Almanya Ya Araçla Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı
    break bunu yazdı
    Kanakan bunu yazdı

Schengen vizesi almissindir büyük ihtimal.Schengen varsa diger ülklerde bu vizeyi kabul ediyor sorun olmaz baska vize almana gerek yok.

Ama gececeigin ülkelerde otoban yollari parali.

Vinyette(Wignette) alman gerek. Sirbistan haric diger ülkelerin hepsinde vinyette gerekli.Ülke girislerinde hemen benzincilerde dur veya Wignette yazan yerlerde dur transit winyette al.

Türkiye(Kapikule) - Bulgaristan - Sirbistan - Macaristan - Avusturya - Almanya güzergahi hem temiz hemde daha ucuz.

Bulgarisanda Elektronik Wignette var.(Cama yapistirmana gerek yok)

Sirbistanda otobanlarda ödemeyi direk otobon cikislarinda yapiyorsun.

Macaristanda Elektronik Wignette var.(Cama yapistirmana gerek yok)

Avusturyada aldigin Wignetteyi Cama yapistirman gerekli.

Almanya icin Wignette gerekli degil, otoban ücretsiz.

Eger bu Otoban icin gerekli Wignetteleri almadan gidersen Polis yakalarsa yüklü cezalari var. 

Hocam Sırbistan sonrasında Macaristan, Slovakya ve Çekya üzerinden Almanya sınırına giriş yapacak değil mi?

Dostum Macaristandan sonra Avusturya sonra Almanya. Direk hep otoban.

Türkiye(Kapikule) - Bulgaristan - Sirbistan - Macaristan - Avusturya - Almanya

Bu yukarda yazdigim Güzergah hep otoban ve ucuz yollu.

Neden ucuz yollu eger Türkiye(Kapikule) - Bulgaristan - Sirbistan - Hirvatistan -Slovenya - Avusturya gidersen hem Gümrük sayisi cogaliyor hemde bu giriste Avusturyda tarafinda parali Tüneller var, bu tünellerede para ödersin.

Sibistandan sonra Macaristan ve Avusturya sonra Almanya ben bu yolu kullanirdim devamli bu daha iyi yinede kendinize kalmis.

Yesilkart olmasi gerek yani Greencard, sakin unutmayin.

Vizeyi ilk giriş yaptığı ülkeden mi almak gerekli?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Peki yesil sigortadan bahsetmissiniz onu yapti diyelim.

Bizim ehliyetler geciyor mu, uluslararasi ehliyet lazim gibi bir sey animsadim yilllaaaar onceden???

AnaMuhalefet tarafından 15/Mar/22 00:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hocam selamlar.

Vizenin multi olduğundan emin ol. AB sınırlarından dışarı çıkarsan (mesela sırbistandan geçersen) birdaha giremeyebilirsin vizen multi olmadığı için. Bir de yeşil sigortayı unutma, sınır kapısındna geçemezsin. 

Macaristandan geçeceksen yüksek ihtimalle Szeged şehrinden geçeceksin, selamlarımı iletmeden geçme:) Macaristanda takıldığın bir nokta olursa bana ulaşabilirsin.

Dryrock tarafından 15/Mar/22 07:52 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Hocam bizim almancilar var bazı şeylere dikkat ediyorlar

Yanlış hatirlamiyorsam hava kararınca Sırbistan dan gecmiyorlar sadece aydınlıkken geciyorlar gibi bunları da tam ogren

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Eskiden noter onayli olacak sekilde ehliyetler yabanci dillere cevriliyordu.

Mevcut durum nasil bilmiyorum, yeni ehliyetler ceviri ihtiyaci olmadan kullanilabiliyor mu?

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Hocam bizim almancilar var bazı şeylere dikkat ediyorlar

Yanlış hatirlamiyorsam hava kararınca Sırbistan dan gecmiyorlar sadece aydınlıkken geciyorlar gibi bunları da tam ogren

Sırbsitan dolaylarında rüşvet, hırsızlık vs olaylar daha çok oluyo dikakt etmek lazım.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfx
    mstfx's avatar
    Erkek

.

mstfx tarafından 15/Mar/22 17:33 tarihinde düzenlenmiştir

Dünya kitaplara ya da haritalara sığmaz.O dışarıda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Konuyu tam şöyle anlatayım araç sahibi ve yanındaki kişi alman vatandaşı aralarında türk ve schengen vizesi olan kişi benim muhtemelen türkiye den çıkana kadar ben kullanıcam aracı sınırdan sonra Ab vatandaşı olan kişi kullanacak benim kafama takılan soru şu Tr den çıktıktan sonra ülkelerden giriş ve çıkış yaperken extra bir vize ve ya başka bir işlem oluyor mu 

Yeşil sigorta yazmışşınız seyahat sigortasıysa eğer 30 euro verip bişey yaptırdım sanırım o ama başka bişey se yaptıraması gereken onuda halledelim 

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

Konuyu tam şöyle anlatayım araç sahibi ve yanındaki kişi alman vatandaşı aralarında türk ve schengen vizesi olan kişi benim muhtemelen türkiye den çıkana kadar ben kullanıcam aracı sınırdan sonra Ab vatandaşı olan kişi kullanacak benim kafama takılan soru şu Tr den çıktıktan sonra ülkelerden giriş ve çıkış yaperken extra bir vize ve ya başka bir işlem oluyor mu 

Yeşil sigorta yazmışşınız seyahat sigortasıysa eğer 30 euro verip bişey yaptırdım sanırım o ama başka bişey se yaptıraması gereken onuda halledelim 

Yesil Sigorta araba icin gerekli sigorta. Kaza falan yaptiginda zarari karsilasin diye. Ülkelerden cikis ve girisde Schengen vizesi yeterli.

Ama bazi ülkelerde wingette alacaksin otaban ücreti yani.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı
    zamazingo bunu yazdı

Yesil Sigorta araba icin gerekli sigorta. Kaza falan yaptiginda zarari karsilasin diye. Ülkelerden cikis ve girisde Schengen vizesi yeterli.

Ama bazi ülkelerde wingette alacaksin otaban ücreti yani.

Çok teşekkür ettim 

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
Toplam Hit: 2907 Toplam Mesaj: 28
almanya