.TR Alan Adı Kaydeden Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

.tr alan adları açıldı çoktan. hali hazırda com.tr alan adı olanlarada öncelikli olarak kayıt şansı veriliyor. Değer mi 10 usd ödemeye. düşünceleriniz nedir.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Belli başlı alan adlarını alabiliyorsan değer yoksa nıç

Solar.tr başvurdum başta onaylandı sıraya soktu sonra com.tr si yada net.tr sahibi başvurmuş benim sırayı iptal ettiler böyle spesifik domainlerde değer

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

nerden alıyoruz ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Ben 5 ay önce aldım sözde, ortada ne domain var ne bir bok.

Bence boşa zaman kaybı..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

vermiyorlarki anlasıyor ibneler buyuk firmalar alıyor sen basvursanda 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Tr uzantılı alan adları 14.02.2024-14.05.2024 tarihleri arasında yalnızca ön başvuruya açıktır. Ön başvuru yapıldığı taktirde ilgili alan adı kullanıcı tarafından tescil edilmiş anlamına gelmemektedir. Ön başvurular Trabis tarafından belirtilen tarihler arasında toplanarak 14.05.2024-14.06.2024 tarihleri arasında değerlendirilecek ve alan adları Trabis tarafından yapılan değerlendirme sonucu uygun bulunan kullanıcıya tescil ettirilmiş olacaktır.

Ön başvurusu kabul olmayan kullanıcılar için ücret iadesi gerçekleştirilecektir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

Hazırda com.tr varsa onun için alabilirsiniz

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Belli başlı alan adlarını alabiliyorsan değer yoksa nıç

Solar.tr başvurdum başta onaylandı sıraya soktu sonra com.tr si yada net.tr sahibi başvurmuş benim sırayı iptal ettiler böyle spesifik domainlerde değer

başvuru iptalinin nedenini sordun mu hocam çünkü com.tr yada net.tr sahibinin başvuru yapması önemli değil başvuru yapabilirsin .com.tr sahibi başvurudan vazgeçerse yada alan adı bir sebeple silinirse a.tr hakkı bir sonraki hak sahibine geçer

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

eea.com.tr vardı eea.tr bunu alabildim ben

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

tek alabildiğim adım soyadım oldu onunda com.tr si ve comu bende olduğu için sanırım :) onunda onay sürecini bekliyoz.. Baya son günlerde tescil firmalarından reklamlar geliyor. adam a.tr olarak ilginç harf kombinlerinde teklifler verip çekmeye çalışıyolar bu tarz tek karekter yada 3 karekterli tr isimlerini almak lazım ama kimse o konuda sağlıklı bir açıklama yapmıyor kafasına göre kendine göre davranıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

com.tr tarzı domainlerin eskiden alım prensibi belli standardı felan  vardı bilirsiniz. en baştan doğru olmasa bile insanlar böyle alıştı. örnek veriyorum; daha 2 gün önce 60 lı yaşlarda bi tanıdığımın ağzından ''com.tr ise güvenilirdir'' cümlesi cıktı ve pek göz önünde olmasada ufak tefek dolandırıcılıklar com.tr nin herkese açılmasıyla oldu malesef. bizim insanımız geç algılar geç öğrenir bu sistem hatalı bile olsa insanımız böyle gördü. com.tr yi görünce resmi sirket gov.tr yi görünce resmi kurum olarak baktı. bu yanlıştı bence..

gel gelelim herkese açtılar alanlar oldu insanlar belki planlar yaptı siteler kurdu felan şimdi .tr yi talep görme adına açıyorlar onuda güzel jeneriklik adresleri sana bana yar edeceklerini sanmıyorum.

com.tr yi nic.tr üzerinden yıllarca subdomain gibi kakaladılar millete iyi hatırlıyorum bu sitede 10 yıllar önce ciddi bi konusu açılmıştı.. isteyen parayı basıp alacak bekletmek secici davranmak nedir.. devletimizin bu tür bilişim ve yazılım alanındaki politikalarını anlamış değilim. tümden sacmalık.. neyse içimi dökesim gelmiş benim.

Evrim içi mürit..laugh is live..
Toplam Hit: 828 Toplam Mesaj: 12
.tr alan adları