Telefondaki Ekranında Ki Mor Leke

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Sevgili müritler mürideler öncelikle selamlar.

Dün akşam yattım sabah kalktığımda telefonun sağ alt köşesinde mor leke oluşmuştu elimde başka telefon olmadığı için görüntüyü çekemedim ama https://cepmarket.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/Samsung-Ekranda-M%C3%BCrekkep-Da%C4%9F%C4%B1lmas%C4%B1-3.jpeg bunun gibi ama çok daha küçüğü 2 parmak izi boyunda bir leke. Şimdi biraz netten bakındım da baskı-darbe gibi şeylerle oluşur vs. yazıyordu bunların hiç birisi olmadı en azından son 1-2 aylık süreçte olmadı.

Sorum şu; cidden benden kaynaklı değil nasıl oluştuğunu da bilmiyorum diyebileceğim tek şey gece boyu şarjdaydı tel bununla alakalı olabilir mi onu da bilemiyorum. Kullancı kaynaklı olduğunu varsaymıyorum telefonun garantisi devam ediyor yollasam sonuç alır mıyım ? Birde ben böyle kullansam artış olur mu bu lekede ? en kötü idare ederim çok hayati bir sıkıntı yaratmıyor gibi. Telefon galaxy m31

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mürekkebi akmış hastalık gibi zamanla yayılıp ekranı kaplayacak. Ekranın değişmesi gerek. Darbe almadıysa aşırı sıcaklıktanda oluyor. Telefon şarjdayken aşırı ısınmış olmalı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Mürekkebi akmış hastalık gibi zamanla yayılıp ekranı kaplayacak. Ekranın değişmesi gerek. Darbe almadıysa aşırı sıcaklıktanda oluyor. Telefon şarjdayken aşırı ısınmış olmalı.

peki tahmini bir süre var mı çok çabuk mu yayılır 1-2 sene sürer mi büyümesi. Güncel fiyatlandırma nasıldır fikrim yok ama ekran değişimleri çok pahalıdır diye düşünüyorum idare edebileceğim maksimum süre nedir ? Birde çok sanmıyorum ama kendimi ifade etsem garantiden iş çıkar mı ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Siktir et yenisini al hacı. Artık telefonlar zaten kısa ömürlü üretiliyor. Türkiye'de pahalı diye ömürlük sanılıyor.

Tuğra
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    circuit500 bunu yazdı

Siktir et yenisini al hacı. Artık telefonlar zaten kısa ömürlü üretiliyor. Türkiye'de pahalı diye ömürlük sanılıyor.

öğrenciyim hocam bırak yenisini almayı ekranı bile değiştiremeyebilirim :D 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    circuit500 bunu yazdı

Ekren değiştirme fiyatına yeni telefon alınıyor zaten hacı. Ayakta sikme odaklı bir düzende yaşıyoz :DD

Tuğra
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    circuit500 bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı
    circuit500 bunu yazdı

Ekren değiştirme fiyatına yeni telefon alınıyor zaten hacı. Ayakta sikme odaklı bir düzende yaşıyoz :DD

artık bu duruma sövsem de kar etmiyor ...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

peki tahmini bir süre var mı çok çabuk mu yayılır 1-2 sene sürer mi büyümesi. Güncel fiyatlandırma nasıldır fikrim yok ama ekran değişimleri çok pahalıdır diye düşünüyorum idare edebileceğim maksimum süre nedir ? Birde çok sanmıyorum ama kendimi ifade etsem garantiden iş çıkar mı ? 

Bir kaç aya ekranın aha böyle olacak. Garanti haklı bile olsan suçu sana yüklüyor senin durumda seni haklı bulmaları imkansız. :) Orjinal M31 ekranı 1.000 TL, çakması ise 700-800 TL. Çakmayla orjinal arasında pek fark yok. O yüzden orjinal taktır derim. Orjinal ekranların en büyük artısı üstündeki cam Gorilla Glass oluyor. Çakmaların ekran camları düz cam. Bir koruması yok.

https://www.samsung.com/tr/support/ekran-degisimi-fiyat-bilgisi/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

Dün akşam yattım sabah kalktığımda telefonun sağ alt köşesinde mor leke oluşmuştu elimde başka telefon olmadığı için görüntüyü çekemedim ama https://cepmarket.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/Samsung-Ekranda-M%C3%BCrekkep-Da%C4%9F%C4%B1lmas%C4%B1-3.jpeg bunun gibi ama çok daha küçüğü 2 parmak izi boyunda bir leke. Şimdi biraz netten bakındım da baskı-darbe gibi şeylerle oluşur vs. yazıyordu bunların hiç birisi olmadı en azından son 1-2 aylık süreçte olmadı.

Sorum şu; cidden benden kaynaklı değil nasıl oluştuğunu da bilmiyorum diyebileceğim tek şey gece boyu şarjdaydı tel bununla alakalı olabilir mi onu da bilemiyorum. Kullancı kaynaklı olduğunu varsaymıyorum telefonun garantisi devam ediyor yollasam sonuç alır mıyım ? Birde ben böyle kullansam artış olur mu bu lekede ? en kötü idare ederim çok hayati bir sıkıntı yaratmıyor gibi. Telefon galaxy m31

selamlar, ayıplı mal

J kasalarda da bu problemler yaşanıyordu; git samsunga ekran kendiliğinden bu hale geldi oda şartlarında ve herhangi bir baskı almadı ayıplı mal de, eğer hayır derlerse tüketici mahkemeleri yolunu gözler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

selamlar, ayıplı mal

J kasalarda da bu problemler yaşanıyordu; git samsunga ekran kendiliğinden bu hale geldi oda şartlarında ve herhangi bir baskı almadı ayıplı mal de, eğer hayır derlerse tüketici mahkemeleri yolunu gözler

eyvallah usta ancak ben telefonu hb'den aldım nasıl adamlara racon kesicem en fazla not yazarım onlarda geri yollar telefonu

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacılar aklınızda kalsın. Samsung almayın. Çok kalitesiz marka. Sorun çıkarmayan malına ben hayatımda denk gelmedim. Malı satıp siktir ediyorlar. Başka bişey umurlarında değil.

circuit500 tarafından 24/Haz/22 20:14 tarihinde düzenlenmiştir

Tuğra
Toplam Hit: 1386 Toplam Mesaj: 17
samsung m31