folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nescafe 3Ü 1 Arada Ve Şeker

Nescafe 3Ü 1 Arada Ve Şeker

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Bende de senelerdir Cola Light aliskanligi var. Ne Zero ne de normalini icebiliyorum. Ancak Light icinde metabolizma onu seker olarak algiliyomus diyolar. Ne kadar dogru ki?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

günde 6 7 bardak nescafe içiyorum kahve + süt ttozu + şeker şeklinde gidersem senden önce giderim. 3ü1arada bulaşık suyu gibi içilmez. şeker çok zararlı olmakla birlikte göze vurur evet şeker hastalığına yol açar evet. filtre kahve ve az şeker olayına geçmek lazım :B

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Bende de senelerdir Cola Light aliskanligi var. Ne Zero ne de normalini icebiliyorum. Ancak Light icinde metabolizma onu seker olarak algiliyomus diyolar. Ne kadar dogru ki?

Hocam aspartam var zero ve light kolada, kısacası sıfır kalori kısmına çok takılmanızı önermem, illa içecekseniz de günde 200 - 250 ml önerim. "Aspartam, çay şekerinden 180 kat daha tatlıdır."

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Hocam aspartam var zero ve light kolada, kısacası sıfır kalori kısmına çok takılmanızı önermem, illa içecekseniz de günde 200 - 250 ml önerim. "Aspartam, çay şekerinden 180 kat daha tatlıdır."

Phyton haftalik ictigim kolayi gune vursam herhalde 400 ml tekavul eder :( Muhakkak azaltmam lazim.

Florenzi tarafından 22/Eki/17 12:16 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Kahve ekipmanı ve çekirdek alışverişi için site tavsiye edecek olan var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    PhYtOn bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Phyton haftalik ictigim kolayi gune vursam herhalde 400 ml tekavul eder :( Muhakkak azaltmam lazim.

Hocam valla ben de küçük yaşlarda günde 2-2.5 lt bitiriyordum, uzun senelerdir de içmiyorum, arada bir yemekle beraber zero içersem içiyorum ama emin ol o kadar süre sonra bile içtiğimde kendimi sınırlamasam devamı gelecekmiş gibi hissettiriyor, Bu nedenle tavsiyem, birden kopmayı dene en azından 2-3 hafta hiç ağzına sürmemeye çalış, her istediğinde bu isteğini su içerek baskılamaya çalış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kola bağımlılığı bendede var maalesef. Günde 1.5 litre devirmeden rahat edemiyorum.

Zero'daki aspartam maddesini vücut dışarı atmakta zorlanıyor diye okumuştum. Normal koladaki şeker, doğal şeker olduğundan vücut dışarı rahatça atabiliyor. 

Tabi birde şöyle bir video var : 

https://www.youtube.com/watch?v=OBzvN9FLx4Q

mkyb tarafından 22/Eki/17 13:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Nescafe 4 5 yildir bozdu en son 5 yil once filan ictim tek basina.frappe yaparken filan kullandim ama tek basin mide bulandiriyor acikcasi caffe crown latte oneririm beyaz cikolatalisi cok iyi

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şekersiz yapamam :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Florenzi bunu yazdı

Dogru (: tatli algina gore kan sekerin dusuyor/yukseliyor, istahin degisiyor: https://www.cambridge.org/core/journals/british-journal-of-nutrition/article/blood-glucose-and-meal-patterns-in-time-blinded-males-after-aspartame-carbohydrate-and-fat-consumption-in-relation-to-sweetness-perception/E65F22E77F5C8E29AE19F85FCFE5A1DB

@burak_x

Iste bunlar hep zorla diyabet (:

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 5557 Toplam Mesaj: 41
sağlık nescafe şeker