3G Ethernet Modem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhaba Murid arkadaslar;

Bir suredir buralarda yokum, ozlemisim TBT'yi. Neyse konuyu dagitmiyim. 3G VINN gibi bir cihaza ihtiyacim var sim karti buna takicam ve 5 tane cihazi internete bunlarin uzerinden cikarticagim.

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-mr3420-300-mbps-3g4g-kablosuz-n-router/productDetails.aspx?productId=bd100590&categoryId=60001272 

gibi bir cihaz buldum ama bu cihazin uzerine bir usb VINN takilarak kullaniliyor bunun yerine direk sim karti kendinden takilan bir urun varmidir bana onerebileceginiz

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    usb portlu bi router al onunla bu isi yapabilirsin biz bikeresinde kurmustuk. d-link cihaz bu is icin bicilmis kaftan ancak model hatirlamiyorum ama senin aradigin usb portlu router eger ing varsa googleden bulabilirsin nasil kuruldugunu

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

kardeşim mesajını gördüm simdi..

çözüm 1

Huawei‑D100 var usb stick üzerinde.. istersen bi göz at daha evvelden kullanmışlığımda vardır (:

çözüm 2

kardeşim söyle birşeyde yapabilirsin ;

wifi hotspot creator'ü bi 3g'li makinadan wireless kartın üzerinden dağıtabilirsin.

kurulumu vs çok basit, 3g dağıtıcılı modeme de gerek yok :)

bi sorun olursa haber ver. ya da telefondan ulaş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı

kardeşim mesajını gördüm simdi..

çözüm 1

Huawei‑D100 var usb stick üzerinde.. istersen bi göz at daha evvelden kullanmışlığımda vardır (:

çözüm 2

kardeşim söyle birşeyde yapabilirsin ;

wifi hotspot creator'ü bi 3g'li makinadan wireless kartın üzerinden dağıtabilirsin.

kurulumu vs çok basit, 3g dağıtıcılı modeme de gerek yok :)

bi sorun olursa haber ver. ya da telefondan ulaş.

evet bu arkadasin soyledigide mantikli bir pcye usb modemi takip daha sonra onun ethernet kartindan gelen interneti dagitabilirsin hatta prog eger ayni seyden bahsetmiyorsak connectfy me diye bi prog ama bunu yaptigin zaman o usb yi taktigin pc surekli acik olmasi lazim birde bu programi seriali ile kurman lazim ki usb modemi gorsun yoksa gormuyor

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    peki su an 3g modemle internete bağlanmak sagliklimi YouTube video izleme falan sikintilimi nasıl kota durumu aylık fiyat vs kullananlar varmı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    peki su an 3g modemle internete bağlanmak sagliklimi YouTube video izleme falan sikintilimi nasıl kota durumu aylık fiyat vs kullananlar varmı

hocam bağlantı kalitesine göre değişiyor dediğin..

evet biraz sıkıntılı ( kota - hız yönünden ) 

hala TR'nin bi çok kesiminde 3g tam olarak oturmadı avupa 4g'yi kullanıyo hatta 5 6 ya oynuyorlar :|

ben vodafone cepnet 500 tarifesini kullandım bi ara

tarifede ;

500mb 1 aylık.. 7mbps

tabi 500 mb bittiği an 64 kbps ye düşüyordu.. 15 lira para veriyordum eşşek gibide sömürüyordum vodafonu :|

turkcell'de dehşet acık var dosya vs istediğimi indiriyordum simdi hala devam mı bilmiyorum..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    cepten giriyorum Vodafone 250 mb paketi var o şekilde kullanicam ben turkcelle falan bi bakayım ona göre mobile gecicem bide ibneliginide soyle sen hala calisiyomu bi denerim ben

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    cepten giriyorum Vodafone 250 mb paketi var o şekilde kullanicam ben turkcelle falan bi bakayım ona göre mobile gecicem bide ibneliginide soyle sen hala calisiyomu bi denerim ben

ayrıntıları pm'den veririm hocam.

server name ; vodafone üzerinden çıkış yapıldı turkcel hatla.

dns yönlendirmeyle sağlam proxy list oluşturup service-proxy ssl üzerinden turkcell 3g hattı özgürce internet keyfi :R 

Amd-x tarafından 17/May/13 23:28 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ayhun bunu yazdı
    usb portlu bi router al onunla bu isi yapabilirsin biz bikeresinde kurmustuk. d-link cihaz bu is icin bicilmis kaftan ancak model hatirlamiyorum ama senin aradigin usb portlu router eger ing varsa googleden bulabilirsin nasil kuruldugunu

Cevap icin tesekkurler hocam fakat ben birlesik sistem istiyorum, aletin bulundugu ortam outdoor olacak. link olarak soruda verdigim cihazda soyledigin cihazin altarnatifi, Bende embed sistem ile calisacak. TCP/IP protokolu ile calisiyor sistemim.

Bir proje dahilinde gelistirdigim elektronik sistem icin henuz wifi modulu yapmadim, zaman problemimde mevcut. Elektronik sistemi ve yazilimini kendi yaptigim alet asagidaki haberde var mesela bakarsan hoca

http://www.haberler.com/atiksu-otomasyon-sistemi-fethiye-de-hizmete-girdi-4641056-haberi/ 

bu haberdeki cihaz suanda adsl ile calisiyor. kolay yoldan 3g li yapmak icin arastiriyorum.

http://fotogaleri.haberler.com/atiksu-otomasyon-sistemi-fethiye-de-hizmete-girdi/resim-6/ 

Fotoraflara bakarsan gobekli ve biyikli olan benim :) 

AMD-X o Huawei d100 cihazi bana uygun gibi geldi. denemelerde kullanmalik ilk tedarik edeyim. bunlari yurt disindan getirmek de problem malum imei kaydi filan.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

hocam 5 cihazı aşmayacaksa  http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/vinnailesi/Turkcell-Multi-VINN.aspx bi bak işini görür sanırım. 

elimde var bi tane kullanmıyorum ilgilenirsen :)

punto cero
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    tuncaxxz bunu yazdı

hocam 5 cihazı aşmayacaksa  http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/vinnailesi/Turkcell-Multi-VINN.aspx bi bak işini görür sanırım. 

elimde var bi tane kullanmıyorum ilgilenirsen :)

hocam bu sadece wifi ile degil mi ?

Toplam Hit: 2295 Toplam Mesaj: 14