folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android Öğreneceğim Arkadaş Arıyorum

Android Öğreneceğim Arkadaş Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Merhabalar.

Arkadaşlar Android öğreniyorum.Ve benimle birlikde birlikde öğrenecek bir öğrenme arkadaşı tarzı Android öğrenmeyi gerçekden isteyen birini arıyorum.

Benim durum nedir?

Temel düzeyde programlama ve algoritma biliyorum.İyi derecede İngilizcem var.

Ne yapıcaz ?

- Beraber bir plan yapıcaz ve bu plan kısa zamanda ağır bir öğrenme şeklinde olacak.Mesela ayın 27-01 i arası; OOP nin Android de kullanımı,temel UI dizayn ve bir küçük app yapıcaz.

-Ekip arkadaşımla ben her akşam bugün ne öğrendiğimizi yazacaz birbirimize ve birbirimizin sorularını yanıtlayacağız.Mesela benim OOP de takıldığım bir nokta varsa ona sorucam o bana anlatacak yada tam tersi.Eğer ikimizde bilmiyorsak o sorunun çözümünü o zaman onu problemi öğrenene kadar o günü tamamlamıcaz. ( Soru google da falan basitce bulunabilecek bişey olmayacak tabi ki.Eğer arayıp tarayıp gerçekden bulamadıysa öyle sorunun peşine düşecez )

-Ayın 01 in de ikimizde yazdığımız programı birbirimizla paylaşıcaz ve kodlarımızı incelicez.Birbirlerimizin app lerinde anlamadığımız noktaları sorucaz. ( App ler ortaklaşa kararlaştırılmış appler olacak )

Artıları nedir?

-Şahsen bana göre en büyük artısı birbirimizi disipline etmemiz olacak.Tembellik yapınca "hadi olm yatma eşek gibi..Çalış." diyecek birinin olması.

-Takılınan bir noktada forumlarda konu açmak yerine arkadaşına sormak ve eğer bilinmiyorsa beraber sonuç aranması.

-Plana uygun gidilmesi.

Nerde çokluk orda bokluk sözünü dikkate alarak sadece 2 yada 3 kişilik sade bir ekip kurmak istiyorum.Gerçekden fikrim kafasına yatan müridler pm atabilir yada konunun altına yazabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam bende basit düzeyde Android öğreniyorum :) işinize yararsam alın listeye :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Pek aktif olmayaraktan katilmak isterim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Mantıklı bir fikir hocam açıkcası disiplin işi tek kişi zor oluyor o açıdan baya faydasını göreceğinize inanıyorum android den ziyade bende python için böyle birşey olursa katılmak isterim bir ara öğreneyim dedim başladım biraz zaman geçti boşladım disiplin sağlayamadım şimdiden başarılar

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Katılmak isterdim ancak ayın 9una kadar hiçbir şeye elimi atabilecek gibi değilim.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

MhmdAlmz

Hacım eğer bahsettiğim şekilde bana uyar diyorsan başlayalım hemen.Önemli olan gerçekden öğrenme arzusu.Başka bişeye gerek yok.

DE5TROY3R

Hocam pek aktif olmayarak yapılacak bişey değil malesef.Hergün çalışılması gerekiyor kısa zaman periyodunda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Bende bunu anlamiyorum hacim biseyi ogrenmek icin ya kurcalayacaksin yada bi proje gelistireceksin oturayim okuyayim dedinmiydi olmuo sanirim. Once yapmak icin bi proje bulacaksin. Sonra o projeyi gelistirmek icin gereken paketleri bulup birlestiteceksin kurcalayacaksin bir birine baglayacaksin ve herseuden daha onemlisi surekli o dille ugrasacaksin ki unutmayasin. O yuzden grup yapalim ot olaun bok olaun hikaye otur bi proje dosyasini parcala daha kolay ogrenirsin tersine muhendislik.

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam benim zaten başlangıç seviyesinde bilgim var belirli bir seviyeye geldiğinizde yardımcı olabilirim ama ekip olarak zor :/ saatlerimiz uyuşmayabilir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

up

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Beni denemeni isterim hocam, pm atacağım uygun görürsen.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Beni denemeni isterim hocam, pm atacağım uygun görürsen.

at hocam

Toplam Hit: 3208 Toplam Mesaj: 12
android