folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurt Dışından Gelen Ürünü Gümrükten Almak

Yurt Dışından Gelen Ürünü Gümrükten Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

EB715916557CN Takip numaralı ürün bugün İstanbula ulaştı. Ben eve gelmesini beklemeden sipariş sayfası çıktısı kredi kartı extresi ve ürünün faturaasıyla beraber gümrüğe gidip vergisini ödeyerek almak istiyorum. Ama hangi aşamada bu işlemi yapabilirim ürün gelir gelmez bu şekilde alınamıyormuş. 

Bu konuda bilgisi olan var mı ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

EB715916557CN Takip numaralı ürün bugün İstanbula ulaştı. Ben eve gelmesini beklemeden sipariş sayfası çıktısı kredi kartı extresi ve ürünün faturaasıyla beraber gümrüğe gidip vergisini ödeyerek almak istiyorum. Ama hangi aşamada bu işlemi yapabilirim ürün gelir gelmez bu şekilde alınamıyormuş. 

Extra bir durum mu var anlamadım. Daha önce gümrük ödeyerek ürün almadigini var sayıyorum. Bu durumda;

Paket gümrüğe yeni sevk olmuş ve henüz vergilendirilmemiş diye gördüm. Biraz daha bekle, kısa süre içerisinde ücretlendirme çıkar, ardından PTT kargo ile adresine gelir, görevliye evde ödeme yaparsın. Paketin üzerinde fiyat bilgisi var ise ona göre değerlendirirler. Bazen gümrük memurlari paketi açıp içerisine bakıyor, bir de fiyatına bakıyor kendilerince fiyat eksik yazılmış ise intwrnetten aynı ürüne bakıp ortalama bir vergi de çıkarabiliyor. 

Bu aralar korona yüzünden pek ilgilenmediğini, paketlerin aciomadan geldiğini okuyorum, o nedenle paket üzerindeki fiyattan vergi çıkartırlar.

Eğer paket üzerinde fiyat bilgisi yoksa ve içeriğinden de fiyat bilgisi cikaramazlarsa işte o zaman k.karti extresi isteyebilirler. Bir arkadaşım Çin'de PCB bastırmıştı, adamlar fiyat cikaramadiklari için  k.karti extresi istemişlerdi, arkadaş da uyanık tabii internet üzerinden indirdiği sayfanın arka planda değerlerini değiştirip öyle beyanda bulunmuştu, o dönem vergi odememisti

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Extra bir durum mu var anlamadım. Daha önce gümrük ödeyerek ürün almadigini var sayıyorum. Bu durumda;

Paket gümrüğe yeni sevk olmuş ve henüz vergilendirilmemiş diye gördüm. Biraz daha bekle, kısa süre içerisinde ücretlendirme çıkar, ardından PTT kargo ile adresine gelir, görevliye evde ödeme yaparsın. Paketin üzerinde fiyat bilgisi var ise ona göre değerlendirirler. Bazen gümrük memurlari paketi açıp içerisine bakıyor, bir de fiyatına bakıyor kendilerince fiyat eksik yazılmış ise intwrnetten aynı ürüne bakıp ortalama bir vergi de çıkarabiliyor.

Bu aralar korona yüzünden pek ilgilenmediğini, paketlerin aciomadan geldiğini okuyorum, o nedenle paket üzerindeki fiyattan vergi çıkartırlar.

Eğer paket üzerinde fiyat bilgisi yoksa ve içeriğinden de fiyat bilgisi cikaramazlarsa işte o zaman k.karti extresi isteyebilirler. Bir arkadaşım Çin'de PCB bastırmıştı, adamlar fiyat cikaramadiklari için k.karti extresi istemişlerdi, arkadaş da uyanık tabii internet üzerinden indirdiği sayfanın arka planda değerlerini değiştirip öyle beyanda bulunmuştu, o dönem vergi odememisti

Yememe durumlari var, benzer sekilde banggood'tan aldigim 3 boyutlu yazici yolda pic olmasin diye ikitelli'ye gittigimde odeme tutarini canli gostermemi istemislerdi. Neyse vergisi vs. ciksin oyle gidersin hocam.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Hocalar ürüne acil olarak ihtiyacım var onun için acele ediyorum pttye güvenmiyorum onların keyfine kalırsam süreç daha çok uzayabilir. 

Düşük vergiyi kabul etmezlerse yüksek vergi öderim o sorun değil.

Yani hangi aşamada gümrüğe gidip alabiliyoruz ürünü? 

Takip sayfasında vergi belirlenmesini mi beklememiz lazım ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

PİM'den alabilirsin. Gümrükte ordadır muhtemlen. DHL de felan da öyledi. Gümrük memurları orada oluyor. Belirli zamanlarda toplu kontrol yapıyorlar.

PİM numarasını ara sor alabiliyormuyuz diye.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

...

Eğer paket üzerinde fiyat bilgisi yoksa ve içeriğinden de fiyat bilgisi cikaramazlarsa işte o zaman k.karti extresi isteyebilirler. Bir arkadaşım Çin'de PCB bastırmıştı, adamlar fiyat cikaramadiklari için k.karti extresi istemişlerdi, arkadaş da uyanık tabii internet üzerinden indirdiği sayfanın arka planda değerlerini değiştirip öyle beyanda bulunmuştu, o dönem vergi odememisti

Yememe durumlari var, benzer sekilde banggood'tan aldigim 3 boyutlu yazici yolda pic olmasin diye ikitelli'ye gittigimde odeme tutarini canli gostermemi istemislerdi. Neyse vergisi vs. ciksin oyle gidersin hocam.

Vay arkadaş. o.O,)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 804 Toplam Mesaj: 6
gümrük