Xrp Hakkında Varsayımlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

taa 2018 lerde , ripple için bankalarla anlaşma yaptı ve internet şubelerine xrp ödeme seçeneği gelecek falan filan muhabbetleri vardı noldu ? 

Ripple teknolojisi ile transfer zaten birçok bankada mevcut. Hatta bizim bankalardan kullananda vardı  diye hatırlıyorum yanılıyorda olabilirim. Xrp olayı daha karışık bu da ripple teknolojisini kullanıyor ama xrp'nin ödeme yöntemi olarak kullanılmasını duymamıştım. 

mavi5 tarafından 22/Kas/20 22:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Zenker bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

taa 2018 lerde , ripple için bankalarla anlaşma yaptı ve internet şubelerine xrp ödeme seçeneği gelecek falan filan muhabbetleri vardı noldu ? 

Ripple teknolojisi ile transfer zaten birçok bankada mevcut. Hatta bizim bankalardan kullananda vardı  diye hatırlıyorum yanılıyorda olabilirim. Xrp olayı daha karışık bu da ripple teknolojisini kullanıyor ama xrp'nin ödeme yöntemi olarak kullanılmasını duymamıştım. 

Akbank anlaşma yaptı diye biliyorum bende o zamanlar. Xrp 3-4 dolara gelmişti, daha da artabilir sağı solu belli olmaz bunların. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

ripple altyapısı ile xrp coin farklı. farklı derken altyapı çalışmak için xrp'ye ihtiyaç duymuyor. yani ripple ile çalışmak isteyen herhangi bir kuruluşun xrp almasına gerek yok. bu da fiyata doğrudan etki etmediği anlamına gelir. baktığında tam scam iş. ama anlaşmalar haber etkisiyle fiyatı yükseltebiliyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

Cok uzman degilim ama balina satin almasi gibi duruyor.

hocam doğru tespit ve genelinde de bu şekilde işliyor zaten. balinanın hareketi başlatması ve küçük yatırımcının eline vermesi ile döngü sonuçlanıyor. doğrudan küçük yatırımcının alıp yükselttiği fiyatlar hiçbir piyasada (hisse senedi, altın vb dahil) kalıcı olmuyor, balina desteklemezse geri düşüyor. bunun öncesinde balinalar kötü haberlerle veya uzun süre fiyatın çıkmasına olanak vermeyerek fiyatı baskılar. o esnada kağıtları toplar. bu toplayış aylar yıllar bile alabilir. çünkü fiyatı yükseltmeden alması gerekir. genelde bu işlemler botlarla yapılır. gereken kadarını topladıklarında ani alımlarla fiyatı yükseltirler. bu da küçük yatırımcıyı çeker. nihai hedeflere yaklaşıldığında balinalar satmaya başlar. bu esnada piyasaya iyi haberler pompalanır ki küçük yatırımcı satmasın, alsın. çünkü balinanın satması için karşısında alan birileri olmalı. bazen görüyorsunuz bilmem hangi coin 100 kat 1000 kat yükselmiş diye. senin benim elimde kağıt varken yükseltmezler. kimde ne kadar kağıt var biliyorlar, takip ediyorlar. çok şanslı birkaç kişi eskaza yakalarsa yakalar bu yükselişleri. onların da çoğu zaten sonradan kaybeder. sözün özü bu iş kumar gibi.tüm piyasalar böyle. kime kaşrı mücadele ediyorsun? alacağın coinin %50sine ve ek olarak nakite sahip adamlara karşı mı? altın alıyorsan altın baronları, merkez bankaları, ameirkan başkanına karşı mı mücadele ediyorsun? edemezsin, edemeyiz. biraz kafa çalışıyorsa, tecrübe varsa ve şans da varsa anca peşlerine takılıp 3-5 kazanırız. ama unutmamalı, onlar bizden daha akıllı, değilse bile 100 tane bizden akıllı adamları var, botları var ve en önemlisi piyasayı yönlendirecek paraları güçleri var. teknik analiz yapıp kazanmaya çalışanlar var, evet güzel yöntem, iyi teknikçi iyi kazanabilir. ama şunu unutmamalı, grafiği çizip tekniği yönlendiren de bun adamlar. karamsar tablo çizmek istemedim, riskleri anlatmak istedim. bunu bilip işlem yapmalı. herkes kendi riskini almalı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Çok karışık piyasa ve sürekli yükseliyor riskte büyük ama her gün yükselince girmediğine üzülüyor insan 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ne olmus buna böyle

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Prometheus bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

ripple altyapısı ile xrp coin farklı. farklı derken altyapı çalışmak için xrp'ye ihtiyaç duymuyor. yani ripple ile çalışmak isteyen herhangi bir kuruluşun xrp almasına gerek yok. bu da fiyata doğrudan etki etmediği anlamına gelir. baktığında tam scam iş. ama anlaşmalar haber etkisiyle fiyatı yükseltebiliyor.

Boş beleş muhabbetmis yani :) 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ripple ın 4 dolar olduğu zamanı hatırlıyorum. 0,25 ten arkadaşım almıştı ve 16 kat artarak 4 dolar olmuştu. Sonra satmadı 20 dolar olacak diye bekledi :)) Olmadı tabi düştü tekrar 0.3 - 0.25 lere. Bu bitcoin olayı kumar gibi. Bazıları yakın gelecekte kullanılacak falan diyor ama bence tamamen hikaye.Yakın gelecekte reel hayatta kripto paralar kullanılmayacak bence. İstisnaları saymıyorum tabiki.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Ripple ın 4 dolar olduğu zamanı hatırlıyorum. 0,25 ten arkadaşım almıştı ve 16 kat artarak 4 dolar olmuştu. Sonra satmadı 20 dolar olacak diye bekledi :)) Olmadı tabi düştü tekrar 0.3 - 0.25 lere. Bu bitcoin olayı kumar gibi. Bazıları yakın gelecekte kullanılacak falan diyor ama bence tamamen hikaye.Yakın gelecekte reel hayatta kripto paralar kullanılmayacak bence. İstisnaları saymıyorum tabiki.

bence yine 1 doları geçecek 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Hocam gelecekte kullanılacak lafı bütün para birimleri yerine kripto paralar kullanılacak gibi algılanıyor. Böyle bir düşünce komik geliyor gerçekten. Fakat büyük bir avm de pırlanta takı satan bir mağazada btc ve eth ile satış yapılır yazısı görmüştüm, aslında tam olarak bu kastediliyor bence. Bizim yatırımcılar gazlıyor birbirini böyle laflarla. Yok geleceğin parası yok doların yerine bu geçecek falan çok komik laflar bunlar. Adamın inandığı tek şey blockchain devrimdir. Ama blockchain hakkında bildiği hiçbirşey yok sorsan bir argüman bile sunamıyor.

Ayrıca coinmap diye bir site var, bitcointalk da görmüştüm. Dünyada btc ve diğer birkaç kripto paranın geçtiği mağazaları gösteriyormuş söylenilene göre.

mavi5 tarafından 24/Kas/20 21:40 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3681 Toplam Mesaj: 30
xrp kripto