folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Solunum Maskesi (Respirator) - Cerrahi Maske

Solunum Maskesi (Respirator) - Cerrahi Maske

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

arkadaşlar bir not yazayım ben aldığımda 18 tl idi bu maskeler koca bir pakette geliyor kullanım klavuzu içerisinde bende poşeti açmış bulundum doğal olarak kitapcığı okudum şaka gibi poşeti açtığınızda kullanın diyor yani hava ile temas ettiği için büyük ihtimalle siteril olması açısından açıldıktan sonra kullanılması gerekiyor deneme amaçlı bi tanesini aldım kullandım. diğerlerini siteril bir poşetin içine koydum ve öyle saklıyorum. şuan bildiğiniz 4 kat fiyatlar artmış git gidede artacak gibi. allahtan 2 paket almıştım. biran önce alın derim. 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Zamanında tüberküloz domuz gribi vakalarda n95 kullandım corona virüsü teşhisi koyulan bir hastaya da yaklaşırken n95 maske kullanılmalı.Onun haricinde diğer maskelerde her zaman bulaşma riski vardı.Şuan için Türkiye de panik yapılacak bir durum yok.N95 maskeleri biraz pahalıdır hemde günlük kullanıma çokta uygun değildir.Nefes alma verme güçlüğü nedeniyle takıp saatlerce gezmeniz zor.Corona virüsü ölüm vakaları genellikle yaşlılar ve kronik akciğer hastalığı olan kişilerde görülmekte.Virüs üst solunum yollarında hızlıca akciğerlere inip pnömoniye çevirmesiyle biliniyor.Bence maskeden daha çok bağısıklık sisteminize dikkat etmenizi öneririm.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

üstadlar ben bundan aldım 

https://www.hepsiburada.com/3m-koyote-k113-katlanabilir-ventilli-toz-ve-sis-maskesi-ffp3-5-li-paket-p-HRENS3MK113?magaza=SesamGrup

ürün geldi elime inceledim ciddi anlamda 3m firmasının ürettiği ürün ve üzerinde ffp3 yazıyor ayrıca burun bandını sıktırdığında dışarıdan hava akışını kesiyor.

https://www.amazon.de/dp/B00EJIMZZ2

amazonda bu maskeden var, izolasyon ve parke isleri icin demisler.. Catida calisirken kimsayal atiklar vs icin deniyor. ffp3 yaziyor.. Yaninda iki maske türü daha var, biri elektrikle ilgili digeri de (en pahalisi) boyama ve el zimparasi icin.. Virus icin bi bilgi göremedim :) belki öyle pazarlaniyor simdi bilmiyorum..

Ilk basta ben de tedirginlik yasadim ancak suan rahatim. Bulasma orani cok fazla degil olsa bile öldürme potansiyeli yüksek degil. Biraz cin'i ekonomik olarak zor durumda birakma gibi görünüyor ki basardilar.. Bati medyasi baya bir korku asiladi insanlara. Yakin bir sürede asisi cikip pahaliya satilacak.. tipki domuz gribi gibi.. Bir süre sonra da unutulup gidecek.. Suanki gözlemlerim bunlar :) Bugün sef dedi, gidip erzak alayim da kilerde saklayayim :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

Garip bir durum, yazıyı okudum. Bu durumun ve maske ihracatlarının doğru değerlendirilmesi ve devlet denetiminde gerçekleşmesi lazım. Allah göstermesin ülkemizede yayılması durumunda maske bulunamama ihtimalinin düşünülmesi lazım.

Bende unbalanced hocama katılıyorum. Bir süre daha popüler olarak masada kalır bu konu ama sonrasında unutulur. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

arkadaşlar bir not yazayım ben aldığımda 18 tl idi bu maskeler koca bir pakette geliyor kullanım klavuzu içerisinde bende poşeti açmış bulundum doğal olarak kitapcığı okudum şaka gibi poşeti açtığınızda kullanın diyor yani hava ile temas ettiği için büyük ihtimalle siteril olması açısından açıldıktan sonra kullanılması gerekiyor deneme amaçlı bi tanesini aldım kullandım. diğerlerini siteril bir poşetin içine koydum ve öyle saklıyorum. şuan bildiğiniz 4 kat fiyatlar artmış git gidede artacak gibi. allahtan 2 paket almıştım. biran önce alın derim. 

1 haftadır almak için sepete atıyorum iş güçten unutuyorum , en son dün 35 liraydı n11 de vs, şimdi 45 ten başlıo 100 e kadar yazmışlar maşallah :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bugün gebzeye gittim inşallah virüs kapmamışımdır amk

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Arkadaş uctukca uçtu maskeler. Bu nedir...

Nereden alınır, kimde vardır. Yarın medikalcileri gezecegim oralarda da farkli değildir fiyat ama bakmakta yarar var...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Arkadaş uctukca uçtu maskeler. Bu nedir...

Nereden alınır, kimde vardır. Yarın medikalcileri gezecegim oralarda da farkli değildir fiyat ama bakmakta yarar var...

Ya dostum. bu akşam bu mesaj itibariyle HaberTürk'ü izliyorum da, orada çıkan  nörolog,enfeksiyon hastalıkları uzmanı,farmakolog; TaşkınDuman,SerapŞimşekYavuz,YağızÜresin   konuşuyorlar; Tr için o kadar tehlikeli bir durum yok diyor. 

Özellikle bu SerapŞimşekYavuz çok dikkatimi çekti.

Klinik MikroBiyolog'muş.  Amerika'daki Şarbon BioTerör'ü çok önemliymiş. 

Yoksa biz biraz haber alma dürtüsüyle, durumu mu büyütüyoruz, nedir..

^^D` İsmailTokalak(ekonomi mezunu) konuştukça, YağızÜresin ve SerapŞimşekYavuz  havale geçirecek. ^^D`

P.d.TaşkınDuman ne kadar neşeli görünüyor ya ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 31/Oca/20 22:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

fpp3 maske için arkadaş soluk alırken filtreleme yaparken, soluk vermede filtreleme yapmıyor dedi.

cerrahi 3 kat olan maskeden aldım bende

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 5404 Toplam Mesaj: 34
corona ffp3 virüs maske