folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Mağaradan Selamlar, Yıllardır Farklı Dünyada Yaşıyormuşum [İnternet Hızı]

Mağaradan Selamlar, Yıllardır Farklı Dünyada Yaşıyormuşum [İnternet Hızı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle hat değerlerin kötüdür, modem görünen hat değerlerini paylaşabilir misin?

Hat değerleri kötü olduğundan kopma yaşanmaması için hızı 4mbit'e sabitlemişlerdir. SNR margin'in 10-12dB'den yüksek olması lazım. Sinyal gücü dslam'a olan uzaklığın(bakır kablo mesafesi) ve kabloların kalitesine göre değişiyor. VDSL'de daha yüksek hızlara ulaşma şansın var. SOL'a taahüd'ün devam ediyor mu?

adsl signal spectrum

Balyoz99 tarafından 27/Mar/16 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı

Büyük ihtimalle hat değerlerin kötüdür, modem görünen hat değerlerini paylaşabilir misin?

Hat değerleri kötü olduğundan kopma yaşanmaması için hızı 4mbit'e sabitlemişlerdir. SNR margin'in 10-12dB'den yüksek olması lazım. Sinyal gücü dslam'a olan uzaklığın(bakır kablo mesafesi) ve kabloların kalitesine göre değişiyor. VDSL'de daha yüksek hızlara ulaşma şansın var. SOL'a taahüd'ün devam ediyor mu?

adsl signal spectrum

Hat Durumu  
    Yardım

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 8192
    Hat standartı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı 
    Yukarı yönde SNR (dB)   14.2
    Aşağı yönde SNR (dB)   15.8
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 12.6
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 25.9
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 11.3
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 18.2
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı yönde CRC 23
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 28

Yorumlaman mümkün mü hocam? Kalınlaştırdığım yere mi bakacağız? Buna göre bakarsak 20mbps görünüyor

Edit1: Max hızı öğrenmem gerekiyor

Edit2: Superonline taahhüt devam ediyor. 1-2 ayı var sanıyorum

by_Tet tarafından 27/Mar/16 21:13 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

ADSL sistemde genellikle problem ankastre kutusu ve iç tesisatta oluyor. kutudan modeme tek parça halinde (ek paralel kesik yeniden birleştirme zedelenme...) olmaksızın kablo ulaşmalı. 

Önerim 2 ayrı modemi ve 2 ayrı laptop'ını al in aşağıya kutudan yarım metrelik bi kablo ile modeme bağla pcden kablolu ve wifi ile ayrı ayrı hız testleri al. Bu işlemleri 2 farklı modemde 2 farklı bilgisayar ile 2 farklı bağlanma yöntemi ile toplam 8 farklı sonuç çıkacak şekilde yap. 

şunu unutma 8mbps'E KADAR internet kulanıyorsun hız testinde 6-6.5 çıkması problem olmadığını gösterir. 8 almayı bekleme. santrale çok yakınsan 7.5 civarı belki görür.

16mbps'e santral destekliyormuymuş?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    kafkafkaf bunu yazdı

ADSL sistemde genellikle problem ankastre kutusu ve iç tesisatta oluyor. kutudan modeme tek parça halinde (ek paralel kesik yeniden birleştirme zedelenme...) olmaksızın kablo ulaşmalı. 

Önerim 2 ayrı modemi ve 2 ayrı laptop'ını al in aşağıya kutudan yarım metrelik bi kablo ile modeme bağla pcden kablolu ve wifi ile ayrı ayrı hız testleri al. Bu işlemleri 2 farklı modemde 2 farklı bilgisayar ile 2 farklı bağlanma yöntemi ile toplam 8 farklı sonuç çıkacak şekilde yap. 

şunu unutma 8mbps'E KADAR internet kulanıyorsun hız testinde 6-6.5 çıkması problem olmadığını gösterir. 8 almayı bekleme. santrale çok yakınsan 7.5 civarı belki görür.

16mbps'e santral destekliyormuymuş?

Öğrenmeye çalıştığım 2 şeyden biri "Santral" biri de "Santral 8mbit+ destekliyor mu?" bu ikisini de çözemedim/öğrenemedim

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

benim internetim de ülkenin ekonomisi gibi yavaşça çöküyor. 7yle başladım 5-6 civarındayım. doping kullanıyorum 8e kadar. akk si falan var heralde bilmiyom. 6 yllık mı ne müşterisi olduğumuzdan 52 lira mı ne ödüyoz.

edit: la cidden bu millet ne kullanıyo yağmur gibi film indiriyo

Opsiyonel_Bilgiler tarafından 27/Mar/16 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

imza mı gelmiş?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @balyoz99 hocam, şu adsl ile bağlantılı sorunlarla ilgili "sorun tanılama", olması gereken "alt ve üst değerlerle" ilgili , bir doküman paylaşsan şahane olur. ^^)/

modem sağlığı, hat sağlığı gibi. ?.?,)?

şimdiki konum : mısır dönemi, firavunlar , yönetim, askerlik, savaş kuralları. antik dünya ansiklopedisi, tübitak. çeviri : zeynep tür . ilk basım 2007

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

3 ay sonra evi boşaltacağımız için taahhütsüz TTNet 50gb AKN'li net kullanıyoruz..

50 gb zaten ayın en geç 2'sinde doluyor 3 kişi 3mbit internete aylık 95 TL ödüyoruz..

Beterin beteri vardır..

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

2-3 yıldır dsmart'ın ikili paketini kullanıyorum. Hem tv hem net kampanyası ile bu yıl fiyat 74 oldu. 

2 yıldır falan da hızım 8 mb sürekli. Daha önce etrafta telekomun kutusu yoktu.

Kutu uzakta olduğu için de hep 2 mb kullanıyodum.

Daha sonra yakına bi kutu geldi. Kutu geldikten sonra da sürekli hızım 8 mb oldu.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

istanbul halkalıda superonline 2,3 mbye kadar çekiyordum.

şu an uşakta ttnet zikkosu var. standart 8e kadar olanından. speedteste bakıyorum 3 4 arası gidip geliyor. normal net yavaş ama ne hikmetse torrentte 1,1 1,2 çekiyorum. tarayıcı ile bişey indirecek oldum mu 150 -350 arası gidip geliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Abi şu zamanda vdsl i sormadan internet kullanmak en büyük hata zaten. Ben 4 yıldır vdsl kullanıyorum bi gün koptuğunu sorun çıkardığını görmedim. İnanılmaz stabil. Yarın bulunduğun bölgede altyapı vdsl destekliyor mu diye kontrol ettir mutlaka. Varsa geç ona mis gibi kullan. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING