folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşum Huysuz Çıktı

Muhabbet Kuşum Huysuz Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Uçabilen bir hayvanı küçücük bir kafese koymak kadar kötü bişey yok.Sal balkondan en büyük iyiliği yapmış olursun

ozaman kimse balık beslemesin ne saçmalıyorsunuz hocam insan gibi cevap vericekseniz soruma cevap verin. Bu hayvan dışarda kaç gün yaşar sanıyorsun?

Ne saçmalıyorum ? Soruna istediğin cevabı arıyosan google a yaz birader burası forum isteyen istediği fikri beyan etmekte özgür. İnsan gibi cevap arıyosan insan gibi cevap vermesiği öğren. Dangalaklığın alemi yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Uçabilen bir hayvanı küçücük bir kafese koymak kadar kötü bişey yok.Sal balkondan en büyük iyiliği yapmış olursun

ozaman kimse balık beslemesin ne saçmalıyorsunuz hocam insan gibi cevap vericekseniz soruma cevap verin. Bu hayvan dışarda kaç gün yaşar sanıyorsun?

Ne saçmalıyorum ? Soruna istediğin cevabı arıyosan google a yaz birader burası forum isteyen istediği fikri beyan etmekte özgür. İnsan gibi cevap arıyosan insan gibi cevap vermesiği öğren. Dangalaklığın alemi yok.

Hakkında bilgin olmadığı şeye saçma sapan yorum yaparsan alacağın cevap bundan kibar olamaz emin ol. Hayvanı öldür demenle aynı senin dediğinin farkında değilsen git bi farkına var gel. Bu kış ayında seni bile tshirtle bıraksak donarak geberip gidicen neyin derdindesin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    albertinajeffley
    albertinajeffley's avatar
    Dişi

ay ne tatlııııııı:)

azcık o guzel beynınızı kullansanız hıc fena olmazdı hanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Kardeş benimde muhabbet kuşlarım var uyguladığım teknik biraz insafsızca olabilir ama işe yarardı , kafesten çıkarıyordum kuşları çok huysuz davranıyorlardı yaklaştırmıyorlardı bile kendilerine ordan oraya uçuyorlardı , aldım elime havluyu bunları sürekli ordan oraya uçurdum ta ki halsiz dxüşene kadar ondan sonra yanlarına gittim elimi uzattım geldi elime uslu sakin duruyor :)  2-3 gün böyle yaptım şimdi maşallah kafesten çıkardım mı sürekli omuzumdalar 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Kardeş benimde muhabbet kuşlarım var uyguladığım teknik biraz insafsızca olabilir ama işe yarardı , kafesten çıkarıyordum kuşları çok huysuz davranıyorlardı yaklaştırmıyorlardı bile kendilerine ordan oraya uçuyorlardı , aldım elime havluyu bunları sürekli ordan oraya uçurdum ta ki halsiz dxüşene kadar ondan sonra yanlarına gittim elimi uzattım geldi elime uslu sakin duruyor :)  2-3 gün böyle yaptım şimdi maşallah kafesten çıkardım mı sürekli omuzumdalar 

sulh ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. diyosun yani :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

ahahaha 5 metre gidemeden bi atmaca kapsın dimi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

huysuz değil normal.

kendi halinde bir kuş isteseydin kanarya alacaktın

muhabbet aldığına göre bu olası bir durumdu.

öncelikle tünekleri yanlış takmışsın. şimdiye kadar yatay uçan kuş görmedim :)

karşılıklı takacaktın. alttaki tüneği yemliklerin ortasına takarsın.

2 tane ballı asma yem gereksiz bir tane koy.

o merdivende çok ortada biraz kenara tak. kuş oynamayı sever dedikte bu kuş uçmayı daha çok seviyor.

belkide depresyona girmiştir :)

yemin kabuksuzunu al. eğer kabuklu alırsan yedikçe kabuk yemlikte birikir;  kuş alttaki yemi bulmak için üsttekini atar.

hemde sen acemisin yem var zannedersin kuş ölür.

bu kuş türü zaten doğası gereği biraz hırçındır. eğitirsen güzel bir kuş oluyor eğitime açık.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    128Kbps
    128Kbps's avatar
    Erkek

kafes çok küçük hoca

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam kuşu ala kaç gün oldu + aldığın kuş kaç aylık , aldığın zaman eve ve ortama alışması için 1 hafta falan kafesden dışarı çıkarmamalısın bence ortama iyice tanımalı ele alıştırmak istiyorsan eline yem al biraz kafesin içine elini sok öyle bekle ama biraz sabırlı olman lazım daha sonra elinden yem yemeye başlar. Bende 2 adet çift var 1 çiftim şuan kuluçkada yatıyor 4 tane yumurtası var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

yalnızlıktan yapabiliyor olabilir. yanına bi dişi kuş  koy bak nasıl keyfi yerine gelio :)

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
Toplam Hit: 5870 Toplam Mesaj: 56