folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android Telefonda Yerel (Telefon Hafızası) Düşüklüğü

Android Telefonda Yerel (Telefon Hafızası) Düşüklüğü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

başlık pek olmadı , 
    efenim simdi marketten bir uygulama indirdiğimizde tel hafızasına alıyor. hafıza doluyo telefon yavaşlıyo. 
    telefon hafızanızı temizlemek için ne yapıyosunuz. 
    root falan demeyin her neyse o işte o yok bende. 
    sadece telefon ağırlaşmasın diye ugrasıyorum .
    yaptığım herşey hafıza kartı üzerinde olmasını istiyorum . mümkün mü . 
    birde simdi tel hafızası full dolu. 
    neleri temizlememi önerirsiniz ve hangi uygulama ile.. 
    es files manager var silecek bişe bulamıyorum ... 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bildiğim kadarıyla root olmadan dosyaları taşıyamıyorsun. ayarlardan uygulamalara girip yüklü uygulamaların birini açıp hafıza kartını taşı diye bi seçenek olup olmadığına bak, varsa taşıyabilirsin.. ben hatırlamıyorum rootsuz olup olmadığını..

bir de telefonun yavaşlığı bellek ile alakalı. bende 512 mb var ama yetmiyor, bazen acayip kasıyor ve açacağı şeyi kapatıyor. yanlış olsa da advanced task killer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller ) işe yarıyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

root'a ihtiyacin illa olacaktir. SD'karti mount edip telefonun kendi hafizasi gibi gostererek ona program kurmani saglayan yazilimlar var. android de olmaz ise olmazlar diye bir konu vardi ona bak istersen bir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

App2sd

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmEwc29mdC5ncGhvbmUuYXBwMnNkIl0.

Hocam yanlız root olmadan bu program da yeteri kadar taşıyamaz sd karta. Bu tür işler için root şart.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

http://forum.donanimhaber.com/m_57160738/tm.htm

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

peki bu telefona uygun root varmidir.

sony ericsson xperia mini pro sk17i 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    MustyKTE bunu yazdı

peki bu telefona uygun root varmidir.

sony ericsson xperia mini pro sk17i 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1842366

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Boşuna giriş-orta-üst seviye diye ayırmıyorlar telefonları.Parayı veren düdüğü çalar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msy
    msy's avatar
    Erkek

bende mini pro kullaniyorum facebook basli basina bela bu konuda facebookun guncellemelerini kaldir eski versyon kullan hem alan acilir hemde yen surumu bi boka yaramiyor eski surm daha iyi

http://msy.kim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ulen telefonun 180 mb hafızası var.Uygulamaların %90'ını sd kartta kurmama rağmen cache bilgileri yine telefonda oluyor o yüzden hafıza yetmiyor.Bir telefona 180 mb hafıza konur mu be.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı

Ulen telefonun 180 mb hafızası var.Uygulamaların %90'ını sd kartta kurmama rağmen cache bilgileri yine telefonda oluyor o yüzden hafıza yetmiyor.Bir telefona 180 mb hafıza konur mu be.

Hocam link2sd kullan.

Bir de eğer custom rom kullanıyorsan custom mtd partition oluşturarak telefonun internal hafızasını arttırabilirsin.

Toplam Hit: 2264 Toplam Mesaj: 14