Almanca Öğrenmek Zor Mudur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Almanca ilk başta kolay geliyo sonra :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

ben almanca kursuna gittim bi ara ingilizcem iyiydi .bazı noktalarda sürekli ingilizcesi aklıma geldiği için zorlandım sonra baska sebeplerden devam edemedim ama üstünde calısırsan öğrenirsn

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

almanca neredeyse ingilizceyle ayni. cogu kelime ingilizcenin ufak tefek turevleri.

ingilizcen varsa almancayi kolay ogrenirsin, ama ingilizceyle karistirirsin arada bir kelimeleri.

almanca dersi aldim 2 yil. 

su almanca ile ingilizce aynı diyenler bana bi anlatsın neresi birbirine benziyo zaten bi ben anlamadım.

modalverb'ler dısında benzer bir nokta var mı. varsa ben bilmiyorum demekki...

misal;

can u speak english? | kannst du english sprachen ya da kannst du english?

modalverb'lerde bu kadar benziyor amk en fazla :D

nurk tarafından 03/Eki/12 14:18 tarihinde düzenlenmiştir

[22817//kaanabak]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Şunu gördüm Rusçadaki "padejler"(Sölemesi bile sıkıyor) yani ismin halleri gibi Almanca da varmış zamana isme cisme şahısa göre değişiyormuş en zor bu konu diyorlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Şunu gördüm Rusçadaki "padejler"(Sölemesi bile sıkıyor) yani ismin halleri gibi Almanca da varmış zamana isme cisme şahısa göre değişiyormuş en zor bu konu diyorlar.

artikel deniliyor.

der die das seklinde 3 e ayriliyor.

cogu zaman belli bir kurali yok. siniflandirma yok yani bunlarda zorlanilabilir  ezberlemen lazim. ancak konusma dilinde dikkat ediliyor mu pek bilmiyorum.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

artikel deniliyor.

cogu zaman belli bir kurali yok. siniflandirma yok yani bunlarda zorlanilabilir  ezberlemen lazim. ancak konusma dilinde dikkat ediliyor mu pek bilmiyorum.

Rusçada 6 tane :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

başlamayı düşünsek önerilecek site var mıdır ama türkçe  anlatımlı 

teşekkürler 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    r10aldinho bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

artikel deniliyor.

Rusçada 6 tane :D

almanca da 3 tane ama şöyle bi şey var.

dativ olunca artikeller değişiyor, akkusativ olunca degisiyor, perfekt olunca yine degisiyor.

durmadan bir degisim halindeler yani amk :D

artikel mantıgını kavradıktan sonra zaten gerisi corap sökügü gibi geliyor. almanca nın en büyük zaafı zaten çok fazla kaynak olmaması. kaynaktan bahsettigim seyler ise, dizi - müzik, film vs. yani a1 - başlangıc seviyesindeki bir adama sen der untergang'ı izletsen adam danke, was,wie,wer dışında ya da haben-darfen dısında pek bisi anlamıcaktır. :D 
    almanca gelisimi icin en önemli sey masada gördüğün bir seyin pozisyonunu kendi kendine örnekle konus yani.

mesela;  Mein Freund hört gern das Radio -> akkusativ yani aktif bir olay var. bi de gern kullanıyorsun. akkusativ ismin i hali olarak geciyor türkcede. benim arkadaşım bir radyo dinliyor tam tercümesi.

mesela 2 ;  Ich antworte dem Lehrer / dativ oluyor burda. -e hali yani. ben öğretmenim-e cevap veriyorum.

bi de bu hem akkusativ hem de dativ olarak kullanılıyor. yani ismin hem i hem de e halini kullanıyorsun :D

mesela 3; Ich geschenke meinem Bruder einen Roman. -- ben kardeşim-e bir roman hediye ett-im.

tabi soru cevap cümlelerinde bir sıra var bizde nasıl özne yüklem sırası gibi. bir soru cümlesine de cevap verirken önce akkusativ sonra dativi eklenir.

mesela 4;   Schreibst du deinem Bruder eine Karte?
                         - Nein, ich schreibe sie nicht ihm.

giibi gibi.

biraz karışıktır ama mantık geldikten sonra dedigim gibi corap sökügü gibi herşey.

bu arada ben de o kadar iyi degilim a2 seviyesindeyim yani :D

[22817//kaanabak]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Almanca cidden zordur.

Turkiye'de iken gayet iyi konusabiliyordum. Ama grammer olayi ingilziceden cok farkli.

En pis yeri die, der, das (en azindan bana oyle geliyordu)

Cok gecerli bi sebebin yoksa Almanca yerine ispanyolca ogren. Hem kolay dil hemde konusmasi cok zevkli

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

abi ingilizce ile alakasi yok almancanin. gercekten zor bir dil. almanya'da yasayan bir akrabam var 8 senedir orada hala konusamiyor dogru duzgun, artikelleri salliom kafadan falan diyor.

=)
Toplam Hit: 4070 Toplam Mesaj: 38