folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meysu İçeceğiyle İlgili - Düzenledim

Meysu İçeceğiyle İlgili - Düzenledim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar benim gibi coca colanın amerikan malı diye almayan müritlerimiz vardır, pepsi'de amerikan malıymış, cola turka'da internetten gördüğüm kadarıyla; 2015'te

Bünyesinde Ülker'i de barındıran Yıldız Holding 4 ay sonra önemli bir satış kararı da aldı. Yıldız Holding, bünyesinde bulunan içecek markaları Cola Turka, Çamlıca Gazoz ve Saka Suyu'yu Japon DyDo DRINCO’ya satma kararı aldı. 

bu dıııt'ta japon olmuş. [   under. amcamıza saygılar sevgiler (:   ]

yerli firma olarak üretim yapan araştırdım. şu firmayı buldum;

http://www.meysu.com.tr/

1985'te kayseride üretime başlamış. bence en önemli esprisi; https://www.haberturk.com/ekonomi/alisveris/haber/908553-meysu-helal-gida-belgesi-aldi#:~:text=ilke%20imza%20att%C4%B1.-,Meysu%2C%20T%C3%BCrkiye'de%20'Helal'%20belgesini%20almaya%20hak%20kazanan,ilk%20meyve%20suyu%20markas%C4%B1%20oldu

açıkçası ben daha hiçbir markette hatırlamıyorum. gördüysem bile daha önce duymadığım için ne olduğu belirsiz kesin çin malıdır diye hiç dikkat etmedim (: şimdi internetten baktımda a101'de varmış. tüm mürits bilgilerinize arz olunur (;

yerli firmamızın reklamını yapalım; "artık meysu içelim, içirelim" hatta şöyle aklımıza gelebilir; arkadaşlarla "ney" içelim değilde böyle dediğimiz zaman aklımıza "mey" lafı gelsin heee meysu diye bişey varmış bi bakalım güzelse bundan içeriz diyelim. 

yada burdan milyon tane fikir çıkabilir (((:

--------------

düzenlemem;

bu konuda yalnız değil mişim (:

https://www.merhabahaber.com/turkiye-yerli-ve-milli-kola-uretti-tum-marketlerde-32-liraya-satilacak-971g.htm?page=10

2,5 litresi 32 lira hiçbirşey değil. 

ajan1111 tarafından 18/Kas/23 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerigan malı Windows'ta yine Amerigan malı Chrome tarayıcıyı, Amerigan malı Intel işlemciyle neden kullanıyorsun peki ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

acan senin içeceğin kola belli mokali  le-kola.

Öyle ki, yıllar içinde tedarikçiler değişse de Bim marketlerin kendi markası olan Le Cola neredeyse birçok tüketici tarafından bilinir. Geçtiğimiz hafta incelediğimiz haliyle ürün şu anda Kristal Kola tarafından Balıkesir'deki fabrikalarında üretiliyor.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

acan senin içeceğin kola belli mokali  le-kola.

Öyle ki, yıllar içinde tedarikçiler değişse de Bim marketlerin kendi markası olan Le Cola neredeyse birçok tüketici tarafından bilinir. Geçtiğimiz hafta incelediğimiz haliyle ürün şu anda Kristal Kola tarafından Balıkesir'deki fabrikalarında üretiliyor.

tamaaam da Bim marketi bana en yakını benim volkırla yürümeye kalksam kafadan yarım saat uzaktaydı ve orasıda kapandı. hemen bizim mahallade 5 dakika ötede a101 var. evet kristal kolayı bende duymuşum sanki ama 100 üzerinden 5-10  değerinde gibi yerliymiş diye hatırlıyorum. 

olsun coca cola yada pepsi almayalımda (;

@mkyb

o dediklerinin yerlisi çıkabilsin de onları da kullanırım tabiki. şuan seve seve onları kullanmaya mecburuz (;

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

üçharfli marketlerin birinde görüp almıştım belki benim aldığımdan belki genel sıkıntı tadı ''çürük meyveye bol su katılmış''tan hallice idi, alternatif yerel içeceklere yönelebiliriz tabii :) 

(pek tedarik, saklama vsvs ne dikkat etmiyor o marketler ondan dolayı sıkıntılı gelmiş de olabilir, bir daha alıp deneyeceğim)

ps: şalgam candır.

PlayForFree tarafından 16/Kas/23 16:22 tarihinde düzenlenmiştir

profesyonel kahveci?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    PlayForFree bunu yazdı

üçharfli marketlerin birinde görüp almıştım belki benim aldığımdan belki genel sıkıntı tadı ''çürük meyveye bol su katılmış''tan hallice idi, alternatif yerel içeceklere yönelebiliriz tabii :) 

(pek tedarik, saklama vsvs ne dikkat etmiyor o marketler ondan dolayı sıkıntılı gelmiş de olabilir, bir daha alıp deneyeceğim)

ps: şalgam candır.

Şalgam suyunun da suyu çıktı be. Ali Göde biraz iyi gibi. Gerisi tırt hep. 

Düzeltme : İmla.

Neptun tarafından 16/Kas/23 17:13 tarihinde düzenlenmiştir

İşkilli Büzük Dingilder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

çağre boykot değil. dünya global bi yer, boykot edemezsin. rusyaya bile ambargo uygulayamadılar. yeni dünya düzeni ekonomik tamamen. bi malın kullanılmaması için daha iyisini üretmen gerek. kola yerine bunu içerim diyebileceğin bir ürün üretmediğin sürece kola her zaman kola olarak devam edecek.

bu boykotçular birşeyleri başarmak istiyorsa, üretim yapması gerek. dünyanın en iyi işlemcisini en iyi yazılımını yaparsan ancak o zaman diğer ülkeler üstünde üstünlük kurarsın. böyle boykotla fln bi bok olmaz.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

çağre boykot değil. dünya global bi yer, boykot edemezsin. rusyaya bile ambargo uygulayamadılar. yeni dünya düzeni ekonomik tamamen. bi malın kullanılmaması için daha iyisini üretmen gerek. kola yerine bunu içerim diyebileceğin bir ürün üretmediğin sürece kola her zaman kola olarak devam edecek.

bu boykotçular birşeyleri başarmak istiyorsa, üretim yapması gerek. dünyanın en iyi işlemcisini en iyi yazılımını yaparsan ancak o zaman diğer ülkeler üstünde üstünlük kurarsın. böyle boykotla fln bi bok olmaz.

ama elimden gelen bok bu kadar (;

üretim işine de tayyip baba baksın (;

dediklerini yapabilecek kim varki? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek

Togg üreten Anadolu Grubu araştırın nerelerede ortak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mlss
    Mlss's avatar
    Dişi

Helalmiş falanmış filanmış anlamam, kaliteye bakarım. Türk malı veya değil. Bana göre ve aldığım duyuma da göre, Meysu kaliteli değil. Tadı da güzel değil ayrıca. Le-cola bile yanında bir tık daha -belki- kaliteli(?) kalır. Herhangi bir boykot yapmıyorum. İlgilenmiyorum da. Çünkü boykot denilen şey tek kişiyle sen ben bizle olacak iş değil, taaaa tepelerden kişilerin bizzat satışına engel(?) veya caydırıcı hareket getirmesi gerek ki insanlar mantıklı bulup almasın. Kullandığımız her ama her şeyin içinde illa ki Amerikan malı var. Eeeee ne anladım ben? İkiyüzlülük bu. Misal üzerine Amerikan malı giyer iPhone kullanır, ama der ki "cicikler iliyi kihvi icmiyin imirikin israil mali ilmiyin.s.s" bla bla uzar gider bu.

Geçen bir haber gördüm Forum Kayseri Starbucks önünde iğrenç tiz sesleriyle "boykot" yapıyorlar. Ellerde güya kan izi var.

İzlerken gülmeyi geç tiksinti nefret duydum.

Dinde de bunu yapıyorlar bir şeyler anlatmak yerine nefret ettirerek daha da uzaklaştırıyorlar.Camilerde vaaz adı altında siyaset konuşup güzelleme yapıp vatan(?) kurtarıyorlar(?)..... ikiyüzlü toplum diyorum. İçim öyle dolu ki çok uzattım. Olsun yazdım o kadar.

Camiye cumaya bilmem ne namazına cemaat ile gider ama öte yandan hayatına bakarsın, iğrençliklerle doludur. Böyle işte. Şahsi düşüncelerim bunlar. Ayrıca Kayseri'de yaşıyor olmama rağmen Kayserili insanlara güven de olmaz. (Harbi harbi temiz kalbi olanları tenzih ediyorum.)

Demem o ki aslında pandemi döneminden bu yana her şey her halt değişti pahalandı ama kalite de yerlere düştü. Ne eski çikolatalar var ne eski kaliteli kıyafetler. Sağa da baksam sola da durum aynı.

İnsanların kafasını zaten "salak" etmek için medyayı takip etmek, azıcık analiz edip sorgulayabilmek yeterli. En basiti Dilan Polat mevzusu, ülkenin derdi yok gibi heeeer yerde bunlar ve bunların yandan yemiş tipleri var.

Lafın özü neyi önceden seviyorduysam şuanda da onu alır yer içerim. Boykot bana göre vicdan rahatlatma şölenidir. Boykot; tepelerden başlar. Vur kır parçala yaparak değil.

. . .

/∆\ Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Ajan abi bunları boşver biz ayran yapar içeriz paramız ülkemizda kalır 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 1295 Toplam Mesaj: 15
meysu