2 Sorun 1 İstek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dotty
    Dotty's avatar
    Erkek

Sorun1:

Windows’un görev çubuğundaki öğeler arasında bazen geçiş yapamıyorum. Tıkladığımda başka bir pencereye tepki vermiyor alt+tab kombinasyonunu kullanmak zorunda kalıyorum.

Bilgisayarın tamamı donmuyor yalnız görev çubuğunda bu sorun oluşuyor.

Çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum

Sorun2:

Ben sadeleştirilmiş bir Windows xp yükledim. Fakat biraz fazla sadeleştirmişler Türkçe keyboard layoutlarınıda atmışlar. Yani diyelim ki “ş” harfine basıyorum çıkıyor virgül yada başka bir şey. US keyboard layoutunu tanıyor. Onu Tr Q klavye düzenine nasıl geçirebilirim?

Bölgesel ayarlardan denedim fakat olmadı çünkü dosyaları yok.

İstek:

Mp3 dosyalarımı şöyle düzenlemek istiyorum. Mesela alacam mp3 dosyasını onun bir kısmını başka bir mp3’e ekleyeceğim daha sonra diyelim ki 2-3 mp3 bölümünü üst üste bindirip çaldırabileceğim, veya birinin sesinin fazla çıkmasını sağlıyacam böyle şeyler yapmama izin veren bir program hakkında bilgisi olan varsa ismini verirse iyi olur.

Şimdiden çok teşekkürler

İyi günler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1- Gorev cubugundaki process sayısını azaltabılırsın... ( Shortcutları kaldırmak gıbı )

Ayrıca gorev cubugu uzerınden ıslem yapan programlar yavaslatıyor olabılır ( Taskbarda gozukmeyen programlar vs )

2- google da aratabilirsin... Çok rahat bir şekilde bulursun...

www.google.com --> Search: "Turkish Keyboard"

3 e yorum yok : ) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

naptın abi

ilk 2 sini

musket hocam sölemiş de

3. sü cok zor ya :D bulrsan yayınlada bisde kullanak

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    yok yok okadar zor degil 3 ben biliyorummm! :) movie maker la halledebilirsin o dedgini cok kolay bi şekilde.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

1- bazen geçiş yapamamanın nedeni o an pc nin donmuş olması olabilir.. Bazen her yer donmayabilir elbette, bazı kısımlar kilitlenir.Bunun nedeni her kısmı farklı kontroller,dll ler kontrol ettiği için.Bilgisayarını temizlersen sorunun hallolur..

2-türkçe dil desteği yüklemediğin için böyle olyor.Onu yüklemek için;

Bölge ve Dil seçeneklerine gir denetim masasından.Çıkan tab da gelişmiş e tıkla. Orda türkçeyi seç ve altta 10081 nolu sekmeyi işaretle. Eğer olmazsa o, diller sekmesinde ek dil desteği denilen bir kısım var onları yüklersen tr dil desteği yüklenir. Bunun için özerk programlarda var ama isimlerini bilmiyorum

3-

Sound Forge ı kullanabilirsin

http://www.sonicfoundry.com/
    ya da google dan ses düzenleme programları diye aratırsan bir çok seçenek karşına çıkar
    şurda bir kaç program var
    http://forum.donanimhaber.com/m_7492006/tm.htm

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dotty
    Dotty's avatar
    Erkek

Şimdi hocam 1. si için çalışan görev sayısı çok az ve windowsu yeni kurdum ve daha fazla bişeylerde yüklemedim ve açılıştada bişey yok. Msconfigten herşeyi kaldırdım. Çalışan işlem sayısı 22 filan ki kurulumdada o kadar geliyor galiba sp2li. Yani onun yüzünden olduğunu pek sanmıyorum

2. içinse onuda denedim bulamadım hadi bulsam bile nasıl yükleyecem farklı keyboard layoutlarını. tuhaf uzantıları var. Bir programla Us layoutunu modify ediyim dedim bu sefer değişikleri kaydedemedi yani oda olmadı.

3. içinse öyle bir program görmüştüm vakti zamanında amma ve lakin kota yüzünden o zmnlar indirememiştim şimdi aklıma geldide bir dj programıydı galiba yani var öyle bişiyle mechul ismi filan.

Neyse yardımlarınız için yinede sağolun

iyi günler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    Dotty bunu yazdı:
    -----------------------------

Şimdi hocam 1. si için çalışan görev sayısı çok az ve windowsu yeni kurdum ve daha fazla bişeylerde yüklemedim ve açılıştada bişey yok. Msconfigten herşeyi kaldırdım. Çalışan işlem sayısı 22 filan ki kurulumdada o kadar geliyor galiba sp2li. Yani onun yüzünden olduğunu pek sanmıyorum

2. içinse onuda denedim bulamadım hadi bulsam bile nasıl yükleyecem farklı keyboard layoutlarını. tuhaf uzantıları var. Bir programla Us layoutunu modify ediyim dedim bu sefer değişikleri kaydedemedi yani oda olmadı.

3. içinse öyle bir program görmüştüm vakti zamanında amma ve lakin kota yüzünden o zmnlar indirememiştim şimdi aklıma geldide bir dj programıydı galiba yani var öyle bişiyle mechul ismi filan.

Neyse yardımlarınız için yinede sağolun

iyi günler

-----------------------------
    ya movie maker tüm xp lerde var sanırsam, onla hallet işte :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    3. için cubase kullanabilüsün güzel program ama karmaşıktır biras :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hacı malware yemiş olma şansın ne ?

Ayrıca Theme kullanmıyorsun dıye umid ediyorum... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dotty
    Dotty's avatar
    Erkek

Ertan hocam şimdi yüklenmeden olduğunu sanmıyorum çünkü windows temiz ve yüklü birşeyler yok galiba birşeyler çakışıyor tuhaftır ki ilk defa bu yıl başıma geldi bu lanet olay ki donmuyor bilgisayar sadece görev çubuğu yanıt vermiyor herşey çalışıyo sadece bi kere alt tab yaptın mı herşey tıkırında devam ediyor gerçekten tuhaf bir durum.

Klavye için senin dediğini denememiştim Diller=> ayrıntıları denemiştimde onu denememiştim. Onu denerim sağolasın.

Moviemaker yavaş çalışıyor ve kalitede eksilmeleri fark edebiliyorsunuz.

Sound Forge deniyeceğim teşekkürler.

İyi günler.

//malware sanmam. Ama taratırım

//diğer programıda deniyeceğim saolun tekrar

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dotty
    Dotty's avatar
    Erkek

malware yememiş.

neyse ben başka bişeyler denemeye çalışırım diğer konulardaki yardımlarınız için çok sağolun i

yi günler

Toplam Hit: 3210 Toplam Mesaj: 13