folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Toki İlk Evim Arsa Çıktı, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Toki İlk Evim Arsa Çıktı, Şimdi Ne Yapmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek

Toki kuraları sonucunda Bandırma'da ilk evim arsa projesinden müstakil arsa çıktı eşime.

E-devlette görünüyor.

Bunun dışında hiç bir bilgilendirme yok.

Ne yapmalıyız? Nereye gitmeliyiz? Neyi beklemeliyiz hiç bir yerde bilgi bulamıyorum.

Deneyimleyen arkadaşlar var ise haydi yorumlaşalım,fikir toynaklaştıralım.

İşkilli Büzük Dingilder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    Neptun bunu yazdı

Toki kuraları sonucunda Bandırma'da ilk evim arsa projesinden müstakil arsa çıktı eşime.

E-devlette görünüyor.

Ne yapmalıyız? Nereye gitmeliyiz? Neyi beklemeliyiz hiç bir yerde bilgi bulamıyorum.

bana çıkmadı ya adamlar söylenenden eksik sayıda kura çekti :(

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Benzer sekilde bizim bir tanidigina cikti, rica etti, bakindim. Hicbir bilgilendirme bulamadim. TOKI'yi aradigimda da ulasilamiyor, surekli mesgul. Bir seyler bulursak buradan yazalim, sansli olanlar faydalansin.

Toki.gov.tr de surecle ilgili bilgilendirme var ama sonuclar aciklandiktan sonra simdi ne yapmam gerekiyorla ilgili bir bilgi yok.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    kroo bunu yazdı
    Neptun bunu yazdı

E-devlette görünüyor.

hocam kurada aynı soyaddan aynı kısıler cıktı vs vs seyler soyledıler , eksık kura vs var mı bılmyrm da , hem işyeri hem ev cıkanlar var ev arsası. 

Arsa ısı guzel tutarın atıyorum 302 k  belırlendı , 

arsaların oldugu yerın altyapısı yapılıp hak sahipliği kurası cekılecek 

sonra 302k ıcın  -2000 tl  + %10 tutar yatırılırp gerı kalan  ertesi sene 30 30 30 diye gidecek 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

Bana da arsa çıktı. Şuan beklemedeyiz. Benim araştırdığım kadarı ile, 

öncelikle bazı bölgelerde arsaların yerleri belli değil. verilebilecek arsa yerleri ile ilgili çalışma devam ediyor.
    hem ev hem arsa başvurusu yapılabiliyordu. ikisi de çıkanlardan birini tercih etmeleri istenecek.
    arsa ve ev için kesin liste çıktıktan sonra tekrar kura olacak. hak sahiplerinin yerleri belirlenecek.
    arsalar için önce alt yapı çalışması tamamlanacak. 
    tamamlandıktan sonra arsa fiyatının 10da 1 i peşin ödenerek sözleşme yapılıyor. sözleşme ile beraber tapu verilecek.
    sözleşmede evin nasıl yapılacağı, ne kadar sürede tamamlanması gerekiyor gibi detaylar var. onlara uymazsan elinden alınıyor arsa.

özetle toki nin sayfasını ara ara kontrol etmek gerekiyor gelişmeleri öğrenmek için.

NiKoTiN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    kroo bunu yazdı
    Neptun bunu yazdı

E-devlette görünüyor.

hocam kurada aynı soyaddan aynı kısıler cıktı vs vs seyler soyledıler , eksık kura vs var mı bılmyrm da , hem işyeri hem ev cıkanlar var ev arsası. 

Arsa ısı guzel tutarın atıyorum 302 k  belırlendı , 

arsaların oldugu yerın altyapısı yapılıp hak sahipliği kurası cekılecek 

sonra 302k ıcın  -2000 tl  + %10 tutar yatırılırp gerı kalan  ertesi sene 30 30 30 diye gidecek 

Hocam eşimin adı benzersiz bir kombinasyon :) E-devlette görünüyor.

Valla işi gücü bıraktım bunun peşindeyim.

İşkilli Büzük Dingilder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı

öncelikle bazı bölgelerde arsaların yerleri belli değil. verilebilecek arsa yerleri ile ilgili çalışma devam ediyor.
    hem ev hem arsa başvurusu yapılabiliyordu. ikisi de çıkanlardan birini tercih etmeleri istenecek.
    arsa ve ev için kesin liste çıktıktan sonra tekrar kura olacak. hak sahiplerinin yerleri belirlenecek.
    tamamlandıktan sonra arsa fiyatının 10da 1 i peşin ödenerek sözleşme yapılıyor. sözleşme ile beraber tapu verilecek.
    sözleşmede evin nasıl yapılacağı, ne kadar sürede tamamlanması gerekiyor gibi detaylar var. onlara uymazsan elinden alınıyor arsa.

özetle toki nin sayfasını ara ara kontrol etmek gerekiyor gelişmeleri öğrenmek için.

Kısacası 2-3 yıl sürecek sanırım hocam :(

İşkilli Büzük Dingilder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek
    Neptun bunu yazdı
    NiKoTiN bunu yazdı

Kısacası 2-3 yıl sürecek sanırım hocam :(

Daha da fazla sürebilir. Çanakkale Merkez için başvuruda bulundum ben. 700 asil var. Ama sayıların artacağını söylediler.
    1000 kişi için düşünürsek. 1000 tane bağımsız arsa bölünecek. bunların yolları yapılacak, otobüs durağı, okul, cami gibi alanların olacağını da söylüyorlar. 
    Sadece bunların planlanıp yerleştirilmesi bile ciddi bir mesai isteyen bir iş. 
    Belki tek parça da 1000 kişilik bir arazi bulamaycaklar, bu sefer 2 yada daha fazla araziye bölecekler arsaları.
    81 il ve ilçelerinde bu çalışmanın yapılması çok hızlı olmaya bilir. 1000 ev için elektrik su doğalgaz telefon kanlizasyon vs. tüm alt yapı çalışması tamamlanacak önce....

Ama önümüzde yerel seçimler var. Bir ihtimal seçimlerden önce en azından insanlar yerlerini bilsin görsün diye bir çalışma yaparlar diye düşünüyorum ben.

NiKoTiN
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam arsa çıktıntan sonra beklemede kalıyosun,

Sonra arsa yeri belirleniyor,

Sonra kime neresi verilecek o belirleniyor,

Sana devredildikten sonra 1 yıl içinde subasman -temel zemine kadar dolgu yani-,

Sonraki 1 yılda kaba inşaat,

Sonraki 1 yılda ince ayarlar oturulacak düzen.

EĞER subasmanı yaptıktan sonra arsana kadar su elektrik kanalizasyon hattı tamamlanıp bitmemişse süre uzuyor. su elektrik geldikten sonra 1 yılda kaba inşaat şartı var.

ödeme konusunu da anlattılardı da o ara uykum geldi dinlememiştim :D ama çok uygundu diye hatırlıyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Arkadaslar nasil kayit oluyoruz buna istedigimiz bir bolge secebiliyor muyuz 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Bize de toki dairesi cikti. 2+1mi 3+1 mi henuz belli degil sadece bekliyoruz

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 6169 Toplam Mesaj: 37
toki ilk evim arsa çıktı ya la