folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Macos Cihazda Windows Kısayollarını Kullanmak

Macos Cihazda Windows Kısayollarını Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Selamlar Dostlar,

15 yıl sonra macOS'a geçtim. Windows shortcutlarına alışkanlık olduğundan harici klavye bağlayıp karabiner üzerinden birkaç custom tuşu değiştirdim. Android Studio veya VSCode'da Ctrl + C yapacağım yaptırtmıyor, debug gideceğim fn'e bas diyor. Çalışan shortcutlar Android Studio'da çalışmıyor.  Karabiner üzerinden başka bir tuşa atıyorum, başka bir yerden patlıyor. Yıl olmuş 2022. İlk bilgisayar görmüş insan gibi tuş arıyorum klavyede. Yok mu bunun adam akıllı windows ile birebir entegre çalışan bir zımbırtısı birşeyi toolu yav :( Yoksa faşist mac'e boyun eğip dahili klavyeye mi adapte olmak gerekecek.

Bilen gören duyan yeşillendirirse sevinirim.

saybirs tarafından 15/Haz/22 22:08 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

Selamlar Dostlar,

15 yıl sonra macOS'a geçtim. Windows shortcutlarına alışkanlık olduğundan harici klavye bağlayıp karabiner üzerinden birkaç custom tuşu değiştirdim. Android Studio veya VSCode'da Ctrl + C yapacağım yaptırtmıyor, debug gideceğim fn'e bas diyor. Çalışan shortcutlar Android Studio'da çalışmıyor.  Karabiner üzerinden başka bir tuşa atıyorum, başka bir yerden patlıyor. Yıl olmuş 2022. İlk bilgisayar görmüş insan gibi tuş arıyorum klavyede. Yok mu bunun adam akıllı windows ile birebir entegre çalışan bir zımbırtısı birşeyi toolu yav :( Yoksa faşist mac'e boyun eğip dahili klavyeye mi adapte olmak gerekecek.

Bilen gören duyan yeşillendirirse sevinirim.

selamlar, elin en sola değil windows tuşuna gidecek; mesela birilerine anydeskle bağlanırken ctrl+c değil windows+c çalışıyor(macos'da karşılığı command-süslü dörtgen zımbırtı işte :D)

apple'ın kendi klavyelerini kullanarak daha da rahat alışabilirsin hocam belki, baktın alışamıyorsun keymapping için biraz uğraşacaksın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam tavsiyem hiç windowsa uydurmaya çalışma.

1 2 hafta alışma süreci oluyor sonrasında daha kolay geliyor.

ben 7 aydır mac kullanıyorum işte ara sıra windowa maruz kalıyorum(normalde pardus kullanıyoruz) senin şu an mac klavyesine baktığım gibi ben de windowsa bakıyorum :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek

hiç zorlama, bir hafta sonra elin alışır. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bende 20 yıl sonra ilk defa mac kullanmaya başladım, ilk başta çok garip geliyordu, ancak alıştım, şimdi windowsta bazen ctrl yerine alt tuşuna gidiyor parmaklar, command ın olduğu yer :)

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Alistiktan sonra da diyeceksinki windows senin yaptigin standarti sikeyim command z x c v o kadar kolay gelecekki, alismaya bak hoca.

Gececek.

Hepimiz gectik bu yollardan:D

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam tavsiyem hiç windowsa uydurmaya çalışma.

1 2 hafta alışma süreci oluyor sonrasında daha kolay geliyor.

ben 7 aydır mac kullanıyorum işte ara sıra windowa maruz kalıyorum(normalde pardus kullanıyoruz) senin şu an mac klavyesine baktığım gibi ben de windowsa bakıyorum :D

Windows başlangıç sayılır, linux ve Unix zirve diğerlerini yapan onları rahat yapar.

2001 yılında bir Antalya da bir Apple  i mac etkinliğin de perde ye projeksiyon yapılıyor tam sahnenin yanında pembemsi bir mac.benim kafam da klavye olayı var,kıyaslama vs.oysa olayları sonra merak güdüsü ve uygulama ile çözmüştük.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 661 Toplam Mesaj: 7
sikko macos