PixelArt

Pixel art adındanda anlışılabileceği üzerine, pixel büyüklüğündeki noktaları ve çizgileri kullanarak görsel öğler yaratmaktır. Temel olarak izometrik çizim (30 derece açı ile çizim) yöntemine dayanır. Zahnet istiyen bir iş olmasıyla beraber, çıkan ürün görsel olarak çok hoştur.

Tasarım..

Çizimlere başlamadan önce çizim programlarını düşünebilirsiniz fakat Windows işletim sistemleri ile gelen “MS Paint” yazılımı ile çizimlere başlıyabilirsiniz. Ayrıca piyasada olan “fireworks,vb..” 1px lik çizgiler çizmeye imkan veren yazılımlarıda kullanabilirsiniz. Tabiki iş ciddileştikce “Layer” desteği sunana yazılımlar daha çok tercih edilmektedir.

Tasarımlarınız için renk seçimi en önemli konulardan biridir. Amatör kullanıcıların Renk seçimlerind hazır, profesyonelce yapılmış örneklerden yararlanmaları hem tasarım hemde kişisel gelişim için önemlidir.

Çizim..

Çizim yöntemi mimari planlarda kullanılan izometrik perspektifdir. İzometrik perspektifte X ve Y eksenlerinde yapılacak çizimler yatayla 30 derece yapacak şekilde çizilir, Z ekseni yataya dik çizilir.

Çizimlerde çizgiler 1px yükseklik ve 2px uzunluk olarak yapılır.

Büyük hali 2px*1px Uzaktan görünüşü.

Birleşimler şekildeki gibi yapılır.

Basit bir Küp Yapalım..

Tarih:
Hit: 5349
Yazar: kaanabakYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.