folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Pasaport Çıkarma Ve Almanya Vize(Soru)

Pasaport Çıkarma Ve Almanya Vize(Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

vize için bekle hoca bizim elemanlar 7 aralıkta hallediyormuş vize serbestisi işini, yersen

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

pazartesi veya salı günü pasaport başvurusu yaparsan 3 gün içinde geliyor diye biliyorum benim ki 3 günde gelmişti. vize içinde etstur ile falan konuş hocam onlar hallediyor işlemlerini bi parmak izi vermeye gidiyorsun o kadar. ilk vize başvurum 15-20 gün içinde sonuçlanmıştı sanırım. ikincisinde ise araya bayram mayram girdi bomba patladı konsolosluk kapatıldı 1-1,5 aya anca çıktı. Davetiyeyi ups express ile göndersinler hocam 1 güne geliyor ne kadar hızlı o kadar iyi.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

hocular benimde almanya'ya yerleşme düşüncem var.. türkiye'de 500 bin tl civarı bir arsam var. bu arsadan ötürü kolay vize verirlermi? benim 2 büyüğümde orda yaşıyor biri orda doktor diğeri avukat bunlar vize vermeleri hususunda bana kolaylık sağlarmı?

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar istanbul dışı buldum bi hafta daha erken ama pasaportu buraya gel al mı derler yoksa kargoya verirler mi ? Bu yerden yere göre değişirmi? Biri gönderir biri göndermez gibi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar bir ilçe emniyette yer buldum. Birisi dediki öğrenci belgenle git aldıkları ücreti iade ediliyorlar. Doğru mudur? Her ihtimale karşı öğrenci belgemi aldım. Olmazsa sıkıntı değil zaten paramı yatırmıstım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

hocalar bir ilçe emniyette yer buldum. Birisi dediki öğrenci belgenle git aldıkları ücreti iade ediliyorlar. Doğru mudur? Her ihtimale karşı öğrenci belgemi aldım. Olmazsa sıkıntı değil zaten paramı yatırmıstım.

Kardeşime daha yeni 1 ay önce bu şekilde aldık. Yalnız biz Harcı direk düşük olarak yatırıp pasaport randevusu sırasında öğrenci belgesini verdik. Sen gene öğrenci belgeni alıp git belki geri yatırırlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Kardeşime daha yeni 1 ay önce bu şekilde aldık. Yalnız biz Harcı direk düşük olarak yatırıp pasaport randevusu sırasında öğrenci belgesini verdik. Sen gene öğrenci belgeni alıp git belki geri yatırırlar.

Hocam biraz daha araştırdım 25 yaş ve aşağısı diyor. O şart varmı ? Varsa zaten oradan yandık.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam biraz daha araştırdım 25 yaş ve aşağısı diyor. O şart varmı ? Varsa zaten oradan yandık.

Evet, ücretsiz pasaport alabilmek için 25 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Başvuru sonrası pasaport 1 hafta içinde eline geçer.

Kimlik kartın yıpranmış ise değiştirmeyi ihmal etme.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

yazılmış mı bilmiyorum okumadım tüm entryleri. Sana tavsiyelerim;

Pasaport almak için randevuyu bekleme. Gereken evrakları topla, fotoğrafını çektir, paranı yatır yarın git bi pasaport şubesine. Küçük yerlere, ilçelere gidersen daha kolay olur. (Ben İzmir'de Karabağlar'daki şubeye gittim, kimse yoktu 5 dk.da işim halloldu, 1 haftaya pasaportum geldi)

Herhangi başka bir ajansa gitme, onlar da belgelerini idataya yolluyor. Direkt idataya git. Onda da normalde 1-2 gün sonraya randevu bulabiliyorsun ama İstanbul ve İzmir'de (diğer şubelerini bilmiyorum) randevusuz da işlem yapabiliyorsun. Sabah erkenden git numaranı al bekle. Çok şanssız değilsen öğlene kadar işin hallolur. 2 hafta içinde de pasaportun geri gelir. yani totalde 3 haftada işin hallolur, daha zamanın var.

Bu arada, pasaportun gelir gelmez kuzeninden resmi davet yazısını alıp göndermesini iste. İbne Almanlar davet yazısının orijinalini istiyorlar. Bulunduğu şehirdeki yabancı şubesine gidip bi form alıp doldurup yollaması lazım. Kargo en az 1 hafta sürüyor.

Yazarken aklıma geldi, eğer formda pasaport numarası istemiyorsa ya da sonradan sen doldurabilecek gibiysen yarın göndersin o formu sıkışmasın. Ben tam hatırlamıyorum bu pasaport numarası mevzunu ama vardı sanki. En iyisi kuzenin yarın gidip ya da arayıp bu form olayını öğrensin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Hocam,

Pasaport max 7 işgünü alır, vize ortalama 4 iş günü içerisinde(belgelerin tamsa, değilse uzuyor 1.5 hafta bekliyorsun ortalama sonrasında ek belgeler isteniyor vs, o yüzden dikkat et)

Alırsın.

Kendi belgelerini tam topla, iata dan başvururken salak kızlar var orda, 5-10 kere sor, belgelerim tam mı, belgelerim tam mı diye, onlar sormayınca rastgele attachlayıp yolluyorlar. 300 350 tl başvuru ücreti var dolayısıyla para veriyorsan adam gibi yaptır işlerini derim.

Sürekli aracı acenteyi arayıp durumunu sor, onlar sana dönmez, senin aramanı bekleyecekler.

Kalacağın gün sayısı x 80-100eur gibi bir rakam hesabında olsun ve bankadan kanıtla bunu.

Toplam Hit: 4229 Toplam Mesaj: 32
pasaport almanya vize