folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

Herşeye saygı duyulması bilinyorda başörtüsü dendiğinde neden birilerinin kılları diken diken oluyor ? örtünmeyene sen neden örtülü değilsin diye soruluyormu?  örten inancına göre örtüyorsa , inançlıyım diyende diğerlerine karışmıyorsa bunada kimse karışmasın

Temel adalettir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Beyler, hala basortusu gibi konulari tartisiyoruz.Islam dininde basortusu muslumanlara farzdir ve ortunmek zorundalardir.Demokratik bir ulkede yasiyorsak buna saygi duyulmasi gerekir.Sinava alinirken o basortulu kardesleriminde elbette kulak kisimlari kontrol edilmistir.Bunun yaninda basortusu, ortu, turban, bez, pece, ipek,kumas farketmez.Musluman bir kadin kuranda belirtilene gore istedigi ortuyle ortunmesi farzdir.Ayeti zaten arkadasimiz belirtmis.

Konunun o dallama herifin tepkisiyle bu duruma gelmesi gercekten uzucu, bunun yaninda belirtmek isterimki ha ciplak gezmisler ha basortusuyle gezmisler, artik bu tur konularda sayginin yaninda objektifte bakabilmeliyiz.

Bu tur durumlari artik tartismayi bir kenara birakip, herkesin dini ve tercihi kendine diyip daha cok okumali ve muhasir medeniyetler seviyesine ulasmakla mesgul olmaliyiz.Ortunen kendine, soyunan kendine,Kim ne yaparsa yapar.

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Stargazer bunu yazdı:

ArmadA bunu yazdı:

Stargazer bunu yazdı:

bazılarıda burdaki kısım hatalı çevrilmiştir orda başörtüsü değil örtü deniyor ama türkçeye başörtüsü olarak çevriliyor diyor o nasıl olacak :S

hocam bişi farkedermi baş örtüsü türban yada herhangi bir örtü ?

şimdi burdaki kız başörtüsü yerine herhangi bişe örtse başına öle girse kabul etcen mi onu ?

yok yinede sınava kabul etmem

okula kabul ediyormusunuzda

imam hatiplere ediyolar istersen o açıdan bakabilirsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Türban batmış galiba. Soyunduğuna göre kaşıntı basmış...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Stargazer bunu yazdı:

slmarlq bunu yazdı:

Tengri bunu yazdı:

slmarlq bunu yazdı:

Baş örtüsünün insanlara bu kadar batması şaşırtıcı... sorsan dinini İslâm der... Baş Örtüsü Dinimizde Farz Olduğu İçin Kızın İnancına Saygı Duyup Açmamışlar Bu da Diğer öğrenciyi rahatsız etmiş... çok yazık

Farz olduguna bu kadar eminsin yani. İyi koy bakalım kuranda farz olarak kılınan ayeti biz de görelim.

Nûr Suresi 31. Âyet....

Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayanhizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz...

Edit: Baş Örtüsü Müslümana Farzdır, Müslüman Olmayana Değildir. Bazıları Boşuna Kasmasın Kendini... Eğer Müslümanım Diyor Ve İnanıyorsanız Hükmü Kabul Edeceksiniz. Yapıp Yapmamak Ayrı Mesele...

bazılarıda burdaki kısım hatalı çevrilmiştir orda başörtüsü değil örtü deniyor ama türkçeye başörtüsü olarak çevriliyor diyor o nasıl olacak :S

Hocam bir tane arapça fiilin 300 den farklı çekimi var ve bu çekimleri ilk 24 sıra dediğimiz bir sıra var. Yani arapça da bir kelimenin en az 24 farklı anlamı var. Sonra bu 24 kelimenin her birinin en az 3 en fazla 14 çekimi var.  yani ortalama 10 tane çekimi var.

bu kısa bir bilgiydi.

ingilizce filim izlemişsindir. Fuck you da diyor damn it de diyor ama türkçeye çoğu zaman lanet olsun diye çevriliyor.

Yani sen bir dili 100% başka bir dile tam olarak çeviremezsin.

Bu mevzuyu sonuna kadar başörtülü bayandan yana tartışırım. ama şu an gerçekten vaktim yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    ülkeyi önüme benzettiler iyicene ne olacaktı ki yakında ninjalarda sınava girer..(benim sınava girdigim okuldada vardı)

Long Live Turkey..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GangShot
    GangShot's avatar
    Erkek

Metal dedektör yok ya memlekette!.. O alet kulağına tutunca iptal oluyo ya türbanın altıında ki kulaklığıda göremez haklısınız!.. O alet olmasa bile orda ki kadın görevlilerin eli ayağı yok bi parmak ucuyla kulağının içine dokunamazlar haklısınız!.. O yüzden kopya oranı %10000 yine haklısınız!..

adamın teki yarın ölcem demiş yarmışlar ölmüş..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

imlegend bunu yazdı:

Stargazer bunu yazdı:

slmarlq bunu yazdı:

Tengri bunu yazdı:

slmarlq bunu yazdı:

Baş örtüsünün insanlara bu kadar batması şaşırtıcı... sorsan dinini İslâm der... Baş Örtüsü Dinimizde Farz Olduğu İçin Kızın İnancına Saygı Duyup Açmamışlar Bu da Diğer öğrenciyi rahatsız etmiş... çok yazık

Farz olduguna bu kadar eminsin yani. İyi koy bakalım kuranda farz olarak kılınan ayeti biz de görelim.

Nûr Suresi 31. Âyet....

Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayanhizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz...

Edit: Baş Örtüsü Müslümana Farzdır, Müslüman Olmayana Değildir. Bazıları Boşuna Kasmasın Kendini... Eğer Müslümanım Diyor Ve İnanıyorsanız Hükmü Kabul Edeceksiniz. Yapıp Yapmamak Ayrı Mesele...

Hocam bir tane arapça fiilin 300 den farklı çekimi var ve bu çekimleri ilk 24 sıra dediğimiz bir sıra var. Yani arapça da bir kelimenin en az 24 farklı anlamı var. Sonra bu 24 kelimenin her birinin en az 3 en fazla 14 çekimi var.  yani ortalama 10 tane çekimi var.

bu kısa bir bilgiydi.

ingilizce filim izlemişsindir. Fuck you da diyor damn it de diyor ama türkçeye çoğu zaman lanet olsun diye çevriliyor.

Yani sen bir dili 100% başka bir dile tam olarak çeviremezsin.

Bu mevzuyu sonuna kadar başörtülü bayandan yana tartışırım. ama şu an gerçekten vaktim yok.

Bu ayetteki “hımar” kelimesi geniş manalı bir kelime olup örtü manasına gelir. Eski Arap yazılarına bakılırsa hımarın yere konulan, masaya örtülen veya herhangi bir örtüyü tarif edebileceğini görürüz. Hımar, başı örterse başörtüsü olur, masaya konursa masa örtüsü olur. Allah eğer “hımar” kelimesi ile başın örtülmesini isteseydi “hımarürres” gibi bir vurgulama ile başörtüsü diyebilirdi: Böylece “res” kelimesi ile baş bölgesi vurgulanır ve örtü kelimesi olan “hımar” ile beraber başörtüsü net bir şekilde anlaşılırdı. Nitekim abdest alınmasıyla ilgili ayette başın sıvazlanması söyenirken, baş kelimesi Arapça karşılığı ‘res’ ile vurgulanır.

Böyle diyorlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

biz arabamizin anahtarini, eve donus icin cebimizdeki 1 lira'yi (dolmus parasi) bile sinav salonuna sokamazken adam kafasinda bezle sinav salonuna girecek. hic bir polis'te ac bakayim onu belki kulaklik var diye kontrol etmicek. bu angut kafalar sinava boyle alinmayinca abi haksizlik bu yeaaaa dicek

sokayim sizin ozgurlukcu anlayisiniza o zaman.

kamusal alanda turban yassah mi? yassak akp'li, saadet partili ve bilimum kendine muhafazaakar diyenlerin burada bla bla bla tarzinda yorum yazmasi hos. kimin ne oldugunu goruyoruz.

---------------------------

Allahtan çanakkale sevaşında savaş yapılan yerler Kamusal alan değildi, Yoksa boku yerdik. mazallah başı kapalı analarımız bacılarımız kamusal alan diye top mermisi taşıyamazdı askerlerimize sonra kamusal alan diye namaz da kılamazdı askerlerimiz, değilmi?

ooo hoş geldin :D yemin ki aklıma geldin haa,iyi insan lafın üstüne...

İSTEYEN İSTEDİĞİ GİBİ ÖRTÜNÜR,İSTEDİĞİ ŞEKİLDE İBADETİNİ YAPAR,İSTEMEYEN ÖRTÜNMEZ İSTEMEYEN İBADET ETMEZ,İSTEMEYENDE ALLAH A İNANMAZ.İŞTE LAİK DEVLET ANLAYIŞI BUDUR,AMAAAAAA SINAV KONUSUNDA GÜVENLİĞİ TEHDİT EDİCİ Bİ UNSUR VARSA Kİ BENCE VAR,SINAVA BAŞ ÖRTÜLÜ ALINMAMALIDIR,BU KİŞSEL HAKKI ENGELLEMEK AMAÇLI DEĞİL,GÜVENLİĞİN GERÇEK ANLAMDA UYGULANMASI İÇİN GEREKLİDİR.

TÜRBANLI TÜRBANSIZ BÜTÜN KADINLARIMIZA SELAM OLSUN...

eyvallah, 

benim sınıfımda da 2 adet başörtülü kız vardı ve sınav irişinde grevli mamurlar hem dedektör ile arama yaptı hem de elleri ile kulaklarını kontrol etti benim de daşaklarıma kadar kontrol etti sence bu durumda güvensizlik ne safhada olabilir?  ben de şaşırmadım değil ama aramaya bakınca sorun yok demekki aramayı iyi yapıyoalr dedim ve geçtim ben zanetmiyorum ki kulakları aramadan içeri sokulan bi kız oldun? adam benim daşağıma kadar elini sokacak kızın kulağına bakmayacak varmı öyle saçmalık? Sen başötrtüsünü gheç güvenlik zaten gerçek anlamda sağlanmıştır boşuna laf salatası yapıyorsunuz konuda, o kadar millet salak değil mileltin götüne kadar arayacak da kızların kulaklarına bakmayacaki gözümün önünde aradılar da, daha bişey diyemem,

geçen sene türban üniversitelerde serbest olduktan sonra.sınıfta şapka taktığım için uyarı cezası aldım.düzeni bozmak ve kurallara karşı gemekten.müdürlüğe dilekçe yazdım.karşı geldiğim kuralları görmek istiyorum diye.ama bana resmi bi açıklama yapmadılar.müdür bizzat benimle konuştu.daha fazla uzatmayalım disiplin kurulunca cezanın iptal edilmesi için konuşcam dedi.hayır resmi onaylı bi belge istiyorum dedim.belgeyi alamadım ama cezayı aldım :D ama yine olsa aynısını yaparım.çünkü o müdürün vicdanını sorgulamasına vesile oldum.

türbanlı-türbansız     kürt-türk    sıradki nedir?

bir kez daha hep bir ağızdan padişahım çok yaşa :D

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

bence çocuk şu açıdan haklı. Heryerimizi aradılar sınava girmeden önce. bileklik toka hatta kemeri bile çıkarttırdılar kopya olayı yüzünden türbanla girdiler. e türban sayesinde çok daha rahat kopya çekilir. benim bilekliğimin neyi batıyor sana yada elalemin tokasının. ya şu saçmalığı hafifletmeliler türbanlılarında türbanı çıkmalıydı.

Toplam Hit: 27176 Toplam Mesaj: 208