folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Şebeke Arızasından Dolayı Çıkan Hasar

Şebeke Arızasından Dolayı Çıkan Hasar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler sakaryadaki evde elektrik direğine ağaç düşmesi sonucu evde prizlerdeki adaptörler patlamış

Modem, Gitar anfisi ve kombi uçtu.

Şimdi hasarlı mazemeleri tamir ettim/yeniledim

Fakat bu bir daha olursa nasıl korunacağımı bilmiyorum

Akım korumalı priz böyle birşeyden korurmu?

öneriniz nedir? regülator mu? akım korumalı prizmi?

Napmalı? hangi marka ne almalı

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

kaliteli regülatör anca korur şimşekten ve yüksek voltajdan 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Beyler sakaryadaki evde elektrik direğine ağaç düşmesi sonucu evde prizlerdeki adaptörler patlamış

Modem, Gitar anfisi ve kombi uçtu.

Şimdi hasarlı mazemeleri tamir ettim/yeniledim

Fakat bu bir daha olursa nasıl korunacağımı bilmiyorum

Akım korumalı priz böyle birşeyden korurmu?

öneriniz nedir? regülator mu? akım korumalı prizmi?

Napmalı? hangi marka ne almalı

Faturası varsa elektrik dagiticisina başvur hocam , tazmin ediyorsun.

Kar röle bu işe yarar zaten ,topraklama olmali ,birde evde de sigorta olsa korurdu , bizim evdeki sigorta bazen atıyor apartmanda kimsenin birşey olmuyorken , ben hassas ayarlatmistim , cihazlar var diye 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

regülatör düşük akımı da yülseltip sana çok temiz elektrik verir başkan

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Regülatör taktır . 

Alacağın yere sor onlar uygun voltu söyler 

https://ty.gl/o6d57rk6zj

Ben olsam eski usul alırım.  Bunlar evladiyelik . 

Çok dalgalanma varsa en ucuz ben  Köyde . TV,  modem , laproplae 1 tane ups  e bağlı.  Amaç elektrik kesilince çalıştırmak değil. 3 5 sn dalgalanmalar olduğunda koruma ve büyük sorunda kendi sigortasını attırıp max koruma. Çok ta içime yaradı . 

samaccc tarafından 01/Ara/23 14:21 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Masrafını fatura edebilirsen Sedaş oç larına başvur tahsil etmek için. Hoş orada da torpille yürüyor iş ama olur ya belki alırsın zararını. 

alektamovikmovik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Benim başıma geldi bu, kombi filan bozuldu. 4-5 komşunun da aynı şekilde. Dediler ki faturası varsa tahsil edersin, gittim dilekçe yazdım komşularla. Cevap vermediler, bir daha dilekçe yazmaya gittim; oradaki görevli benden duyma abi ama bunlar ödemeyecekler sen bunu şikayet edeceksin, bunlar da dilekçeye cevap vermeme cezası 450 lira ödeyip geçecekler dedi. Hakikaten dediği gibi oldu, cimer üzerinden şikayet oluşturdum ve bir hafta sonra 450 lira para yatırdılar hesaba bir de mail attılar sizin dilekçenize cevap vermedik ve yasa gereği bu parayı ödüyoruz diye.

ZoRKaYa tarafından 01/Ara/23 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Benim başıma geldi bu, kombi filan bozuldu. 4-5 komşunun da aynı şekilde. Dediler ki faturası varsa tahsil edersin, gittim dilekçe yazdım komşularla. Cevap vermediler, bir daha dilekçe yazmaya gittim; oradaki görevli benden duyma abi ama bunlar ödemeyecekler sen bunu şikayet edeceksin, bunlar da dilekçeye cevap vermeme cezası 450 lira ödeyip geçecekler dedi. Hakikaten dediği gibi oldu, cimer üzerinden şikayet oluşturdum ve bir hafta sonra 450 lira para yatırdılar hesaba bir de mail attılar sizin dilekçenize cevap vermedik ve yasa gereği bu parayı ödüyoruz diye.

Benim başıma geldiğin de Sedaşın bölge müd. de bu işlerle uğraşan kişiyi bulup ona telefon ile ulaşmıştım. Biraz kavga gürültü yaparak pc ve tv nin parasını tahsil ettim.

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

vay amk.

30 gün boyunca her gün bi dilekçe yazar bir sonraki ay da her gün bir dilekçeye cevap verilmedi diye şikayet ederim. işe bak.

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Eve sigorta yaptir, bu seneki fiyat 5000 tl civariydi.

vatandaşa kafam girsin!..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun.

Yıldırım ve yüksek gerilimden korumak için ana girişe parafudr veya trimbox, ve evdeki iç kaçakları önlemek içinde kaçak akım koruma rölesi işini görecektir.

Hepsi bir arada gerilim/akım/yıldırım koruma röleside kullanabilirsiniz. Schoner marka fena değildir. Bunların hepsi evin hat girişi, sigorta kutusu içine yerleştirilecek yani bir elektrikçi yapabilir.

Marka olarak; ABB, Schneider, Siemens, Legrand, Viko gibi markaların ürünleri tesisat konusunda en iyilerdir. Fakat fiyasada bunların çok fazla çakmasıda var.

Bu arada evin toprak hattının sağlam ve görevini yapıyor olması gerekir. Akım korumalı prizler vs hikaye boşa para harçama, aslen akımdan korumaz (onu sigorta yapar) yüksek gerilimden (yüksek voltajdan) korur. İçinde basit bir varistor(vdr) var o kadar.

cukurova tarafından 01/Ara/23 18:33 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2684 Toplam Mesaj: 41
elektrik elektrik şebeke sorunu elektrik dağıtım