folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Solidworks, Autocad Yazılımları İçin Notebook?

Solidworks, Autocad Yazılımları İçin Notebook?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

selamlar müritler.

kardeşim makine mühendisliği okuyo ve düzgün bi bilgisayara ihtiyacı var. derslere de getirip götürmek için notebook daha uygun olacakmış.

bu tarz programlarla çalışacak büyük çoğunlukla. arta kalan vaktinde oyun oynar hergele.

özellikle bu programlar için tavsiye edebileceğiniz bi notebook varsa tavsiyeye açığım. zira bizimki olmuşken en iyisi olsun diye 5k'lık bi notebook seçmiş. şuan pek mümkün değil o fiyatları ödemek.

fiyat aralığı biraz açık 2, 3, maximum 4 bin civarı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Monster tercih ederdim ben yerinizde olsam. 3500-400 arası çok güzel bir kaç model var. biraz ağır oluyorlar ama değer :)

punto cero
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Makine mühendisiyim ve monster aldım. 

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V13-1.html#.Wi2xahOgeMo

CANAVAR GİBİM... 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V13-1.html#.Wi2xahOgeMo

CANAVAR GİBİM... 

Hocam büyük ölçekli montajlarda nasıl performansı? Hangi cad programını kullanıyorsun?

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    1234567B bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

CANAVAR GİBİM... 

Hocam büyük ölçekli montajlarda nasıl performansı? Hangi cad programını kullanıyorsun?

Solidworks kullanıyorum da normalde şöyle özetleyeyim GTA 5 tüm ayarları maksimumda kasmıyor. rahat çalışıyor yani özetle :D 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu soru aynen şöyle,

Bir yük var, taşımak istiyorum. Ne alayım?

Yük kaç kg? Ne çizecek? Sadece sınav geçmek için mi? Yoksa tasarımcılığa doğru yol mu alacak?

Yoksa yaa öğrenciyiz işte hem oyun atarız, hem de bir dönem göreceğim solidworks bahane ederiz mi?

Monster alsın kendine, ekran kartı değişebilir, SSD'li, iyi bir işlemcili model. Şimdilik oyun için takılsın, yarın bir gün cad'e iyice merak salarsa ekran kartını söker, quadro takar. Olur biter.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

quadrolu ekran kartı lazım ona. öyle gtx felan solidworks vb. gibi programlarda kullanımı çok özürlü. 7 senelik tecrübeye dayalı olarak söylüyorum quadro + ssd onu her türlü götürür ama oyun oynarken problem yaşayabilir tabiki.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Makina Mühendisliğinde oyun falan oynanmıyor, Oyun da yapılmıyor. Teknik veriler hesaplayacak ve hareketsiz teknik çizimler yapacak. Herhangi bir orta seviye dizüstü yeterli gelir. 2000-2500 tl yeterli gelir.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

hocalar zaten soruyu sormamın sebebi solidworks, autocad gibi programların işlemciye mi, ram e mi, ekran kartına mı yük bindirdiğini bilmemem.

adam yazılım mühendisliği okusa ekran kartını çok önemseme, ram ve işlemciye önem ver diyebilirim ama adam makine mühendisliği okuyor.

bu programların hangi sistem kaynağına daha çok ihtiyacı olduğunu bilmememden soruyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Abizittin bunu yazdı

hocalar zaten soruyu sormamın sebebi solidworks, autocad gibi programların işlemciye mi, ram e mi, ekran kartına mı yük bindirdiğini bilmemem.

adam yazılım mühendisliği okusa ekran kartını çok önemseme, ram ve işlemciye önem ver diyebilirim ama adam makine mühendisliği okuyor.

bu programların hangi sistem kaynağına daha çok ihtiyacı olduğunu bilmememden soruyorum.

Hepisine birden yüklenir canım.. 

O yüzden sağlam bir makina gerektiriyor .. Özellikle solidworks.. işin içine analiz falan girer ise ..

2500lük makina ile anca fal açar..  bu işler görülmez min 16GB RAM  ve SSD ve iyi bir işlemci gerekir.. Öğrenci olduğu için çok bileşenli büyük montaj işleriyle uğraşmaycağını varsayıyorum.. yoksa quadro ekran kartı da yaz derim..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    emrah20 bunu yazdı
    Makina Mühendisliğinde oyun falan oynanmıyor, Oyun da yapılmıyor. Teknik veriler hesaplayacak ve hareketsiz teknik çizimler yapacak. Herhangi bir orta seviye dizüstü yeterli gelir. 2000-2500 tl yeterli gelir.

Güldürdün. hareketsiz teknik çizimler demek....

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 3821 Toplam Mesaj: 26
solidworks autocad notebook notebook