M1 Pro Harici Çift Monitor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Ofiste M1 Pro'yu cift monitor ile kullaniyorum. Gecince bi ekran goruntusu atayim da bitsin bu cile.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Ofiste M1 Pro'yu cift monitor ile kullaniyorum. Gecince bi ekran goruntusu atayim da bitsin bu cile.

ekran görüntüsüne gerek yok kullandığınız çevirici + kablo tipini paylaşmanız yeterli olacaktır.

yukarıda da belirttim zaten bu işi yapan pahalı çeviriciler var zaten burada olay diğer yolları görmek. yoksa yapıldığını zaten biliyoruz :)

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

ekran görüntüsüne gerek yok kullandığınız çevirici + kablo tipini paylaşmanız yeterli olacaktır.

yukarıda da belirttim zaten bu işi yapan pahalı çeviriciler var zaten burada olay diğer yolları görmek. yoksa yapıldığını zaten biliyoruz :)

Monitor thunderbolt destekliyor. Ikisi de thunderbolt uzerinden bagli ama bildigim kadariyla 1 thunderbolt 1hdmi seklinde de oluyor.

Bu arada ust mesajlarda olmadigini iddia eden arkadaslar vardi da ondan yazdim.

Elimde bi donusturucu var, onunla henuz denemedim ama bildigim kadariyla o da destekliyor. Eger calisirsa onu da paylasirim burdan.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

hocam dp to usb type c kablo ve hdmi çıkışı ile çift ekran kullanmaya başladım. monitör modellerini ve hz değerlerini tamamem algıladı sorunda olmadı 

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08WJNV1BS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

kablom bu

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı

@zputnik,
    m1 pro mu kullanıyorsun hocam? yoksa intel işlemcili pro mu?
    @archair23,
    müsait olunca bi denerseniz hocam çok memnun olurum çünkü 60hz çektim hala değişen bir şey olmadı.
    @rakkoc,
    ya valla bende yılmak üzereyim yaptığım her işe bi çomak sokuyor m1 :)
    @FrodoTheYuzuksuz,
    denemediğim kablo kalmadı 2. monitor no signal olarak kalıyor :D

++
    hdmi ile takılı olan monitör bağlıyken internet 10mbps :) hdmi çekince 100mbps çıkıyor. buyrun bir başka sorun.. drop atıyor network e :D

Hocam yeni gorebildim

mac mini m1 kasada 2 adet Ful hd monitor kullaniyordum sorunsuz. 2 adet 4k monitore gectim 1 tane monitor coziunurlugu hep kotu oldu kablo degistrdim cozuldu. Sendeki sorun buyuk ihtimalle kablo sorunu olabilir.

Halledebildin mi?

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı
    crystalmeth bunu yazdı

@zputnik,
    m1 pro mu kullanıyorsun hocam? yoksa intel işlemcili pro mu?
    @archair23,
    müsait olunca bi denerseniz hocam çok memnun olurum çünkü 60hz çektim hala değişen bir şey olmadı.
    @rakkoc,
    ya valla bende yılmak üzereyim yaptığım her işe bi çomak sokuyor m1 :)
    @FrodoTheYuzuksuz,
    denemediğim kablo kalmadı 2. monitor no signal olarak kalıyor :D

++
    hdmi ile takılı olan monitör bağlıyken internet 10mbps :) hdmi çekince 100mbps çıkıyor. buyrun bir başka sorun.. drop atıyor network e :D

Hocam yeni gorebildim

mac mini m1 kasada 2 adet Ful hd monitor kullaniyordum sorunsuz. 2 adet 4k monitore gectim 1 tane monitor coziunurlugu hep kotu oldu kablo degistrdim cozuldu. Sendeki sorun buyuk ihtimalle kablo sorunu olabilir.

Halledebildin mi?

yok valla sinirden ter basınca saldım :D müsait bi zamanda tekrar uğraşacağım.
    eyv hocam.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Gecen konu kaybolunca yazmaktan vazgecmistim. Hocam bendeki donusturucu ile 2 monitor kullanabiliyorum. Video'ya da cektim.

https://www.youtube.com/watch?v=NFoWuwXWba8

https://www.amazon.com/gp/product/B08BFHDST3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

aldigim cihaz da su 1 ayi buldu gelmesi amerikanya'dan

Toplam Hit: 3010 Toplam Mesaj: 28
m1 pro çift monitor