folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Pasaport Ücretlerine Zam Gelecek Passport Alın

Pasaport Ücretlerine Zam Gelecek Passport Alın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Yurtdisinda basvurdugunda bu sekilde oluyor hocam.

Yeni pasaportu sana teslim ederken eskisini deliyor

anladim hocam. Aralikta geldigimde bakayim eger 2 haftadan önce teslim edilirse ordan basvururum olmadi 2023 ortasina kadar süresi var pasaportun zaten. Belkli türk vatandasligindan bile cikarim bu badem biyiklilar yüzünden

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

iyi hatırlattın dostum 3 yıllığın süresi bitmişti

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

http://randevu.nvi.gov.tr/

bu site mi acilmiyor yoksa bende mi sikinti var?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ankarada pasaportumu 4 saatte aldım.

9da nvi gidip başvurdum. parmak izi vs. verdim.

durumun acil olduğunu söyledim. beni demetteki basım yerine yönlendirdiler. 10 da basım yerine gittim. ad soyad tc kimlik verdim

saat 13 gibi ptt aracı geldi. pasaportumu aldım gittim.

basım yerine gidip söyleyip beklemezseniz evet 2-3 hafta sürüyormuş. greencard için ben aynı gün hallettim işlemlerimi

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

http://randevu.nvi.gov.tr/

bu site mi acilmiyor yoksa bende mi sikinti var?

aciliyo hocam banada oluyodu yurt disindayken turk ip ile rahat giriyo yurt disi ip ile saldiri var saniyor galiba 
    vpn de turk ip deneyerek rahatca hallediyordum ben isimi 

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

benim pasaport kayipti, kesin evde birseylerin arasindadir ama ara tara bulamadim, gittim kayip dedim yenisini cikarttim 10yillik.

yani benim bahane gercekti ama eskisini deldirmek istemiyorsan kayboldu diyebilirsin. yenisini cikartma ucreti disinda bir yaptirimi yok.

edit: bu arada ne kadar oldu bilemiyorum ama, hosgelmissin (:

muaythaist tarafından 28/Kas/21 15:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    317seref bunu yazdı

aciliyo hocam banada oluyodu yurt disindayken turk ip ile rahat giriyo yurt disi ip ile saldiri var saniyor galiba 

bu sabah bir arkadasa sordum aciliyor dedi, kardesimin bilgisayarina baglandim ama diger hafta icin tarih vermedi, sonra deneyecegim.. ayrica bendeki vpn ile denedim olmadi

@ muaythaist  henüz gelmedim hocam daha var gelmeme :) ama tesekkür ederim. Ayrica fikir icin cok tesekkürler. Gayet mantikli geldi. Peki var olan sürelere ekliyorlar degil mi?

Ya zaten %36 zam da gelse 200 lira falan bir zam geliyormus o kadar sikinti yapmaya da gerek yok

unbalanced tarafından 28/Kas/21 16:53 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    317seref bunu yazdı

bu sabah bir arkadasa sordum aciliyor dedi, kardesimin bilgisayarina baglandim ama diger hafta icin tarih vermedi, sonra deneyecegim.. ayrica bendeki vpn ile denedim olmadi

@ muaythaist  henüz gelmedim hocam daha var gelmeme :) ama tesekkür ederim. Ayrica fikir icin cok tesekkürler. Gayet mantikli geldi. Peki var olan sürelere ekliyorlar degil mi?

Ya zaten %36 zam da gelse 200 lira falan bir zam geliyormus o kadar sikinti yapmaya da gerek yok

hacı kayıp dersen eski pasaportun iptal olmayacak mı :P

gidip 2. pasaportu istiyorum desene direkt. kayıp vs demene gerek yok.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

haklisin hocam, sistemden iptal ettirirler o zaman düsünemedim bunu :)

ikinci pasaport ilgincmis ama burda da söyle bir handikap var. Benim pasaport süresinin bitmesine 2 yil var. 2. pasaporta basvurdugumda anladigim kadariyla basvurdugum tarih itibariyle süreyi baslatmis oluyorum. Yani 2 tane 2020 sonu itibariyle gecerli pasaportum olmus oluyor. Dogru anladim mi? Yoksa birbirine paralel mi gidiyor. Atiyorum benim pasaport 2023 sonunda bitiyorsa, 2. pasaport da 2024 basindan itibaren basliyor? Diger türlü 2 yil kaybim olmus olacak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

haklisin hocam, sistemden iptal ettirirler o zaman düsünemedim bunu :)

ikinci pasaport ilgincmis ama burda da söyle bir handikap var. Benim pasaport süresinin bitmesine 2 yil var. 2. pasaporta basvurdugumda anladigim kadariyla basvurdugum tarih itibariyle süreyi baslatmis oluyorum. Yani 2 tane 2020 sonu itibariyle gecerli pasaportum olmus oluyor. Dogru anladim mi? Yoksa birbirine paralel mi gidiyor. Atiyorum benim pasaport 2023 sonunda bitiyorsa, 2. pasaport da 2024 basindan itibaren basliyor? Diger türlü 2 yil kaybim olmus olacak

buna hiç denk gelmedim birbirinin bitşini bekleyeceğini sanmıyorum. pasaportlar tekil sanki, bnm bir ara 2 tane idi diğerinden bağımsızdı diye hatırlıyorum.
    ama 2.pasaportu direk 10 yıllık alsan diğeri 2023'te gene bitsin 2.pasaportla 8 senen daha olur mühim mi o kadar 2 sene. 
    Gerçi yani 2023 sonuna hadi totalde 500 lira daha farketmiş olsun uğraştığına değmeyecek yetişti yetişmedi derken, bitince al gitsin yenisini :)

MaviGozluDev tarafından 28/Kas/21 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

.
Toplam Hit: 2119 Toplam Mesaj: 25
pasaport pasaport