folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android 7.0 Cihaz Alınır Mı?

Android 7.0 Cihaz Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar.

Şu tableti almayı düşünüyorum. Özellikler falan özellikle bu fiyat aralığında şahane. Tek sorun aldığı son güncelleme Android 7.0 ve custom ROM bulamadım hiç bir yerde.

Elmada güncellemeler kesilince bir süre sonra app store'daki uygulamaları da güncelleyemiyorsun.

Android son sürüm 10. Tabletin sürümü 7 nereden baksak iki yıllık. Bunu alıp kullanmak pişmanlık yaratır mı? Ne gibi dezavantajları olur?

Biraz araştırmaya çalıştım ancak nasıl arayacağımı bilemedim.

Yorumlarınızı esirgemeyiniz. Tişikkirlir :)

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Android cihaz alırken tek dikkat edilecek nokta işlemci. Eğer aşırı eski veya Medaitek gibi kaynak kodlarını açıklamayan bir markanın işlemcisini kullanmıyorsa sorun olmaz.

Yazılım sürümüne çok takılma. Zaten Android'teki çoğu özellik firmaların kendilerine ait. Saf Android kullanmadıktan sonra sürümün önemi yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Android cihaz alırken tek dikkat edilecek nokta işlemci. Eğer aşırı eski veya Medaitek gibi kaynak kodlarını açıklamayan bir markanın işlemcisini kullanmıyorsa sorun olmaz.

Yazılım sürümüne çok takılma. Zaten Android'teki çoğu özellik firmaların kendilerine ait. Saf Android kullanmadıktan sonra sürümün önemi yok. 

https://www.asus.com/Tablets/ASUS-ZenPad-3S-10-Z500KL/

• Qualcomm® MSM8956 Hexa Core, 1.8 GHz

iyi midir işlemci

p.s. imei değiştirilir mi bunda? LTE versiyon ama kayıtsız muhtemelen, satıcılar wifi only demiş hep

noname tarafından 30/Kas/19 01:41 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Snapdragon 650 işte. Uygulamalarda vs sorun olmaz ama Pubg orta seviye açar. Üst seviyede kasma yapabilir.

İmei konusunda ise bir şey diyemem. Piyasadaki hemen hemen tüm Snapdragon işlemcilere imei atılıyor ama üretici firmanın yazılımında açık bulmak gerek. Her marka için yöntem farklı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Snapdragon 650 işte. Uygulamalarda vs sorun olmaz ama Pubg orta seviye açar. Üst seviyede kasma yapabilir.

İmei konusunda ise bir şey diyemem. Piyasadaki hemen hemen tüm Snapdragon işlemcilere imei atılıyor ama üretici firmanın yazılımında açık bulmak gerek. Her marka için yöntem farklı. 

Yarın bi gün X uygulaması için androidi yükseltmen gerekiyor falan demez diymi yakın zamanda? (1-2 yıl içinde) 

Kasma falan yapmazsa güzel

Senin önerdiğin Samsung Galaxy Tab S5e modeline de baktım ama fiyat 2 katı :d

noname tarafından 30/Kas/19 01:52 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En basitinden WhatsApp 2012'de çıkan Android 4 ile çalışıyor. Android'te öyle götlükler olmaz.

Kaldı ki uygulamaya güncelleme geldi ve beğenmedin diyelim. Google'dan uygulamanın eski sürümünün Apk'sını bulup onu yüklersin sonra otomatik güncellemeyi kapatıp yoluna bakarsın. 

Android'i Android yapan bu konularda Apple gibi sıkmaması. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

En basitinden WhatsApp 2012'de çıkan Android 4 ile çalışıyor. Android'te öyle götlükler olmaz.

Kaldı ki uygulamaya güncelleme geldi ve beğenmedin diyelim. Google'dan uygulamanın eski sürümünün Apk'sını bulup onu yüklersin sonra otomatik güncellemeyi kapatıp yoluna bakarsın. 

Sence hangisi?

https://www.epey.com/tablet/karsilastir/70757-172408/asus-zenpad-3s-10-lte_lenovo-tab-p10-tb-x705f/

(p.s asus active stylus destekliyormuş kalem de alıcam yanına. diğeri de destekliyordur inş. araştırıyorum)

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Sence hangisi?

https://www.epey.com/tablet/karsilastir/70757-172408/asus-zenpad-3s-10-lte_lenovo-tab-p10-tb-x705f/

(p.s asus active stylus destekliyormuş kalem de alıcam yanına. diğeri de destekliyordur inş. araştırıyorum)

Bu Active Stylus tarzı kalemden kullandın mi hiç @NoName? Stylus Pen diye de geçiyormuş, Lâkin içerisinde bildiğin ince kalem Pil filan var,. Ağırlığından dolayı kullanımında bir sıkıntı çıkar'masın. 

Niyeyse birde kullanım fotoğraflarına baktım, tablet göre bâyâ dik bir konumda kullanılıyor. 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Kas/19 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Sence hangisi?

Asus tabiki. Hem ekranı daha kaliteli hemde işlemcisi daha iyi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Sence hangisi?

Asus tabiki. Hem ekranı daha kaliteli hemde işlemcisi daha iyi.

Asussu yapıştırıyorum öyleyse ben. Tek soru işaretim işletim sistemi versiyonu idi. Onu da idare ediciz artık. Teşekkürler herkese :) 

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

arkadaş macbook kullanıyor 

son güncelleme ile 32 bit uygulamarı çalıştırmaz hale getirmişler illede 64 bit olacak diyore

kullandığım uygulamalar steamdeki oyunlar yalan oldu diyor :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 3565 Toplam Mesaj: 15
asus zenpad z500kl