folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Win11 Ağ Bağlantısı Sorunu

Win11 Ağ Bağlantısı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar okulda 2 win7 ve de 1 win10 PC mevcut.

Bu bilgisayarlar arasında ağ bağlantısı mevcut sorunsuzca çalışıyor. 

Bu win7 PClere win11 kurdum ve klasör paylaşımı yaptım, ağ bağlantılarına girince kendi paylaştığım (win11 kurulu PC yi ve de diğer win10 PCyi göstermiyor).

Win10 PCden ağ bağlantılarına girince win11de paylaştığım klasörü göremiyorum.

internette bi dünya yöntem buldum denedim ama gene görmüyor, sadece hizmetlerde "işlev bulma ... " olan hizmetlerin birisini yeniden başlatınca anlık olarak ağ bağlantılarında görünüyor win10 ve win11. bu hizmetler normalde devre dışı idi bunları otomatik başlat yaptım ama değişen birşy olmadı.

bu ağ görmeme sorununu nasıl çözerim, çözüm önerilerinize açığım.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

hocam 

paylaşıma açtığın bilgisayarın local ip adresini öğren muhtemelen 192.168.x.xx gibi birşey

başlat/çalıştır tıkla  sonra \\192.168.x.xx (paylaşıma açtıgın bilgisayarın ip adresi) yaz muhtemelen paylaşıma açtığın klasorleri göreceksin.

not: ters slash \\ bunu    altgr soru işareti tuşuna basarak yapabilirsin.

Kahramann tarafından 29/Nis/24 21:57 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Pro surumler olmasi lazım ıkısınde de.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Win10 olan home sürüm.  MK-PASA-MUDUR olanda Win11 pro

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Win10 olan home sürüm.  MK-PASA-MUDUR olanda Win11 pro

Kahramann hocamın dediğini denemek için müdür bilgisayarına gittiğimde ağ bağlantılarına tekrardan baktım, gariptir kaç gündür uğraşıp, her ayardan sonra kaç kere bilgisayarı açıp kapattığım halde gösteremediğim ağ şimdi görünür görür durumda sanırım tahribatın manevi gücünü gördü iyileşti :)  teşekkürler herkese (:

Toplam Hit: 179 Toplam Mesaj: 5
ağ sorunu