folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Pasaport Çıkarma Ve Almanya Vize(Soru)

Pasaport Çıkarma Ve Almanya Vize(Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar Selamlar.

Almanyada yaşayan kuzenım düğünü olacak 4 şubat 2017 de. Pasaportum vs yok. Bende biraz geç kaldım. Aralık 19'a randevu aldım.

aklıma takılan sorular;

Aralık 19unda yapacağım başvuru ne kadar sürede sonuçlanır 1 hafta 10 güne pasaportu verirler mi?

Daha sonrasında vize için nereye gidip ne yapmam lazım. Nette ve forumda araştırdığım kadarıyla idata sitesine girin yazılmış. Sanırım gerçekten tek TR'deki resmi kurum orası. Randevu 10-20 gün sonrasına verirler mi (kendi sitelerinde ayrıntılı açıklama malesef yok) Diyelim gittim başvurdum ne kadar sürede cevap verirler. Çünkü Ocak 30da bilet alacağım ( henüz bilette almadım) milimi milimine anca yetişiyorum. Bir sıkıntı olurmu.?

Forumda okuduğum kadarıyla düğün, akraba vs işine girmeyin denmiş. Teyzem oradan davetiye gönderecek bu bi problem olur mu?

Kendi üzerime araç var (Seat Leon 2016 ) Bankada bir miktar parada mevcut. Dünyaca ünlü marka bir şirkette çalışıyorum bu fayda sağlar mı?

Şimdiden sağolun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

pasaport sanırım 1 haftada, en geç 2 haftada çıkması lazım. önemli olan pasaport değil vize maalesef. Ben de şirket aracılığı ile almanya vizesini yanılmıyorsam İzmirden idata şirketinden(bintur diye bir turizm acentası aracılığı ile) aldım diye hatırlıyorum.

Ayrıca onurair sitesine de bir göz at, oaradn da vize kolay alınabiliyor diye biliyorum, yardımcı oluyorlarmmış.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

AB'den vize almanın temel mantığı, ülkene geri döneceğin kanıtlar sunabilmende yatıyor haci. Düzenli iş, araba, arsa, okul vs. varsa bunları belgeledikten sonra vize alman rahat. Bütçende yeterliyse zaten çok sıkıntı çıkmaz. Davetiyenin gelmesi, vize işlemleri falan gecikebilirsin. Davetiye 1 hafta 10gün içinde gelirse yetiştirebilirsin gibi duruyor ama davetiye gecikirse sıkıntı, mesela ben 3 haftadır davetiye bekliyorum 9 Aralıkta randevu var Fransa için. 

Öncelikle yapman gereken bugün git pasaport işlemlerini hallet. Haftaya pasaportun eline geçer. Ama bugün hallet bence. Fotoğraf ve harç parası ile rahatlıkla başvuru yapabilirsin, ilgili pasaport şubeden.

Sonra Almanya için iadata aracı firmasından randevu alman gerek.

http://idata.com.tr/tr/#/de

buradan adımları takip et, Aile-Arkadaş Ziyareti için istenilen ek belgeleri görebilirsin siteden , şimdiden o belgeleri hazırla, davetiyenin gelmesini beklemeden. Bankadan gerekli evrakları , maaş bordrosu, çalışan olduğun için işverenden izin yazısı vs. onları ayarla. 

Davetiyen gelince schengen vize formunuda davetiye üzerindeki tarihlere göre giriş-çıkış tarihlerini davetiyeyle senkron şekilde doldur, sonra bi de dilekçe yaz memlekette düzenli bir işim, mutlu bir hayatım var, kuzenin düğününden sonra ülkeme geri döneceğim vs diye yaz, tabi almanyaya kaçında ineceksin, ne yapacaksın planın ne bunlarıda belirt, atıyorum kuzenin düğünü cuma günü ama cumartesi pazar günleri de, Berlinin abudik gubidik müzesini ziyaret etmek istiyorum, pazar günü kırlarda koşacaz gibi aslında bir seyahat planın olduğunu belirten bir dilekçe yazıp sonunada ülkemi işimi seviyorum allah kitap çarpsın geri döneceğim tarzı birşeyler yaz.

Aracı firmaya belgelerini teslim edeceksin randevu gününde, eksik falan varsa onlar söyler zaten.  Uçak bileti en önemli noktalardan birisi dönüş biletin kesinlikle olmalı + dönüş biletinin bir çıktısını yanına al, vizeyi aldın batı berlin sokaklarına akıp rap yapacaksın ama önce kapıdaki polis amca sorguya çekecek, yeterli paran var mı, belki üzerindeki nakit parayı görmek isteyebilir 200-300 euro nakitte koy cebine, banka-kredi kartı falanda üzerinde olsun ve dönüş biletinin çıktısını da soracaktır, yoksa dönüş biletin yok diyip batı berlin sokaklarına adım atamadan seni ülkeye almama yetkisi o polislerin. 

Yani özetle, sakin ol, doğru belgeleri hazırla ve  arkana yaslan.

edit:

Ben 4 ocak anladım haci, 4 şubata her türlü yetişirsin davetiye geldikten sonra. belgeleri hazırlayıp teslim ettikten sonra maksimum 1haftaya vizen elinde olur, verirler veya red olur orasını bilemem ama 1haftadan fazla uzatmazlar yani sen ocağın ortasında da randevu alsan 4 şubata kadar sonucu görürsün ama erken kalkan yol alır.

ComputerWolf tarafından 02/Ara/16 10:16 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

raad alırsın.

yazıları fln düzgün hazırla, kagitlar düzgün olsun gerisi tamam.

http://zeynepcansoylu.com/uzun-sureli-schengen-vizesi-alma-deneyimim/

sadece xmas girecegi icin biraz uzun sürecektir. tahminim 20-22 ocaktan önce fln gelmez pasaport. hatta belki 1 subata kadar.

nurk tarafından 02/Ara/16 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar bugün randevu alın demişsiniz ama sanki halk ekmeği kuyruğu var. Geçen gün baktıığımda Üsküdar ilçe emniyetten bir ay sonrasına veriyorlardı. 19'una anca buldum. Hergün sayfaya bakıyorum belki birisi vazgeçerse erkene değiştiririm diye. Teyzemde geç kaldınız diyip duruyordu. Bende üşengeçlikten geç kaldım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı

raad alırsın.

yazıları fln düzgün hazırla, kagitlar düzgün olsun gerisi tamam.

http://zeynepcansoylu.com/uzun-sureli-schengen-vizesi-alma-deneyimim/

sadece xmas girecegi icin biraz uzun sürecektir. tahminim 20-22 ocaktan önce fln gelmez pasaport. hatta belki 1 subata kadar.

Hocam naaptın 4 şubatta düğün var. 1 şubatta gelirse nasıl giderim. 7-14 gün deniyor. Pasaportu TR vermiyor mu? Üsküdar ilçe emniyetten alıcam. 40 güne anca mı çıkar?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

bende 2 kez çıktım birisi vizeli birisi vizesiz vizeli olanda vize başvurusu yapmadan önce biletimi almıştım vie evrakları içersinde verdim. Merak ettiğim bir soru var vize başvurus yaparken uçak biletini almadan başvuru yapıpta vize alabilen var mı ? 

benim bir arkadaşım pasaport başvurusu yaptı 3 günde elinde oldu 

archair23 tarafından 02/Ara/16 10:38 tarihinde düzenlenmiştir

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam sonra ayrıntılı yazarım şimdi özet geçiyorum.

Pasaportu 10 yıllık çıkarttırıyorsun, hemen geliyor zaten bazen sorun olabiliyor 1-2 hafta sürebiliyor.

Idata'ya başvuru yapıyorsun sonra, seyahatten 1.5 ay önceydi en erken sanıyorum başvuru zamanı.

Kuzenimin düğünü falan demiyorsun hiç, booking.com'dan gidip otel rezervasyonu yapıyorsun evrakları teslim etmeden 1 gün önce ilgili seyahat tarihine, sonra iptal et ama para kaptırma yani.

THY'den uçak rezervasyonu yapıyorsun.

Davetiye işini UNUT!

Banka hesabın, kredi kartın ekstren, aracın ruhsat fotokopisi, maaş dökümün olmalı.

Belgeler zaten bilale anlatır gibi anlatılmış.

Turistsin hocam unutma, akraba ziyareti falan sıkıntılı iş.

https://www.youtube.com/watch?v=wtb4z9IUY88

Bol şans

Kaan tarafından 02/Ara/16 10:52 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar bugün randevu alın demişsiniz ama sanki halk ekmeği kuyruğu var. Geçen gün baktıığımda Üsküdar ilçe emniyetten bir ay sonrasına veriyorlardı. 19'una anca buldum. Hergün sayfaya bakıyorum belki birisi vazgeçerse erkene değiştiririm diye. Teyzemde geç kaldınız diyip duruyordu. Bende üşengeçlikten geç kaldım.

hocam atla feribota yalovaya git, ben ordan aldım randevu 1-2 gün sonrasına rahat bulursun

kazlı çeşme yada kartaldan 15tl feribot, feribottan inince emniyet hemen karşında işlem 10dk sürüyor bi sonraki feribotla dönersin 15tl de o

edit: basvurudan sonra 5-6 güne elinde olur pasaport

piradomim tarafından 02/Ara/16 10:56 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

İlla kendi ilçenden çıkartmak zorunda değilsin ki zaten acil gerektiğinde sabahtan git bekle boş zamanda alırlar. Yalnız belgelerim tam olsun. Ben de senin gibi randevu beklerken, vize süresi yetişmeyeceği düşünülerek projeden çıkarıldım. Sonradan öğrendim bunları tabii. 

der die das
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Pasaport için 19'una kadar bekleme. Küçük bi ilçeye git al.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
Toplam Hit: 4168 Toplam Mesaj: 32
pasaport almanya vize