folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yönlü Ve Yönsüz Wifi Adaptör Hakkında Yardım

Yönlü Ve Yönsüz Wifi Adaptör Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Başlıkta belirttiğim gibi wifi adaptöre ihtiyacım var.Fakat bu adaptörlerin yönlüsü ve yönsüzü varmış etrafımdaki modemlerden faydalanmak istiyorum fakat bu yönlü yönsüz muhabbeti kafamı karıştırıyor.

Yönlü 360 derece sinyal yakalayabilirken yönsüz modeme doğru çevrilmesi gerekiyor falan dendi hala anlamış değilim.

Konu hakkında bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

6 Katlı binanın en ust katında yaşıyorum ve modem 2.ci katta laptop 2 diş görüyor ve bazen görmemezlikte yapıyor hem bu aradaki bağlantıyı iyileştirmem hemde etraftakilere bağlanmak istiyorum.Kullanım amacım bu.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Abi birisi yeşillendirir hatam yoksa.

Yönlü 360 derece sinyal yayıyor yani senin modemin konumu , usb nin konumu cok farketmiyor etrafında ki hepsini çekiyor.

Ama yönsüz olarak yagi anten alırsan ve çekeceğin internetin yerini biliyorsan bütün sinyali tek bir düzlemde gönderiyorsun bu da daha stabil bir bağlantı sağlıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 527 Toplam Mesaj: 3
wifi hack