folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wordpress Hakkında Soru Ve Tema Önerileriniz

Wordpress Hakkında Soru Ve Tema Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

Meraba arkadaşlar,

Daha önce doğru düzgün wordpress kullanmadım. Şimdi kurucam ama çekincelerim var, editleme kısmında. Yani php bilmiyorum, ilerde siteye birşeyler eklemek istediğimizde sadece wordpress'in eklentileri ile mi sınırlanıcaz? Editlemek felan sorun çıkartır mı? Birde üyelik için, google optimasyonu için ve resim galerisi için eklenti önerebilir misiniz?

Ayrıca birde tema arıyorum, ücretli ücretsiz farketmez, yemek tarifleri için blog tarzı birşey lazım. Aklımda ki yapıyı posta ekledim. Bi tane güzel bir örnek de buldum. Gayet güzel ve minimalist bir tarzı var. http://theyearinfood.com/ temayı arayınca bulduğum site de sanırım ayarlarından değiştirerek yapmışlar. Ama eklenti kullanmışlar mı bilmiyorum. 

Bu konuda beni yönlendirirseniz sevinirim.

1.jpg%20%281637×2222%29

2.jpg%20%281672×2270%29

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Wordpressin çekirdek dosyalarını çoğu zaman (hatta hiçbir zaman) editlemek zorunda kalmazsın. Wordpress çok güçlü bir yapıdır. Wordpresste kullanmak istediğin temayı ya da eklentiyi editlersin. Wordpress editlemek için genellikle kendi çekirdek sisteminde mevcut olan fonksiyonları kullanırsın. Bu fonksiyonlar ile wordperssin çekirdek dosyalarına müdehale etmeden her türlü değişikliği yapabilirsin. Tabii nihayetinden Wordpress php ile ile yazıldığı için editlemek için php bilmen şart. 

Bu tarz bir tema için genellikle editlemene gerek kalmayacak temalar ve eklentiler bulabilirsin. Yani hiç php bilmeden bu siteye benzer şekilde bir yapı oluşturabilirsin.

Ancak ben tamamiyle özel bir tema tasarımı istiyorum dersen bana özelden ulaşabilirsin. Senin çizimine uygun bir wp teması yapabilirim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

Wordpressin çekirdek dosyalarını çoğu zaman (hatta hiçbir zaman) editlemek zorunda kalmazsın. Wordpress çok güçlü bir yapıdır. Wordpresste kullanmak istediğin temayı ya da eklentiyi editlersin. Wordpress editlemek için genellikle kendi çekirdek sisteminde mevcut olan fonksiyonları kullanırsın. Bu fonksiyonlar ile wordperssin çekirdek dosyalarına müdehale etmeden her türlü değişikliği yapabilirsin. Tabii nihayetinden Wordpress php ile ile yazıldığı için editlemek için php bilmen şart. 

Bu tarz bir tema için genellikle editlemene gerek kalmayacak temalar ve eklentiler bulabilirsin. Yani hiç php bilmeden bu siteye benzer şekilde bir yapı oluşturabilirsin.

Ancak ben tamamiyle özel bir tema tasarımı istiyorum dersen bana özelden ulaşabilirsin. Senin çizimine uygun bir wp teması yapabilirim. 

Özel bir tema yaptırmaya gerek yok, wordpress'e felan baktım sadece güzel hoşuma giden, bu yapıda birşey bulamadım. Normal bir blogu sağda ki eklentileri ekliyim dedim, mesela about widget diye arattım. eklentiyi yükledim ama eklenti çalışmadı. ondan sonra nasıl olduysa veri tabanı hatası verdi site gitti. tekrar siteyi silip yeniden upload edicem dosyaları.

Buna yakın bir tema bulsam bana yeterli, türkçeye çevirme olayını ve eksik olanları da eklenti yükleyerek yapabilirim sanırım. Ama bazen böyle dandik eklentilere de denk gelebiliyroum.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
Toplam Hit: 1025 Toplam Mesaj: 3