Anketörlük

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulas
    ulas's avatar
    Erkek
    arkdaslar artık çalısacak iş bulamadım en sonunda anketörlük yapmaya karar verdım acaba anketörlükte paranı alamama gıbı bır durum ya da baska bır iş zorluklukları var mıdır sızlerınde görüşlerını almak ıstıyorum tesekkurler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çoğu ajanslar Proje bittikden 15 gün sonra verirler ücretleri yani parada sorunlar yaşarsın alacağın gün belli olsa bile.Cepden harcarsın.

Kimi ajanslar ise her hafta düzenli olarak ücretini hesabına yatırırlar "OK"lenmiş anketlerin "OK"lenmemiş anketlerinden çoksa alırsın bu parayı.

Diyelimki 20 anket yaptın.Telefonla kontrol yapan kişilier senin anketlerin arasından rastgele 3 anket seçerler ve ararlar bu 3 anketden 2 tanesi onaylanırsa gere kalanlara bakmazlar ve hepsi geçerli sayılır ama 2 tanesi onaylanmazsa diğer anketlerinde yanar ve geçersiz sayılırlar.

Diyeceğim o ki süpervizör olmadıkdan sonra anketörlükden para kazanmak zor ama kazanınca'da çok güzel paralar kazanabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

ulas bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkdaslar artık çalısacak iş bulamadım en sonunda anketörlük yapmaya karar verdım acaba anketörlükte paranı alamama gıbı bır durum ya da baska bır iş zorluklukları var mıdır sızlerınde görüşlerını almak ıstıyorum tesekkurler

çalıştığın şirkete bağlı,ağzın laf yapıyorsa ve girişkensen iyi paralar kazanılıyor.Benim kuzen sadece hafta sonları çalışarak ayda 500 lira alıyordu öğrenci için fena para değil

Konumu silenlere inat kürdüm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulas
    ulas's avatar
    Erkek
    evet bende öğrencıyım zaten bu memlekette öğrencıye iş olmadıgından bunu sectım artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

ulas bunu yazdı:
    evet bende öğrencıyım zaten bu memlekette öğrencıye iş olmadıgından bunu sectım artık

sen bu işi geçicimi süreklimi düşünüyorsun

Konumu silenlere inat kürdüm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam 6 ay kadar bende anketörlük yaptım... ancak arkadaşların dediği gibi çalıştığın şirkete bağlı para değişir. bazı firmalar paraları ödemiyor şuanda istanbuldaki en iyi anketörlük şirketi milward brown yalnız çalışma şartları çok katı... tabi bunun yanında yanlış hatırlamıyorsam aylık 500 tl para ödüyor...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulas
    ulas's avatar
    Erkek
    valla hocam bu işi unıversıte acılasıyakadar dusunuyorum ama part time olursada ve yapabılırsem ve parada sorun cıkmazsa devamlı yapmayı dusunuyorum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

o iş yatarrr paranı verse bıle sirketler kımse yolda durupta bu allahın sıcagında senınle konusmazzz:D

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

2005 te 2-3 ay kadar bende takilmistim sirf kari kix muhabbetine 2 arkadas geyigine takilir kazanirdik aksam bostanli sahilinde sabaha kadar içer kizin balkonunda gitar calardik.Calistigim sirketin baglantilari guzeldi.istanbul a gidip gelidim 2 ay egitim ayagina izmir de ayagimin degmedigi yer kalmamisti.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Geçen hafta bir eğitim kurumunda anketör aranıyordu. Şartları belirteyim.

İsim soyisim ve telefon aldığın her kişi basına 100 kurus alırsın. 

Eğer o kişiyi görüşmeye götürebilirsen 1 tl alırsın. 

Eğer o kişi kayıt olursa %1 prim alırsın vs...

ama yapılacak iş değil...

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Yapılır yapılır!!! Azim, kararlılık, bol işleyen bir çenen varsa ve de sempatiksen yapılır :) 

Orada önemli olan Sonda soracağın şeyi ilk baştan söylemen, tel nosunu önceden alacaksın, ilk girişten sonra...

Sonra anketi götürebildiğin yere kadar götüreceksin.Kimini tamamlayacaksın, kimini tamamlayamayacaksın...Ama üzülme "No Problem" çünkü sihirli numaraları aldın:)

Ayrıca Cafelere falan geliyordu çocuklar biz direk telefonlarımızı söylerdik sizle mi uğraşcaz yarım saat diye,teli aldıktan sonra onlar formu doldururdu:) 

Önemli olan anketlerin dolması (random) ve kontrol edildiğinde telefona çıkan kişinin evet öyle demesi... 

Sıkı çalışırsan(!), full time işten aldığın parayı bile geçebileten var... 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 2001 Toplam Mesaj: 13