folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şeker Hastası Olan Bir Abim İçin Acil Olarak İlaç Lazım.

Şeker Hastası Olan Bir Abim İçin Acil Olarak İlaç Lazım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yaraların kapanmasını sağlayan hyalogran isimli ilaç lazım ancak bu Türkiye'de bulunmuyor. Tek firmada görünüyor ama onlarda da bulunmuyor. Bunu nasıl getirtebiliriz yardımcı olabilecek birisi lazım.

İlaç bu ; https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCRAEaWlp-9RscagY_KYfqcxIb4_3PVy-DfA&usqp=CAU

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Arkadaşlar yaraların kapanmasını sağlayan hyalogran isimli ilaç lazım ancak bu Türkiye'de bulunmuyor. Tek firmada görünüyor ama onlarda da bulunmuyor. Bunu nasıl getirtebiliriz yardımcı olabilecek birisi lazım.

İlaç bu ; https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCRAEaWlp-9RscagY_KYfqcxIb4_3PVy-DfA&usqp=CAU

Yok mu yardımcı olabilecek birileri

Ne Mutlu Türk Doğana..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yokmu yurtdisinda olup, bulup kargolayacak biri?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocam daha bir hafta önce bunla ilgili makele okumuştum. Kedi yalamasi şeker hastalarının bu hastalık sebepli yaralarını kapattigina dair bir çalışmaydı umarım ilacç bulunur babam da şeker hastası fakat böyle bir ilacı hiç hatırlamıyorum sorup editlicem

Edit: Yok hocam, babamın yaraları için oksijen tentürdiyot ile temizleyip furacin sürerek geçirmişler bunu da yazan dedim belki faydası olur. Yaraları bir türlü geçmiyordu bu tedaviden sonra geçmiş.

Nikoteen tarafından 20/Oca/22 10:54 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

HADİ UP

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Buralarda bulurum belki diye aktif maddesini arastirayim dedim, kendi sitesinde bile ciddi bir bilgi yok.

drug.com uluslararasi db'lerde falan yok, bulmakta kolayliklar hocam.

bu arada anasayfada cikan su medikalciye sordum, onlarda olmadigi gibi onlar da aktif maddeyle alakali pek bir sey diyemedi.

https://www.instagram.com/bomedlimited/?hl=en

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

geçmiş olsun. hic duymadım ilacı

ama yıllar önce "uzun sureli yatalak hasta yarası" ni kapatmak icin doktor bize "decubal" diye bir krem önermişti. set seklinde bu ama biz " yoğun bakım" yazan kırmızı renkli olanını sorun bir  eczaneye..

çok harika bir kremdi.. bulgaristan üretimli bir krem.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hocam daha bir hafta önce bunla ilgili makele okumuştum. Kedi yalamasi şeker hastalarının bu hastalık sebepli yaralarını kapattigina dair bir çalışmaydı umarım ilacç bulunur babam da şeker hastası fakat böyle bir ilacı hiç hatırlamıyorum sorup editlicem

Edit: Yok hocam, babamın yaraları için oksijen tentürdiyot ile temizleyip furacin sürerek geçirmişler bunu da yazan dedim belki faydası olur. Yaraları bir türlü geçmiyordu bu tedaviden sonra geçmiş.

Ne yazık ki tıbbî bilgiler ışığı dışındaki denemeler diyabetik yaraların daha derinlemesine neden olabilir. 

Tip1dm birey olarak bunu bildiriyorum. Şöyle ki; yakınlarınızdaki diyabet(tip2dm muhtemelen) hastalığının en ileri boyutunu ben yaşıyorum.
    Bu nedenle, şu an için yarası olan hastaların, ilk önce glukoz değerlerini kontrol altına alması gerekiyor. Karbonhidrat sayımına benzer şekilde kontrollü cho alımı yapılması gerrekiyor.
    Onun dışında besin veya diğer deneme yöntemleri ile lokal yaraların iyileşmesi söz konusu dahi olamaz.

Açlık glukoz ve Tokluk glukozu değerlerini bir an önce kontrol altına almanız en büyük faydanız olur.

Eğer ki yakınlarınızın diyabetini kontrolü için sensör temin edebilirseniz en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Hocam acilan konu ilac hakkinda ama seker hastaligininin 2.tipi icin care bulunmus.

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, diyabet hastalığı için bilimsel bir keşfe imza attığını açıkladı. ‘Fakbin’ adı verilen hormonun bloke edilerek tip 1 ve tip 2 diyabet hastalarının tedavi edilebileceğini söyledi.
    Harvard Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, diyabet tedavisi için devrim yaratabilecek bir bilimsel keşfe imza attı. Hotamışlıgil ve ekibi, ‘fabkin’ adını verdikleri hormonu bloke ederek, hem Tip-1 hem de Tip-2 diyabetli farelerde hastalığı ortadan kaldırmayı başardı. Prof. Hotamışlıgil, hormonun nasıl çalıştığını ve tedavide nasıl kullanılabileceğini NTV’de anlattı.

Hotamışlıgil şunları söyledi:

“Yağların yıkılımı sırasında yağ hücrelerinin kendisinin bir hormon ürettiği ortaya çıktı. Bu hormon pankreasın fonksiyonlarını etkiliyor. Karaciğerde şeker üretimini kontrol ediyor. Hem tip 1 hem tip 2 diyabet yağları tutamıyor. Bu hormonun yükselmesine engel olursak ki hayvanlarda yaptığımız bu. Engel olduğumuzda hastalık meydana gelmiyor. Tip 2 diyabette hastalık etkili olduktan sonra etkili olacağını biliyoruz fakat tip 1 diyabette bu çalışma henüz yapılmadı. Tip 1 diyabette daha çok koruyucu nitelikte bir girişim vereceği tip 2 diyabette ise hem koruyucu hem tedavi edici bir profile sahip olacak.”

Darısı seker hastaligi tip 1 'e.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

çok ilginç ana etken madde olarak hidrolik asit ve sodyum aljinat görünüyor.. ama yanlışta olabilir, 

Midedeki hidrolik asit + gaviscon gibi bişey.

Umarım kısa sürede bulursunuz.

caagroup tarafından 20/Oca/22 23:35 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@holycat a ulaş bi derim ulaşamazsan ben sorayım

Toplam Hit: 1832 Toplam Mesaj: 20
ilaç hasta şeker