folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy Pocket İçin Dokunmatik Ekran Kalemi? (Bilgi İstek)

Samsung Galaxy Pocket İçin Dokunmatik Ekran Kalemi? (Bilgi İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, ellerini kullanamayan engelli arkadaşım dokunmatik ekranlı telefonunu kullanamıyor. Ekranı kullanabileceği çubuk benzeri birşeyle kullanmak durumunda. Denediği ve bulduğu çeşitli telefonlara ait dokunmatik ekran kalemleri olmamış. Ekranın çalışmasını sağlayan madde önerildiği taktirde benzer bir kalemi kendimiz de yapabiliriz zannediyorum. Ekran çalışma özelliğini bilen arkadaş varsa bilgilendirir mi? 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

tutabileceği bir aracı var mı? yoksa ağzı ile mi tutacak? (ciddi soruyorum şu anda, bende olması lazım, ucundaki kalem gibi tutturma aparatı kırık sadece, sıkıntı olabilir diye soruyorum)

(ekran kapasatif ise kesinlikle çalışır ama bastırması gerekiyor iyice.. :( )

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Ağzıyla tutacak. Kırık olması sorun değil, sıcak silikonla ağzını acıtmaması için destek yapabilirim. Ekran özelliğini bilmiyorum. Ekrana dokundurduğu plastik, silgi türü şeylerle çalışmamış.

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

tamam, pazartesiyi beklemesi lazım ama :(

yarın fabrikadayım, bi bakayım makaron makinasının başında kim var, ona güzelce yormayacak birşey uydururum :)

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla vücuttaki elektrikle çalışır hocam belli bi iletkenle dokunursa işe yarar. kapasitif olması lazım kardeşimdede var. basmatik değil nokıa ların ilk modellerindeki gibi yani.

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:

-----------------------------

bildiğim kadarıyla vücuttaki elektrikle çalışır hocam belli bi iletkenle dokunursa işe yarar. kapasitif olması lazım kardeşimdede var. basmatik değil nokıa ların ilk modellerindeki gibi yani.

SweetyVolty bunu yazdı:

tamam, pazartesiyi beklemesi lazım ama :(

yarın fabrikadayım, bi bakayım makaron makinasının başında kim var, ona güzelce yormayacak birşey uydururum :)

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.  iletken bir şeyle denedim, ekranı tıkladı. Kalemi gönderirsen ucuna metal olup ekranı çizmeyecek bir iletken madde ile kaplarım. Olur zannediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

yok ucunda zaten özel plastikimsi rubber bir malzeme var onu algılıyor ama bu yarım küre malzeminin içi boş olduğu için tam olarak basman gerekiyor ki algılasın, sürttürünce pek etkilemiyor... Ergonomik birşey yaparım ben ona :)

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    Hocam, kalemin ucu iletken malzemeden olması lazım. Kalemin ucuna tv kumandaların tuşlarında kullanılan iletken lastik yapıştırırım olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam bu pos makinelerinin dokunmatik ekran kalemiyle olursa ben ayarliyim sana.

ebedi devlet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    Hocam dediğin pos makinesi kalemini dokunmatik ekranlı bir Samsung'ta dener misin? Olursa mümkünse gönderirsin, sağol Arkadaşım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

denedim oluyor nerde oturuyorsun sen hocam?

ebedi devlet
Toplam Hit: 1768 Toplam Mesaj: 13