folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yurtdışında Kariyer Yapmak İçin Vazgeçme!

Yurtdışında Kariyer Yapmak İçin Vazgeçme!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Helal olsun hocam ama asıl zoru Türkiye de yaşamak :D

Sırf türkiye'de mücadele edebilmek için geldik yaa buralara ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    dreammaker bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

Herkes koştuğunu anlatıyor hiç düşen yok.

Düşmek???? Ailemden 15000 km ötede her sabah uyandığımda acaba anama babama kardeşlerime birşey oldu mu korkusu yaşamak nedir bilir misin ? Geceleri yastiga kafanı koyduğunda annenin sana sarıldığını hayal etmek nedir bilir misin ??? Düşmek nedir çok iyi bilirim hocam kusura bakma...

Kardeş hikayene kastım yok ben bu başarı hikayelerine fitim.Bir okuyorsun gaza geliyorsun bunların yanında çektiğin zorluklarıda anlatki okuyan adam gaza gelmesin mantıklı hareket etsin.Ayrıca özlemek insanın içindedir öyle kilometre çok uzak olunca çok özlerim diye birşey yok yani.Ayrıcana gülü seven katlanır dikenine.Ayrıcana tebrik ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı
    dreammaker bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

Herkes koştuğunu anlatıyor hiç düşen yok.

Düşmek???? Ailemden 15000 km ötede her sabah uyandığımda acaba anama babama kardeşlerime birşey oldu mu korkusu yaşamak nedir bilir misin ? Geceleri yastiga kafanı koyduğunda annenin sana sarıldığını hayal etmek nedir bilir misin ??? Düşmek nedir çok iyi bilirim hocam kusura bakma...

Kardeş hikayene kastım yok ben bu başarı hikayelerine fitim.Bir okuyorsun gaza geliyorsun bunların yanında çektiğin zorluklarıda anlatki okuyan adam gaza gelmesin mantıklı hareket etsin.Ayrıca özlemek insanın içindedir öyle kilometre çok uzak olunca çok özlerim diye birşey yok yani.Ayrıcana gülü seven katlanır dikenine.Ayrıcana tebrik ederim.

Hocam dediğin olay biraz daha şansa bağlı o yüzden yurtdışına çıkan biri herşeyi göze almalidir.. Yeri geldiğinde bulaşık yıkar yeri geldiğinde inşaatlarda çalışır bunları göze almayan hiç yeltenmesin zaten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

benimki seninki kadar olmasa da liseden mezun olduktan 9 yıl  sonra kendimi üniversiteye atabildim buda bir başlangıç tabi 

tebrikler hocam 

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

"kaybettiginde degil, vazgectiginde yenilirsin."

helal olsun hoca, kolaylıklar.

[22817//kaanabak]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    tebrik ederim hocam seni :) sanırım yurtdışına çıkanların ortak problemi böyle .. benim de isviçre ye ilk gidişim çok sıkıntılı oldu.. yüksek lisansa başlayacaktım vize yetişmez diyen bir dangalak yüzünden 1 dönem kaybettim, ondan sonra o kadar çok uğraştım ki anlatamam, 3 ay sürdü vize alabilmek ve okul başladıktan 1 hafta sonra ancak gelebildim.. Önemli olan cidden pes etmemek.. Bir de bunun yanında psikolojik savaş da veriyorsun.. Ama sonunda değiyorsa çok problem olmuyor, yaşadıklarını tecrübe olarak görüyorsun, ama olmazsa baya bir adama koyuyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

dogum gunun kutlu olsun patron

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek

Dogum gunun  kutlu olsun ve helal olsun sana

Amatör forever
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bende yurt dışında en azından birkaç yıl çalışmak isiyorum ancak

para yok

dil yeterli değil

tanış biliş biri yok yol gösterecek.

beni burada en çok yoran iş değil

çalışma saatlleeri değil

saçma sapan istekte bulunan müşteriler ve seni köle gibi gören işveren

özel hayatın yok 9-7 arası çalışıp eve gittiğinde uyuyorsun

yıllarca bir insan nasıl böyle çalışır diye soruyorum

ve yurtdışındaki iş hayatın çalışma saatleri,  işerenlerin tutumu , haklar, müşteriler maaşlar işler gibi konuları ayrıntılı anlatırsan sevinirim

özellikle tasarım sektöründe olnalar

yurtdışında çalışan herkes için soruyorum bunu

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bende yurt dışında en azından birkaç yıl çalışmak isiyorum ancak

para yok

dil yeterli değil

tanış biliş biri yok yol gösterecek.

beni burada en çok yoran iş değil

çalışma saatlleeri değil

saçma sapan istekte bulunan müşteriler ve seni köle gibi gören işveren

özel hayatın yok 9-7 arası çalışıp eve gittiğinde uyuyorsun

yıllarca bir insan nasıl böyle çalışır diye soruyorum

ve yurtdışındaki iş hayatın çalışma saatleri,  işerenlerin tutumu , haklar, müşteriler maaşlar işler gibi konuları ayrıntılı anlatırsan sevinirim

özellikle tasarım sektöründe olnalar

yurtdışında çalışan herkes için soruyorum bunu

hocam bende buraya gelirken kredi cekerek geldim , daha once soyledigim gibi gelmeden once en dusuk maasla calistim sirf kredi cekebilmek icin cok sukur sansim yaver gitti borcu falan kapattim. 

Yurtdisinda gozlemledigim kadariyla calisanlar hakettigini aliyorlar. Sen isini duzgun yaptiktan sonra bir yerlere kisa surede gelmen cok kolay. Oyleki calistigim sirketde 24-27 yas araliginda birden fazla mudur var. Bizdeki gibi mudur olabilmek icin yasli olmana gerek yok isini duzgun yapan herkes guzel bir pozisyonu alabiliyor. Calisma saatlerine gelince Avustralyada hicbir isveren haftada 38 saatten fazla calistiramaz seni. 38 saat sonrasi icin mesai odemek zorundadir. Aksam 5 de mesai biter , saat 5 olunca elinde ne is oldugu pek onemli degil bilgisayari kapatip cikartirsin kimse de sana bisi diyemez ama ise de gec kalmaman gerekiyor :) Tasarim sektoru ile ilgili inan hicbir bilgim yok. Maaslara gelince Avustralyada normal resmi calisan biri ortalama haftalik 750 aud - 1000 aud arasi para kazanabilir ( vergilerden sonra eline gecen net rakam ) bu parada sana hayli hayli yeter.. 

Toplam Hit: 3930 Toplam Mesaj: 42
mucadele