folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Özel İçecekler

Özel İçecekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

müridler şef çelik'in özel tarifini deneyecem :) belki sizde denemek istersiniz

İçiceğimizin adı Yaz serinliği

Yapılışı

Karpuzun 1 dilimini katı meyve sıkacağından geçirin. Karpuz suyunu dilediğiniz şekildeki buz kalıplarına doldurup, donana dek buzdolabında bekletin. Kalan 2 dilim karpuz ve kavunun kabuklarını soyup, ayrı ayrı katı meyve sıkacağından geçirin. Meyve sularını derin bir kapta karıştırıp üzerine yeşil limon kabuğu ve suyu ile karpuz suyundan hazırladığınız buzları ekleyin. Karıştırıp, servis bardaklarına alın. Soğuk olarak servis yapın.

Buda farklı güzel bi içecek

İçiceğimizin PİPSİ

Yapılışı

Buzu shaker’a alın. Üzerine portakal, elma, şeftali ve limon suyu ekleyin. İki elinizle tutarak 10 saniye çalkalayın ve bardağa alın. Üzerine maden suyu ilave edin. Mavi narenciye likörünü damlatın ve soğuk olarak servis yapın.

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Birazdan çok çok özel bi içecek yazcam arkadaşlar bunu ben denedim bildiğim bişey

Sübye şerbeti

Malzemeler

1 su bardağı yıkanıp kurutulmuş kavun çekirdeği
    4 su bardağı su
    3/4 su bardağı tozşeker

Hazırlanışı

Öncelikle kavun çekirdekleri mutlaka kurutulmuş olması gerekmekte kurutulan çekirdekleri bir güzel yıkayın daha sonra kısık ateşte kavurun çok kavurmayın hafiften rengi kızarana kadar Bütün malzemeleri bir kapta karışıtırıp blendır yardımıyla beyaz bir rengi alana kadar parçalayıp.İçeceğinizi tülbent yardımıyla süzün.İyice buzdolabında soğuttuktan sonra içmeye hazır olacaktır.Ama çok uzun süre bekletmeyin 1 gün içerisinde tüketilmesi gerekiyor.İçeceğiniz zaman taze taze hazırlayın.

Kavunlu kahveli kokteyl

Malzemeler:

• Yarım kavunun içi
    • 3 Top vanilyalı dondurma veya yarım su bardağı soğuk süt
    • 1 Tatlı kaşığı nescafe
    • Çay kaşığının ucuyla toz karanfil
    • Yarım çay kaşığı tarçın
    • İstediğiniz kadar buz

Hazırlanışı:

Kavunun kabuğunu soyup sıvı hale gelinceye kadar blender’dan geçirin.
    İçine vanilyalı dondurmayı yada soğuk sütü ve diğer malzemeleri ekleyip, bir kaç dakika daha blender’ı çalıştırın, en son buzu ekleyin ve buzlar küçük parçalara ayrılıncaya kadar biraz daha karıştırın, isterseniz buzları bardaklara servis ettikten sonrada ekleyebilirsiniz.
    Üzerlerine çok az nescafe serpiştirin ve bardağın kenarını küçük bir kavun dilimiyle süsleyin ve soğuk olarak servis yapın.

Mycity tarafından 01/Eyl/13 21:49 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mycity S. BEDER :)) yaz bitti adam yaz icecegi tarifi veriyor ya 

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ne gerek var amk bu kadar uğraşmaya..

4 tl bi bomonti.

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Mycity S. BEDER :)) yaz bitti adam yaz icecegi tarifi veriyor ya 

valla knk ben yaz içeceklerini kışında içebildiğim için benim için yaz bitmiyo

mesala kışın dondurmayı severim

Buzlu kolayı severim

Buzlu çayı severim :D v.s v.s

@baristbt

Knk verdiklerim alkolsüz içecek :)

Mycity tarafından 01/Eyl/13 20:47 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

mesela su pipsi. abi portokal mortokal koyun diyor ne kadar koyalim soylemiyor bu nasi tarif len ? :D

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konu baslıgını okur okumaz aklımda iki nick belirdi, mycity ve narkozmrt. narkozun banlanmıs olmasından ötürü sen kalmıstın, yanıltmadın.

yaz mevsimi gectikten bir gün sonra böyle bir konuyu sizin dısınızda birisi acmazdı..

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    garga bunu yazdı

mesela su pipsi. abi portokal mortokal koyun diyor ne kadar koyalim soylemiyor bu nasi tarif len ? :D

Eskiden ölçümü vardı knk nenelerimiz göz kararı koyardı :D sende öyle yap

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi tahribat.comdasin ya frmtr degil :))

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mycity bunu yazdı
    garga bunu yazdı

Eskiden ölçümü vardı knk nenelerimiz göz kararı koyardı :D sende öyle yap

@Andrei memnun oldunmu hacı ayrıca biraz laflarınıza dikkat edin lütfen karşınızda aptal yok her insan yaz içeceğini kışın içmeye bilir ama illaki içenler vardı ben dünyada kışında yaz içeceklerini içen biri olarak tek değilim dondurmayı kışın sadece ben yemiyorum lütfen biraz dikkat edin kalp kırmaya gerek yok

sakin ol mübarek, neden celallendin ?

tabii ki kısın da dondurma yiyebilir, kar banyosu yapabilirsin.

niyetim kalp kırmak degildi, ben severek takip ediyorum seni sahsen.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Çizelim. Daha orjinal içecekler yok mu hocam?

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 24913 Toplam Mesaj: 48