folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sanal Alem Hırsızlığı Meşrulaştırdı Mı ?

Sanal Alem Hırsızlığı Meşrulaştırdı Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Bazen forumda da görüyorum. Hacklenmiş Rapid  üyelikleri satılıyor. Bu işi yapan arkadaşlar, araba teybi çalıp satan insanlara ne gözle bakıyor ? Veya birisinin evine gizlice girip hırsızlık yapmak onlar için ne kadar doğal ? 

Başka bir insanın para verip edindiği birşeyi, ondan izin almadan alıp kullanmak ve hatta satmak hırsızlık değil midir ?

Hırsızlıkla Hacki birbirinden ayıran temel özellikler nelerdir ? Yoksa artık Hack sadece hırsızlık amaçlı mı yapılıyor ?

Ne kadar etik buluyorsunuz ?

Tartışalım derim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Katılmamak elde değil, çalıntı hesap satmak büyük ayıp, hiç tasvip edilecek bir davranış değil.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hiçkimsenin şifresini fln calmadım bi yerde görüsem kullanırım :D oda brakmasaydı..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:
    -----------------------------

hiçkimsenin şifresini fln calmadım bi yerde görüsem kullanırım :D oda brakmasaydı..

tmm ıste cocukda onu soyluyo buda hırsızlık tır dıyor.. ha sen almış sın ha ben alıp sana vermısım...

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

kady bunu yazdı:

Ekerci bunu yazdı:

tmm ıste cocukda onu soyluyo buda hırsızlık tır dıyor.. ha sen almış sın ha ben alıp sana vermısım...

kaptırmasaydı..yerde para bulmak gibi bişi bu..adamın parasını cebinden almam ama yerde para buldugum zaman alırım..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:

kady bunu yazdı:

Ekerci bunu yazdı:

kaptırmasaydı..yerde para bulmak gibi bişi bu..adamın parasını cebinden almam ama yerde para buldugum zaman alırım..

Yani bir adam arabasının camını açık bırakırsa arabayı çalarım diyorsun ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Hacklenmiş rapid hırsızlıktır.Ha oturup bunun ahlaki sorumluluklarını tartışacak değilim yapan yapar beni de bağlamaz ama bunun hırsızlık olmadığını iddia eden kişi hırsızlık nedir onu bilmiyordur.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Büyük şirketlere zarar verebilen insanları takdir ediyorum :) Bunun hırsızlık boyutu tartışılır ama büyümek için hiç bir şirketin çok dürüst oynamış olduğuna inanmıyorum.

Ama kendisi gibi bir vatandaştan bir şey hacklemek, küçük çocukların babasının cebinden para çalması gibi masumane olmaya başladı.

Hırsızlığın iyisi kötüsü yoktur. Hırsızlık malı kullananda benim nazarımda o hırsız kadar suçlu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Ekerci bunu yazdı:

kady bunu yazdı:

Ekerci bunu yazdı:

Yani bir adam arabasının camını açıp bırakırsa arabayı çalarım diyorsun ?

bu şekilde bağlarsan konuyu merkez bankasını boş braksınlar alırım paraları anlamına gelir.ben diyorum ki sahip çıksın..birinin bilgisayarına girip şifrelerini çalmam anlamamda zaten..ama bi sitede görsem kullanırım..araba calmak var yerden para almak var ikisi cok ayrı seyler..ben adamın cebinden para almam diorm..benim o arabayı almam için o arabanın artık sahibi olmaması lazım yolda para bulmak gibi..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

peki hoca warez'den birsey indirmek hirsizligin kucuk boyutuda olsa hirsizlik olmuyormu ? 

diyorsanki free mp3'ler ve opensource yazilimlardan baska birsey kullanmiyorum veya hepsinin lisansi var dersen haklisindir.

tabiki hesap araklayip satmakta hirsizliktir fakat azda kendimize bakalim baskalarini suclamadan once

la liberte ne meurt jamais.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

7-19

bunu yazdı:

peki hoca warez'den birsey indirmek hirsizligin kucuk boyutuda olsa hirsizlik olmuyormu ? 

diyorsanki free mp3'ler ve opensource yazilimlardan baska birsey kullanmiyorum veya hepsinin lisansi var dersen haklisindir.

tabiki hesap araklayip satmakta hirsizliktir fakat azda kendimize bakalim baskalarini suclamadan once

Tamamen haklısın. Kanuni olarak baktın mı hırsızlığın büyüğü küçüğü yok. Bir ekmek çalanda bir banka soyanda aynı kefeye koyuluyor :)

Ama tamamen lisanslarla dolu bir bilgisayar kullanabilmemiz için Millet olarak alım gücümüzün o standartlarda olması lazım.

Bize etik davranılmadığı için bizde etik yolları takip etmiyoruz , edemiyoruz. 

Yaptığımız yanlışın farkında olmak ayrı

Hırsızlığı ticarete çevirmek apayrı.

Toplam Hit: 3541 Toplam Mesaj: 27