3. Yol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Güzel yorumlar geliyor valla, açıkçası istifade ediyorum. Lakin bir noktada @Florenzi 'ye katılmıyorum. Leyla ile mecnun hikayesindeki mecnun dozunda aşık olan birisi, eğer kurtulmak istersen ne yapmalı üçüncü yola bakan birisiyim.

Bu çok değişken bir durum bana göre. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Kurtulmak istemekten ziyade zamana bırakmak daha iyi gibi sanki. Kurtulmak isteyince insanın aklına daha da çok takılıyor. Uzun soluklu bir ilişkiden yaralanan olarak çıkarsan, bunu atlatmak çok zor. Kimse de kolay kolay atlamaz ama uzun bir dönem sonra eğer hak etmediğin bir durumu yaşamışsan, insanın içi doluyor ve istemsizce gözden yaşlar geliyor. İşte ilk olay anında gelen gözyaşları değil de, dolmuşluğun verdiği gözyaşları bunu atlatmaya bir nebze de olsa büyük bir adım oluyor. Zaten birini çok sevdiysen böyle bir durum oluşuyor, diğer türlü ne gözyaşı dökeceğiz sanki. 

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı

Güzel yorumlar geliyor valla, açıkçası istifade ediyorum. Lakin bir noktada @Florenzi 'ye katılmıyorum. Leyla ile mecnun hikayesindeki mecnun dozunda aşık olan birisi, eğer kurtulmak istersen ne yapmalı üçüncü yola bakan birisiyim.

Bu çok değişken bir durum bana göre. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Kurtulmak istemekten ziyade zamana bırakmak daha iyi gibi sanki. Kurtulmak isteyince insanın aklına daha da çok takılıyor. Uzun soluklu bir ilişkiden yaralanan olarak çıkarsan, bunu atlatmak çok zor. Kimse de kolay kolay atlamaz ama uzun bir dönem sonra eğer hak etmediğin bir durumu yaşamışsan, insanın içi doluyor ve istemsizce gözden yaşlar geliyor. İşte ilk olay anında gelen gözyaşları değil de, dolmuşluğun verdiği gözyaşları bunu atlatmaya bir nebze de olsa büyük bir adım oluyor. Zaten birini çok sevdiysen böyle bir durum oluşuyor, diğer türlü ne gözyaşı dökeceğiz sanki. 

Makul ve içten geldi bana bu mesaj.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    absconder bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı

Makul ve içten geldi bana bu mesaj.

Uzun bir ilişkiden sonra üzücü bir olay yaşamıştım yakın zamanlarda. Yakın dediğimde 5-6 ayı geçmiştir belki. Etkisi hâlâ devam edince insan bazı şeyleri daha iyi anlıyor ve kimseyi istemiyor gibi oluyor. En güzeli gerçekten ilişki öncesinde de, ilişki sonrasında da hoşlandığının kişinin sende hâlâ aynı etkileri yaratması. Onun haricinde belli bir döneme kadar ilişki olmaması daha iyi geliyor. Sadece arkadaşın olduğu ve konuşabildiğin bir kadının olması daha hoş bir durum. :)

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    masteryoda bunu yazdı

kitap güzelce söylemiş işte öldü kabul edeceksin.

Kendin öldürmelisin yoksa öldü kabul etmenin işe yarar yanı yok !

Kendin karşında ki kişiyi öldüreceksin buna hakkın varmı - Yok, bunun sana faydası varmı - yok
    kendini öldüreceksin- buna hakkın varmı tartışılır (tavsiye edilmez), bunun sana faydası varmı - yok
    bu ikisini yapan insan sayısı çok gazetelerin 3. sayfalarında bolca örnek var
    aklıma nasrettin hocanın fıkrası geldi
    Nasreddin Hoca'ya sormuşlar:
    - "Kıyamet ne zaman kopacak ?"
    - "Karım ölürse küçük kıyamet, ben ölürsem büyük kıyamet kopacak," demiş.
    3. Yol kabullenmek, alışmak olabilir zira diğer türlü insan nufusunun bu yere gelemeyeceği kanısındayım.
    ne demiş can yücel "Sevgi emekmis, Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür birakacak kadar sevmekmis."

Kitabı bilmiyorum ama orada fiziki manada birini öldürmek fiilini anlatığını düşünmüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khayyam
    Khayyam's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar, bir kitap okuyordum ve aşkı öldürmek için sadece iki yol olduğundan bahsediyordu. Bunlar aşıka ulaşmak(vuslat diğer bir tabirle) ya da aşık olduğunu öldürmek. Sizce üçüncü yol var mıdır ?

Iki yol yok ki aslinda, ucuncusu olsun. Asik olan ve olunan ikisi de aslinda tek bir varlikta(asikta) degil mi? Ask asiktadir. Aslinda tek bir yol bile yok. Asik olan adam zaten olmustur, yanmistir.

Bu arada kitap leyla mecnun hikayesiyle mi alakali? 

Khayyam tarafından 29/Nis/17 06:48 tarihinde düzenlenmiştir

Felekler her gece ömür gömleği dikmede, nice dikilmiş gömleğin yakasını yırtmada. Zamane, her gün nice neşeliyi sudan çıkarmada, nice dertliyi toprağa sokmada.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    İsim black, istek black.

Dertleşek bro, pm me plss

Esmersen favla hocam ASDFGHJKL

şaka bi yana bir ara ciddi ciddi ulan ne uğraşıyorum ibne oliyim kurtuliyim diyodum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Seveni sikerler, sikeni severler diyeceğim fakat "oysa herkes öldürür sevdiğini" değil mi?

Zaman. Yeterli miktarda zaman herşeyi geçirir.

Sadece bi imza..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Kimse unutulmaz değil, her zaman daha iyisi çıkabilir.

Bir süre sonra bağımlısı oluyorsun sadece, sigara bağımlısı gibi bırakabiliyorsan bırak. :)

Wingardium Leviosa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

mürid 30 nisandan beri giriş yapmamış. 

varmı bir haber

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Telefonu da kapalı. Zile bastım, açanda yok.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 5322 Toplam Mesaj: 43
aşk ölüm aşk vuslat