folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anadolu'da Yasayanlar Toplanin Hele

Anadolu'da Yasayanlar Toplanin Hele

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

Dogma buyume istanbul'lu olarak Anadolu'da sadece gunubirlik ziyaretlerde bulundum. Dolayisiyla yasanti hakkinda gozlem yapacak, fikir sahibi degilim. Bugune dek de hic nasip olmadi konusmak, tartismak.

https://eksisozluk.com/entry/47321979

burada adamin soyledikleri dogru mu? Ekleyecekleriniz, cikaracaklariniz var mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Anadolu hakkında dışardan yazılan olumsuzlukların yarısı yanlıştır.

Sen ne yapmak istediğini, ne yapacağını yazarsan, sana daha güzel yardımcı oluruz.  Ankara da yaşayan bir Yozgatlı olarak sana faydam dokunur :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Zonguldağı az çok bilen birisi olarak:

- (YANLIŞ) bütün ilçe kır pidesi, ereğli pidesi kokuyor.

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) etrafta kayıp gençlik cirit atıyor.

- (BELKİ) esnafı bir şehirli gelsin de s...m diye gözünüzün içine bakıyor.

- (DOĞRU) şehirde kültür-sanat manasında hiçbir şey yok. sadece 1 tane duvarları cami gibi yeşil boyalı sineması var. insan mevlidde mi sinemada mı anlamıyor.

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) böyle gelmiş böyle gidercilik,

- (BELKİ) sevgilinize sarılsanız rahatsız edici bakışlar, cafedeyseniz uyarı mutlaka geliyor.

- (YANLIŞ) nereye baksanız yeni akp burjuvazisi ailecek pide yiyor, kebap yiyor, farklılıkları ayıplıyor.

- (YANLIŞ) iki düzgün muhabbet edecek kimse yok.

- (YANLIŞ) türkçeyi düzgün konuşan birisini bulmak bile zor.

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) gençlerin en büyük eğlencesi internet cafe, abaza abaza takılmak, pes cafeler, online oyun oynamak. bir zamanlar kahveyi boşaltmayan gençliğin yeni kaybetme mekanları.

-(BELKİ) yemek kültürü sıfırın altında. varsa yoksa yağlı yağlı pide, iğrenç bir ekmek m(ekmeğe iğrenç denmez de böyle garip bir ekmek kullanıyorlar) arası döner. o döner de böyle kalın kalın kesilmiş ve lezzetsiz. uyduruk kahvaltı tabaklarına fahiş fiyatlar. 200 gr. hamsiye 15 tl gibi uçuk fiyatlar istemek.

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) mekanlarda varoşluğun ve arabeskliğin fink atması. iğrenç müzik anlayışı.

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) farklılıklara öcü gibi yaklaşmak,

- (HER YERDE NASILSA O KADAR) hizmet eden kişilerdeki laubalilik, gereksiz rahatlık, sigarayla servis yapanı dahi gördüm.

- (DOĞRU) sosyalleşmek için bulunan 1 adet mecburiyet caddesi, herkesin orda sabahtan akşama oturması, birbirini kesmesi.

- (BELKİ) giyimle ilgili tek alternatif bulamamak.

-(ANLAMADIM) çarşıda tek enteresan dükkan olmaması. etrafta her yerin telefoncu olması.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

baktımda %80 %20 diyarbakırın ilçesi için

diyarbakır için çoğu doğruda ben kayseriyede gittim nevşehire malatyaya karedenizin hepsine elazığa felan çoğu yanlış bence. görmedim böyle tip giyim o bu. bunu yazan izmirden gelmiş çok üşt düzey şeyler bekliyor ondan olabilir

Atakan tarafından 30/Kas/14 12:26 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

benim merak ettigim konu genel yasanti. buyuksehir'de iyice dis dunyaya kapanmisiz gibi hissediyorum. sabah 9 aksam 7 ise git gel. son gunlerde yaptigim gozlemler, istanbullu gotkalkikligi diye bir seye sahip oldugumuzu sorgulatmaya basladi. acaba biz metropol insanlari fazla gotu kalkik miyiz? yoksa anadolu mu cok kotu?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

benim merak ettigim konu genel yasanti. buyuksehir'de iyice dis dunyaya kapanmisiz gibi hissediyorum. sabah 9 aksam 7 ise git gel. son gunlerde yaptigim gozlemler, istanbullu gotkalkikligi diye bir seye sahip oldugumuzu sorgulatmaya basladi. acaba biz metropol insanlari fazla gotu kalkik miyiz? yoksa anadolu mu cok kotu?

hocam haftalık iş saatleri seni bağlar, genelleyemeyiz. sabah 9 akşam 7 hafta içi mesai için bence sınırların içinde. haftasonu 2 gün tatilin varsa rahat edersin.

evet istanbullularda o götükalkıklık var biraz ama olur o kadar. anadolu çok da kötü değil. kötü olan sosyal çevre.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Yaklaşık 20 yıl kadar 300.000 nufuslu her ne kadar şehir olarak modern gözüksede bana göre diğer şehirlerden çokta farkı olmayan br şehirde yaşadım.Malesef küçük şehirde yaşamak gerçekten kötü.Şu an Antalya'da yaşıyorum çok farklı bir şehir.Ben işim gereği ege ve akdeniz bölgesinde nerdeyse görmediğim şehir kalmadı.İzmir istanbul bursa dahil olmak üzere küçük şehirde yaşamak çok monoton.Şuda bir gerçekki küçük şehirden malesef küçük yetenekler çıkartabiliyorsunuz.Hedefleri büyütmek gerekiği zaman şehirin el verebildiği kadar büyüyor ötesi olmuyor.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Elazig'da dogmus, Tunceli'yi görmüş, Antalya'da 27 sene yasamis, Afyon'da 5 yil uni okumus biri olarak o yazarin yazdiklarinin altina imzami atarim.

Türkiye'de 5-6 sehir disinda yani kabaca Antalya-Canakkale sahili ve Eskisehir gibi bir kac il disinda tüm Türkiye'de elle tutulur hiç bir şehir yoktur.

Çünkü Türkiye'de muhafazakarlik ile bağnazlik, eğitimsizlik, asosyallik, tahammüzlük, cahillik, toplum baskisi doğru orantilidir.

Hele ki rant, rüşvet, çıkar, plansizlik, particilik üzerine kurulu belediyecilik ile 81 ilin içine sıçtılar afedersiniz.

O şehirlerde kötünün iyisidir anlayacağınız

Sorun akp degil. Bu etmenler akpyi basa getirdi. Bir sonraki de akp benzeri bir parti olacaktir.

Florenzi tarafından 30/Kas/14 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Anadolu'da bir tabir vardır. Çıktığı yeri beğenmemek diye.
    - Kestane kabuğundan çıkmışta ne kıllı anam varmış demiş.

Vay be!.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

Karaman da büyüdüm Kayseri İzmir de birkaç yıl yaşadım ve şu an Şanlıurfa dayım yazarın söyledikleri doğru ama her şehirde aynı değil.. Bazı şehirlerde insanalr o şehri kirletip yaşanmaz hale getirirken bazı yerlerde ise hava şartları, kültürel ve tarihi eksiklikler vs konular orayı kötü yapmakta.. Genellemek çoğu konuda olduğu gibi yine yanlış..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Cittaslow Birliği "Sakin Şehir" diye bir kavram bile var. Üstelik bir şehri listeye alabilmek için kendilerince 59 kriter bile belirlemişler. Bu açıdan bakılınca haksızlık olmuş sakin şehirlere... 

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
Toplam Hit: 3969 Toplam Mesaj: 39