiğini bilen var mı laptop'u alalı 30 gün olmadı gecikmesini işlemiyorum işlemin çünkü yenisini vermeleri gerekir 30 gün içindeki arıza sebebiyle.

Ayrıca internetten bu modelle ve lenovoyla ilgili genel şikayetleri okudum aynı sorun bi kaç kişinin daha başına gelmiş

alıntı:

LENOVO Ekran Dokununca Çatladı!
    28 Mayıs 2011 tarihinde Dudullu Vatan’dan Lenovo g560 model laptopu tavsiye üzerine aldım. 4 ay sonra almış olduğum pc film izlerken ekranı kendime doğru düzelttiğimde hiç bir zorlama olmadan dokunduğum anda çatladı. Bunun üzerine pc’yi aldığım yere götürdüm. 42A0*** fiş numarasıyla 3 haftalık inceleme sonunda pc’ nin ekran çatlamalarının garantiye girmediği söylendi ve 378 TL+KDV ücret talep edildi. 

Bu durumda; Lenovo Türkiye olarak esnek maddelerle hazırlanmış garanti belgelerinde (sanayi ve ticaret bakanlığının onay verildiği son belgelerde garantiye girmeyen haller maddesinde garanti dışı olan parçalar ve kullanımları yazılması gerekiyor) cam çatlağının garanti dışı olduğuna dair hiçbir madde yok.

Sosyal paylaşım sitelerinden araştırdığım kadarıyla, g560 serilerinde alınan en çok şikayet ekran ve tuş takımı problemleri ve bu da insanı ürünün kampanyalı satılmasının nedenini düşündürüyor.

Teknik servisin, hiçbir darbe almadan çatlayan bir ekranı kullanım hatası görmesi, bilgisayarın yarı fiyatına tamir ücretleri, müşteri memnuniyetinin ne kadar önemsendiğini gösteriyor. Lenovo Türkiye’den bu problemimle ilgili çözüm ve geri dönüşlerini bekliyorum.

jiled yazdı
    LENOVO Garanti Kullanıcı Hatası Verdi!

Taksidini hala ödemekte olduğum notebook birden çalışmaz oldu. Bunun üzerine garantiye gönderdim ve kullanıcı hatası verilerek benden notebook'u aldığım ücretten daha fazla bir ücret talep edildi. Yapılmadan iade istedim garantiden gelince ekranın altın çatlak vardı. Bunun üzerine tanıdığım bir tamirciye götürdüm ve ana kart yanmış dedi üzerine kahve dökülmesiyle alakası yok dedi. Lenovo'nun kendini lekeleyen bu servis sorununu halletmesi gerekiyor kullanmadığım notebook için hala taksit ödüyorum!   

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

12 Yıldır laptop tamiri ve yedek parça satışı ile uğraşıyorum.

Hiç bir laptopun lcd paneli öyle durup dururken çatlamaz.Bunun binde bir imkanı bile yok.Mutlaka ama mutlaka bir şekilde biryerden darbe almıştır.Ya kullanıcı

farketmemiştir ya da farkındadır ama işi piçliğe vurup beleşe değiştirmek istiyordur.

Dünyanın neresine giderseniz gidin.Lcd ekran çatlamaları garanti kapasamında değerlendirilmez.Kullanıcı hatasıdır

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

İlginçmiş hocam bende 530 modeli vardı, direkt elden götürdüm servise, 2 yıl garantinin dolmasına 1 hafta falan kalmıştı. Ekranda titreme oluyordu ve bataryası yarım saat-1 saat gidiyordu. Aldılar 15-20dk orda bekledim yapıp getirdiler ve hiçbir ücret talebinde bulunmadılar. (batarya da değişti) Sorunlarımız farklı ama ben memnun kaldım açıkçası servisten.

der die das
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

madrew bunu yazdı:
    -----------------------------

İlginçmiş hocam bende 530 modeli vardı, direkt elden götürdüm servise, 2 yıl garantinin dolmasına 1 hafta falan kalmıştı. Ekranda titreme oluyordu ve bataryası yarım saat-1 saat gidiyordu. Aldılar 15-20dk orda bekledim yapıp getirdiler ve hiçbir ücret talebinde bulunmadılar. (batarya da değişti) Sorunlarımız farklı ama ben memnun kaldım açıkçası servisten.

Bataryanın bozulması ekranın titremesi v.s şeyler garanti kapsamında değerlendirilebilen arızalardır.

Ama Ekran kırılması v.s sorunlar garanti kapasamında değerlendirilmez.,

Adı üstünde kırık :) Sen ekranı kır çatlak sonra kendiliğinden çatladı garantiden değiştirin de :) Ne güzel

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bizim üni çok dağıttı öğretim görevlelerine o laptoplardan. Aynı sorun hepsinden geliyordu. Servis para istiyordu tamirat için. Öğretim görevlileride "-ben düzgün kullandım menteşer kendi kendine çok basit kırılıyor" diyordu. Yani o laptoplarda kronik sorun olduğu bariz belli. Menteşeleri cart kırılıyor. Sonunda servis ücretsiz yapacağını söylemişti üniversiteden gelen aynı arızaları. Sizde baskı kurun yapmaları gerekiyor. Yapmazlarsa tüketici hakem hetyetine gidin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

12 Yıldır laptop tamiri ve yedek parça satışı ile uğraşıyorum.

Hiç bir laptopun lcd paneli öyle durup dururken çatlamaz.Bunun binde bir imkanı bile yok.Mutlaka ama mutlaka bir şekilde biryerden darbe almıştır.Ya kullanıcı

farketmemiştir ya da farkındadır ama işi piçliğe vurup beleşe değiştirmek istiyordur.

Dünyanın neresine giderseniz gidin.Lcd ekran çatlamaları garanti kapasamında değerlendirilmez.Kullanıcı hatasıdır

Tamamda laptopta tek bi cizik hiç bişe yok bi darbe uygulanmıs olsa içini açıp bakarlar , elimde acer laptop var onun ekranın kırılması kulanıcı hatası inkar etmem sinirlenip kırdım ama bunda öyle bi durum olmadı kendilğinden gitti ekran ayrıca daha 30 gün dolmadı ve servise gitmeden servis türk telekoma kulanıcı hatası diye bilgi veriyor böyle bi saçmalık olabilir mi he  bu adamlar lcd ekranda uretiyor ozaman bu ekranların garantisi hiç olmasın

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Tam adamına geldin kardeş ben çözücem senin sıkıntını pc kaptın gibi camlıcada masaldan işmerkezine gidiyorsun Okan KARSAN abimi buluyorsun Poscu Nurullah selamı var dıyorsun orası uymaz ıse 4 leventte destek bilgisiyar var oradada Tülin hanımı buluyorsun benım gönderdimi söyle ben IBM den cıkmayım bana ulaş sıkıntı olursa b.nurullah@gmail.com mail at telefonuma anında düşer sana hemen dönerim sıkıntı yapma bu önerdiğim yerler lenovanın yetkili servisleridir.

Yerli Halk Kahramanı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bnurullah
    bnurullah's avatar
    Erkek

Bu arada akıl verip konunun dışına boşu boşuna cıkıp edebiyat yapmayalım arkadaşlar arkadaş için yapabileceklerimizi yapalım lcd ekran kendiliğinden çatlamaz kırılmaz diye birşey yok emin konuşmayalım.

Yerli Halk Kahramanı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

aga para istiyolarsa ve garanti kapsamından eminsen yani kesin laptopta hata diyosan kaymakamlığa tüketici hak ıvır zıvıra git. bi arkadaşım teli sıfırlamıştı o şekilde yılda 3 den fazla aynı hatayı verdiğinden.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

tasarım hatasından kaynaklanan sorunlar yüzünden zaman zaman bu tip sıkıntılar çıkıyor. menteşe kasar, bilmem ne, çatlatır. arkasında montaj sırasında vida tarzı yada çapak tarzı bi parça kalmıştır yapar. yapmaz değil yani. ama önemli olan LENOVO nun bunu tespit edebilmesi.

geçmiş olsun. umarım çözülür.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

lenovo dan bende müzdaribim malesef aldıgımın 3. gunu tus yerinde fırladı,  ustelik normal dokunmayla alt takımındaki 2 baglantı klipsinden biri kırılmış, bunun yedek parçasını saglayan arkadaslar varm mı aranızda acaba,

http://www.tahribat.com/Forum-Notebook-Klavyesi-Eksik-Tus-Ariyorum-149530/

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
Toplam Hit: 4825 Toplam Mesaj: 11