folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 3D İle / Imax 3D Arasında Fark Ne Ki?

3D İle / Imax 3D Arasında Fark Ne Ki?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bi aydınlatın arkadaşlar beni,

Tahmininiz üzere Avatar' ı izleyeceğiz fakat salon bilgileri
    (parantez içinde)birinde 3D diğerinde imax 3D diyor.
    Hangisini seçmeliyiz?
    Cehaletimi mazur görüp bilgilendirirseniz sevinirim.

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

3d dediği düz film olabilir, imax de hangi imax türkiyede 2 tane imax var istinyepark ta biri diğeri ankarada, onun dışında imax türevi çok şey var onlardan biri olmasın, real d 3d, xpand bitane daha adını hatırlamadığım türevi var

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

RaAmLis adli kullanici

http://www.tahribat.com/Forum-Avatar-Kesinlikle-Izlemenizi-Oneriyorum-100973/

Bu konuda belirtmis ana ne kadar tatminkar bir cevaptir senin icin bilemem...

Parlayan bizi paylar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

IMAX ezer asar basar geçer deler öttürür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

IMax derim başkada bişey demem..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

ben google abiye sordum teknik bilgilerini vermiş ama birşey anlamadım :) sanırım istinyeparkda kine gidicem :)

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

diğer konuda yazdım burayada yazıyım

imax seyirciye dev perdede 3d özelliği verir  imax 3d de izleyiciye dogru bir derinlik olur

real d de ise  kullanılan gümüş perde sayesinde perdenin arkasına dogru da derinlik varmış hissine kapılırsınız

sonuc olarak 3d film izleyecekseniz real d tavsiye ederim

ama normal bir film izleyecekseniz dev perde olduğu için imax tavsiye ederim

real d imaxe göre 3d de çok daha kaliteli

avatar filmine gelirsek kesinlikle real d diyorum

çünkü cuma günü arkadasla real d de izledim cumartesi önceden söz verdiğim için babamla birdaha gittim filme bu sefer imaxe gittim ve sonuc olarak kesinlikle bu filmin real d olarak izlenmesini tavsiye ediyorum

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

imax bu işteki ilk firma, diğer firmalar yeni teknolojilerle bu sahada çalışıyor, imaxin sistemi hala stabil, bu avatar filmi de xpand ile daha iyi izlenir öyle çekilmiş vs yorumlar okudum, imax in tek hoşuma giden özelliği ciddi manada dev bir ekranı olması, ama bunun yanında teknolojik olarak eksikleri var diye biliyorum, değerlendirmek size kalmış

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yahu ne acayip bir şeymiş bu imax gelecek hafta istanbuldayım bi izlim bakım imax 3d nasılmış birde normal 3d nasılmış,

İMAX FAN CLUB

Dünyanın En ileri Sinema teknolojisi ve 3 boyutlu Görüntüleme teknolojisi İmax ile çok farklı sinema deneyimi..

Daha fazla duy! Daha fazla duy! Daha fazla Hisset!-IMAX® Deneyimi dünyanın en etkileyici sinema deneyimidir. Nefes kesici, kristal netliğinde görüntülerin sekiz katli bir bina yuksekligindeki dev perdeye yansıltılması ve son teknoloji ürünü dijital surround ses sistemiyle, seyirciler kendilerini filmin içinde hisseder.

Uzayın yerçekimsiz ortamını hisset. En korkulan sualtı yaratıkları ile denizin derinliklerine dal. Heyecan verici bilim-kurgu dunyasina yolculuk yap. Turkiye’de sadece AFM IMAX İstinye Park ve AFM IMAX Ankara'da izleyebileceginiz IMAX filmleri icin mutlaka gösterimdeki ve gelecek filmler linklerini ziyaret edin!

Sadece IMAX sizi tam anlamıyla "orada" hissettirir.

Şimdiye kadar Dunya'da 700 milyondan fazla insan IMAX Deneyimi'nin inanılmaz gucu ve guzelliğinden büyülenmiştir. Gelişmiş teknolojisi ve görsel harikalari ile IMAX Deneyimi Dunya'nın en gelişmiş, en güçlü ve en enkileyici sinema deneyimidir.

IMAX® 3D kamerasının iki objektifi arasındaki uzaklık, gözlerimiz arasındaki uzaklığa göre ayarlanmıştır. Bu uzaklık sayesinde objektifler aynı bizim gözlerimizde olduğu gibi sağ ile sol göz görüntülerini ayrı ayrı alır ve kameradan aynı anda geçen iki ayrı film makarasına kaydeder. IMAX 3D kamerasının ağırlığı 109 kg.'dır.

İMAX Real 3D ve benzeri kopyalarından çok daha farklı bir tecrübedir karıştırmayınız..

Resim galerisi :

ÖZEL İMAX 3D Gözlükleri

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    illision
    illision's avatar
    Erkek

Cevizli afm sinemalarında imax var diye biliyorum

birgün olmasada birgün mutlaka
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

http://www.reald.com/

başka söze gerek bile yok.