folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Reel Çiftlik - [Beyin Fırtınası]

Reel Çiftlik - [Beyin Fırtınası]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhaba hocalar aklıma bir fikir geldi şu konuyu okuyunca: http://www.tahribat.com/forum/para-ciftligi-223205

bu işin gerçeğini yapsak nasıl olur sizce ? 

elimde boş bir arazi var su kenarında ben buraya 7/24 canlı yayın yapan kameralarla donatsam ve bir site kursam siteyide 2 yere bölsem 1. satış 2. üretim. üretim yerine girip üye olan kullanıcılar x miktar para yatırarak hesaba çiftliğe gerçekten tavuk inek gibi şeyler alabilse.kameradan aldıkları tavukları görüp gerçekten yumurtladığı yumurtaları hesabında görebilse ve bunların yemi bakımı için ya yumurtalarından yada belirli bir miktar para yatırsa. diğer kullanıcılarda bu yumurta süt tavuk gibi ürünleri satın alsa.yada kendi tavuğunuzun ürettiği yumurtaları kendiniz alabilseniz. hem oyun ornarmış gibi sanal bir çiftlik kurulup hemde gerçek hayatta real bir organik çiftlik kurmuş olabiliriz. aslında çok ortaklı bir işletme gibi gözüksede oyun içeriğinde ordaki çiftciye sen şuraya git otur diye para verip sen gecenin 3ünde benim ineğimi otlat emri verebilirsiniz. yada para vererek başka bir işçi çalıştırabilirsiniz.

kısacası gerçek bir farm ville

sizce böyle bir sistemin piyasada tutarı oluru nedir. fikirleriniz görüşleriniz nelerdir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hacu bu fikir şuan bir çok kişinin aklına gelmiş durumda :) yapacağımdan değilde bende takipteyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

merhaba hocalar aklıma bir fikir geldi şu konuyu okuyunca: http://www.tahribat.com/forum/para-ciftligi-223205

bu işin gerçeğini yapsak nasıl olur sizce ? 

elimde boş bir arazi var su kenarında ben buraya 7/24 canlı yayın yapan kameralarla donatsam ve bir site kursam siteyide 2 yere bölsem 1. satış 2. üretim. üretim yerine girip üye olan kullanıcılar x miktar para yatırarak hesaba çiftliğe gerçekten tavuk inek gibi şeyler alabilse.kameradan aldıkları tavukları görüp gerçekten yumurtladığı yumurtaları hesabında görebilse ve bunların yemi bakımı için ya yumurtalarından yada belirli bir miktar para yatırsa. diğer kullanıcılarda bu yumurta süt tavuk gibi ürünleri satın alsa.yada kendi tavuğunuzun ürettiği yumurtaları kendiniz alabilseniz. hem oyun ornarmış gibi sanal bir çiftlik kurulup hemde gerçek hayatta real bir organik çiftlik kurmuş olabiliriz. aslında çok ortaklı bir işletme gibi gözüksede oyun içeriğinde ordaki çiftciye sen şuraya git otur diye para verip sen gecenin 3ünde benim ineğimi otlat emri verebilirsiniz. yada para vererek başka bir işçi çalıştırabilirsiniz.

kısacası gerçek bir farm ville

sizce böyle bir sistemin piyasada tutarı oluru nedir. fikirleriniz görüşleriniz nelerdir

Güzel düşünce en azından reel bişey görerek yapacak adam herşeyi parayı neye nereye yatırdığını bilecek. Ama olay şurada bitiyor birincisi çok yüksek maliyet gerektiriyor. İkincisi atıyorum inek öldü yada tavuk. Hastalandı vs. vs. Sen aşı parası talep edeceksin bi ton tantana, ödemeyecek hayvanı ölüme terkedemeyeceksin doğal olarak gidip sen yaptıracaksın. En azından vicdanlı insanlar böyle yapar diye düşünüyorum. Hadi diyelim ki yapmadın hayvan öldü. Bu sefer adam sana benim hayvanımı öldürdün paramı ver gibi muhabbetlere girecek. Ama olmayacak bişey de değil gibi. Dediğim gibi ciddi anlamda yatırım maliyeti gerektiren birşey.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

hacu bu fikir şuan bir çok kişinin aklına gelmiş durumda :) yapacağımdan değilde bende takipteyim.

hazır zaten çiftlik var arkadaşın üstüne sistemi kurup girsemmi diye düşünmüyorum değil ama sıkıntı şuki sanırım bir çok kişi bu işe girecek gibi :D

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

kanımca maliyetleri kurtarırsan bu iş tutar ama böyle bir fikrim olsaydı buraya yazmazdım :) çiftçilik için yatırımı nasıl bulurum falan yazardım...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Güzel düşünce en azından reel bişey görerek yapacak adam herşeyi parayı neye nereye yatırdığını bilecek. Ama olay şurada bitiyor birincisi çok yüksek maliyet gerektiriyor. İkincisi atıyorum inek öldü yada tavuk. Hastalandı vs. vs. Sen aşı parası talep edeceksin bi ton tantana, ödemeyecek hayvanı ölüme terkedemeyeceksin doğal olarak gidip sen yaptıracaksın. En azından vicdanlı insanlar böyle yapar diye düşünüyorum. Hadi diyelim ki yapmadın hayvan öldü. Bu sefer adam sana benim hayvanımı öldürdün paramı ver gibi muhabbetlere girecek. Ama olmayacak bişey de değil gibi. Dediğim gibi ciddi anlamda yatırım maliyeti gerektiren birşey.

çok iyi bir avukat ordusu gerekiyor hocam. baktık para vermiyor parasını sen vererek hayvanın %10 lık sahipliğinden %50 sahipğine falan yükselmen gerekebilir :D ki gerçek hayat bu iş yani 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

İsler kameradan göründüğü gibi değil :) nerden mi biliyorum içindeyim tünelin ucu bom bok bi yere cikiyo geri dönün mahmut hoca burda

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

:)

şimdi zaten kapitalizm ve çifçilik üretim üreticilik aradaki aracılar yüzünden para getirmeyen birşey oldu.

sen diyorsunki onca aracı arasında bende araya kollumu bacağımı sokayım o iş öyle olmaz.

Çünkü çiftlik kuruluşu orda çalışıcak adam onun sigortası cartı curtu düşündüğün zaman gerçek bir konsept olarak karsız olarak göreceksin ztn.

yok oyun olarak bakıcak olursak.

oyunu seven biri . oyunu sevdiği için oyun oynar ve senden renkli grafik hız vs bekler. 2 3 saate bir yumurtlasın tavukları ister.

Klasik oyun piskolojisi. ödül mekanizması vs.

yok çiftçiliği gerçkten seven biride. o tavuğun göt kokusunu duymak ister. oda oturup pc başından oynamaz.

dolayısı ile olmaz

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    sezginari bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

çok iyi bir avukat ordusu gerekiyor hocam. baktık para vermiyor parasını sen vererek hayvanın %10 lık sahipliğinden %50 sahipğine falan yükselmen gerekebilir :D ki gerçek hayat bu iş yani 

Aynen öyle bende onu anlatmaya çalıştım, sağlam bi sözleşme yapman lazım üye ile. Asıl parayı vuracağın yer ise akmarky nin dediği gibi yatırım bulman ki bu da devlet desteklerini araştır derim tkdk nın filan.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Mevcut arsayı küçük parsellere bölerek domates, biber ektedir her parselin kiracısına. hobi bahçesi gibi. İnek ve tavuklara da ortak olsunlar. 

Mesela bir inek normal şartlarda kaç kişiye süt verir haftada. atıyorum 5.

5 kişi sana para versin arsanın bir bölümündeki ahırda o inek dursun. 6. 7. 8. 9. 10. kişi geldiğince onlarda bir inek alabilir. senin arsanda iki ineğin olur.

tavuk için aynı sistem ama 2 kişi bir tavuk alacak.

böylece sisteme 6. giren kişi 4 kişi daha bulmak zorunda inek almak için :)

Buraya kadar bu işletmeyi kurabilirsen gerisine ponzi oyunu diyoruz :P şaka şaka ponzi oyunu değil. bu senin şirketinin büyüme politikası olacak ciddi anlamda.

--

Lan yazıp okuyunca çok mantıklı bir iş fikri gibi geldi

NoktaliVirgul tarafından 30/Eyl/16 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Çiftlik kurmak zaten büyük paralar gerektirecek en son yapılan yasa düzenlemeleri sonucu zaten belirli alan / m2 / cinsi ve bir sürü akarı kokarı var. Yatırdıgın parayı büyük bir patlama yasamaz isen , zaten cıkaramazsın. 

Ha yok , hazır çiftlik var ben sadece ek kısım ( sanal satıs ) koyacagım dersen , o ayrı. Patlarsa , patlar gider anlıyacagın ;) 

Ama tr'de pek tutacagını sanmıyorum , hersey gönlünce olsun. 

Ek olarak , sen böyle birşey yaparsan , önüne bir sürü engel çıkacak / çiftlikler / çiftciler filan sana bir sürü tas koymaya calısabilir 

Toplam Hit: 2158 Toplam Mesaj: 27
çiftlik farm ville