folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Xamarin Le İlgili Bol Türkçe Kaynak Arıyorum.

Xamarin Le İlgili Bol Türkçe Kaynak Arıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Selam.

Realbasic biryere kadar. Bundan sonra Xamarin ile devam etmek istiyorum ancak ingilizcem zayıf, hem okul hemde iş boş zamanım da yok. Xamarin ile ilgili Türkçe kaynak arıyorum. Web sayfası, kitap vb. farketmez. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Tek kullanan benmiyim. kimseden ses çıkmıyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Xamarin çok yeni bir tool olması sebebiyle beklentilerini karşılayacak "bol türkçe" kaynağı bulman imkansız gibi.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

hocam çünkü genelde sitedeki herkes eclipse java veya android studio öğrendi. bu zamarin sonradan popi oldu. ve sadece öğrencilere beleş. çapraz kodlama felan hoş aslında ama zaman lazım.

* birde tam emin olmamakla birlikte visual studioda da vardı böyle bir eklenti.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

xamarin ile yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyorum hocam.. keza objective C ve java (android) ile de çalıştım..

Kendine yazılımcı diyorsan ve hala türkçe kaynak arıyorsan bu mesleği seçme ve Xamarin'e kesinlikle bulaşma. İngilizce olmadan yaşayacağın problemleri çözmen imkansız gibi.

Türkçe kaynak var mıdır yok mudur bilmem ama olsa bile bir süre sonra yetmeyecektir.. O yüzden xamarin yerine önce ingilizce öğrenmeye çalışırdım yerinde olsam.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

O yüzden xamarin yerine önce ingilizce öğrenmeye çalışırdım yerinde olsam.

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Profesyonel değilim olmayada niyetim yok. zaten bir işim var. Ayrıca okuyorum ve gelecek planlarım içinde yazılımcı olmak yok. Amatör olarak basit yazılımlar, zevkine uğraş amaçlı çalışacağım. 

Yaş olmuş 39. ingilizce öğrenmeye ne zamanım var ne gelecek planım. Amatörce iş yapacağım için Türkçe kaynaklarla epey giderim ve bu bana yeter. 

Xamarin kurdum. Üniversite öğrencilerine ücretsiz ama menüde sağdece Android var, yeni proje dediğimde ios görünmüyor. Böyle şeylere takılıyorum. 

Windows 98 den beri yazılım yaparım. hatta linux da da yaptım. yazılıma başladığımda ilk yazdığım kodlar sistemi tanımak üzerinedir. ekran çözünürlüğü, dil ayarları vb. ye göre formları ayarlarım böylece yazılım her çalıştığı makinede yamuk yumuk olmaz. kullanıcı arayüzü sadedir ama ekrana cuk diye oturur. ne eksik ne fazla. 

Bunun gibi kodlarda kalıplar vardır. Mesela yatay çözünürlük için kod kalıbı vardır kullanırsın. ingilizce bilmek şart değildir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Profesyonel değilim olmayada niyetim yok. zaten bir işim var. Ayrıca okuyorum ve gelecek planlarım içinde yazılımcı olmak yok. Amatör olarak basit yazılımlar, zevkine uğraş amaçlı çalışacağım. 

Yaş olmuş 39. ingilizce öğrenmeye ne zamanım var ne gelecek planım. Amatörce iş yapacağım için Türkçe kaynaklarla epey giderim ve bu bana yeter. 

Xamarin kurdum. Üniversite öğrencilerine ücretsiz ama menüde sağdece Android var, yeni proje dediğimde ios görünmüyor. Böyle şeylere takılıyorum. 

Windows 98 den beri yazılım yaparım. hatta linux da da yaptım. yazılıma başladığımda ilk yazdığım kodlar sistemi tanımak üzerinedir. ekran çözünürlüğü, dil ayarları vb. ye göre formları ayarlarım böylece yazılım her çalıştığı makinede yamuk yumuk olmaz. kullanıcı arayüzü sadedir ama ekrana cuk diye oturur. ne eksik ne fazla. 

Bunun gibi kodlarda kalıplar vardır. Mesela yatay çözünürlük için kod kalıbı vardır kullanırsın. ingilizce bilmek şart değildir. 

Yani hocam tabiki de ing şart değil :D RUSÇA+Japonca kaynak da çok biliyorsan bunlarada yönelebilirsin fakat türkçe 1 ise ingilizce 1453 dür :) O yüzden kaynak yok demek yerine en iyisi ingilizce öğrendir :) 
    Abim 1-2 ay bakacaksan bunda nasıl bir yarar olacak onu düşündüm de bence zaman kaybı başka şeylere yönelsen ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Yani hocam tabiki de ing şart değil :D RUSÇA+Japonca kaynak da çok biliyorsan bunlarada yönelebilirsin fakat türkçe 1 ise ingilizce 1453 dür :) O yüzden kaynak yok demek yerine en iyisi ingilizce öğrendir :) 
    Abim 1-2 ay bakacaksan bunda nasıl bir yarar olacak onu düşündüm de bence zaman kaybı başka şeylere yönelsen ?

Çoklu platfom desteği olan birşey arıyorum. Tavsiyen nedir? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Çoklu platfom desteği olan birşey arıyorum. Tavsiyen nedir? 

Mobil biseyler dusunuyosan angularjs + ionic framework u deneyebilirsin.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
Toplam Hit: 1235 Toplam Mesaj: 10
xamarin