folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Aliexpress‘Deki Markalı Ürünler Orjianal Mi?

Aliexpress‘Deki Markalı Ürünler Orjianal Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

İstediğim laptop çanta modelini bulamadım burda o yüzden aliexpress de bulabildim

ama emin değilim bunlar orjinal ürünler mi yoksa taklit mi?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-male-shoulder-bag-casual-messenger-bag-business-bag-nylon-briefcase-laptop-bag/1959809186.html?isOrig=true#extend

mesela burada bir ürün var gayet iyi görünüyor durumu ama emin olamadım hiç.. Bilgisi olan var mı?

Not: daha önce hiç burdan alışveriş yapmadım o yüzden en ufak bir fikrim yok

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

değil

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladım hocam sağolasın.. o zaman işe yaramaz gibi, iki günde kopar-parçalanır bir yerleri

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

o fiyata pek sıkıntı çıkarmaz gibi :)) 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Ürüne göre değişir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@noname, hocam işte bir garantisi var mı yok mu bilmiyorum, adamlar bir sürü resim koymuşlar, bazı resimlerde çok dandik görünüyor fiyat yüksek olsa da..

@dj_alper, ürünün linkini koydum zaten.. yani ürüne göre değişir diyorsun da ürün orda nasıl değişiyormuş şimdi anlamadım

ayrıca diğer arkadaş da kesin olarak orjinal değil demiş de neye dayanarak dedi onu da anlamadım.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

İstediğim laptop çanta modelini bulamadım burda o yüzden aliexpress de bulabildim

ama emin değilim bunlar orjinal ürünler mi yoksa taklit mi?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-male-shoulder-bag-casual-messenger-bag-business-bag-nylon-briefcase-laptop-bag/1959809186.html?isOrig=true#extend

mesela burada bir ürün var gayet iyi görünüyor durumu ama emin olamadım hiç.. Bilgisi olan var mı?

Not: daha önce hiç burdan alışveriş yapmadım o yüzden en ufak bir fikrim yok

çanta çok güzelmiş .

Bazı ürünler orjinal bazıları çakma olabiliyor. 

Çünkü üretimin tamamı neredeyse çine kaydı. Tr de bahsedeyim tekstilde üretim yapılıp avrupa pazarına gonderıyor bır fırma aynı fırma aynı urunlerın urettıgı stok fazlası mallarına marka etıketlerını satmadan pıyasada satıyor  .mesela dockersın uretımı bornovada sanayıde bır fabrıkada ıdı. aynı şekilde çiğli atatürk organize de tommy hilfigerin fabrikası var adamlar direkt yurdışına satarken . kotcu mustafa gıbı fırmalar bunları alıp satıyorlar. 

Alibabada kı bazı adamlar dırekt markayı kopyalayıp cakma urun satarlarken bazıları da cok kalıtelı malları satıyorlar 

feedbacklere ve yorumlara da bakmanı onerırım. Ben banggooddan cok guzel bır canta aldım aynı cantayı buraa alayım desem 2 katından daha fazla benzerlerı. avrupada nasıl fıyatlar bılmıyorum. paypalla al begenmezsen ıade edersın 

gayet sağlam duruyor canta. 

ben sırt cantası kullanıyorum laptop ıcın 

vatan bılgısayardan almıstım targus  sen parekende aldıgın cantayı bu adamlar dırekt toptan alıyorlar. cok fazla bırsey farketmıyor marke urunlerde fıyat farkı cok fazla oluyorsa bılkı cakmadır. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

detaylı bilgiler için teşekkürler hocam :)

şimdi ben çözemedim hala bu ürünü.. markası swissgear olması lazım ama öyle bi ürün yok hiç bir isviçre sitesinde :D adamların verdiği kod SA-9527

ama böyle bi kodda ürün yok..

fiyat normal gibi geliyor da.. bu çantanın aynısından ebay da var (çince yazılar da var)

ama orda daha gözüme farklı gözüktü

burda acayip kalın gözüküyor. ben bu tarz çantalardan istemiyorum.. ama ilk verdiğim linkte bu şekilde gözükmüyor

http://www.ebay.ca/itm/NEW-15-Mens-Swiss-Waterproof-Laptop-Computer-Shoulder-Bag-School-Messenger-Bag-/231578126438?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35eb21c866

aslında denemeden almak istemiyorum ama bir türlü bulamadım buralarda

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Orijinal ürünler değil ama orjinal kalitesine en yakın ürünler bunlar hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladım hocam.. şimdi çantanın genişliğini ölçtüm 11.5 cm miş o da baya geniş geldi o tarz bir şey istemiyorum zaten. resimlerden çok anlaşılmıyor ama bu çanta geniş olan türden. benim normal laptop çantam 7 cm civarı (3 gözlü)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

aliexpress'te sadece satıcının puanlamasına dikkat edeceksin hocam. Puanı yüksek satıcılar sattıkları malın arkasında duruyorlar Ve problem çıkarmıyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2626 Toplam Mesaj: 21